.
.

Salça Lekesi Pantolondan Nasıl Çıkar?

Salça Lekesi Pantolondan Nasıl Çıkar? Kadınların çıkartmakta en çok zorlandıkları lekelerden bir tanesi de salça lekesi olmaktadır. Bunun dışında yağ pekmez sa..

.
.

Kadınların çıkartmakta en çok zorlandıkları lekelerden bir tanesi de salça lekesi olmaktadır. Bunun dışında yağ pekmez salça lekesi haricinde uzun süre Efor isteyen ve ancak yoğun bir çalışma ile çıkarılabilen lekeler arasında yer almaktadır. Ne kadar güçlü bir deterjan kullanıyor olursanız olun Eğer leke çıkarma ile ilgili püf noktaları bilmiyorsanız başarılı bir sonuç elde edemezsiniz

Salça lekesi pantolondan nasıl çıkar?

Her leke için farklı bir Deterjan ve farklı bir teknik kullanmak gerekmektedir. Bütün lekeleri çıkarmanın sadece bir tane yola olmadığından dolayı farklı yöntemlerle temizleme yapmamız gerekiyor. Örnek olarak yağ lekesine un yada nişasta dökülürken tatlı lekesinde çoğunlukla kolonya kullanılarak temizlik gerçekleştirilir. Salça lekesinde hangi yöntemin kullanılacağına şimdi birlikte inceleyelim

Salça lekesi pantolondan nasıl çıkarılır?

Mutfakta çok sık karşılaşılan problemlerden bir tanesi yemek yaparken üzerinize leke sıçraması durumu olmaktadır. Leke yağı barındıran bir yemekten üzerinize sıçradığında dolayı bunun çıkarılması için doğru bir temizleme işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Salça lekesi de bu bahsettiğimiz lekeler arasında yer almaktadır ve salça lekesi hem kırmızı renkte hem de yağlı olduğundan dolayı iki kat daha kuvvetli olmaktadır Bu yüzden farklı bir yöntemle temizlenmelidir.

Salça lekesi çıkartırken ve Kenan oluşturduğu alana İlkan içerisinde müdahale ederek temizliğini gerçekleştirir senin daha hızlı bir temizlik işlemi sağlamış olursunuz. Pantolon üzerine salça damladığı anda hızlıca müdahale etmeniz kuruduğunda çıkarmaktan çok daha basit bir şekilde olacaktır. Bir bez yardımı ile leke üzerindeki fazla salçayı aldıktan sonra 15 20 dakika tuzlu su ile beraber çitileme işlemi yapınca temizleyip gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

.

Eğer bu şekilde temizlemek istemiyorsanız ve lekenin üzerinden zaman geçti ise o zaman Keskin bir deterjanla beraber yüksek ısıda Makina içerisinde temizlemeniz Sizi tavsiye ediyoruz. Kumaş cinsine göre yüksek ısı ayarını talimatlar doğrultusunda ayarlamanızı da tavsiye ederiz.

Lekenin çıkmaması durumunda tekrardan deterjan dökerek elde yıkamayı deneyebilirsiniz. Çitileme yaparak lekenin tam anlamıyla kumaş üzerinden çıkarılabilmesi rahatlıkla sağlayacaksınız.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap