.
.

Rüyada dağ görmek ne anlama gelir

.

DAĞ

.


Rüyada dağ görmek yöneticiliğe, önder olmaya, zafere erişmeye, rahata ermeye işarettir.
Dağın üzerinde bulunuyor olmak, kadri yüce bir kimseye yakın olmaya dalalettir. Dağın tepesine tırmanmak yapılan işte yüksek bir tefli almaya ya da bir yöneticinin himayesine girileceğine işarettir. Dağdan inmek ise bu iki durumun tam tersine işarettir.

Rüyada dağ görmek ne anlama gelir
Rüyada dağ görmek ne anlama gelir


Rüyada dağdan düşüyorsanız bu toplum içinde değer kaybedeceğiniz anlamına ve dinsel açıdan eksikleriniz olduğu anlamına gelir. Eğer düştüğünüzde bir yerinizi incitiyorsanız bu durum sizin için oluşabilecek bir zarara işarettir. Dağın bir yerinin kopması ise devlet için oluşabilecek bir zarara işarettir.
Dağın titremesi milletin uyanmasına ve millette çatlaklar oluşmasına işarettir. Dağın yanması ise devletin başında bulunan kişinin ölmesine işarettir. Dağın çıplak oluşu, sadece çorak bir toprak oluşu devletin başındakilerin millet için hiçbir şey yapmadığına işarettir. Dağ dikenler ile kaplıysa bu topluma zararlı bir yönetime, dağda vahşi hayvanların olması devletin ve halkın malına zarar veren yöneticilere, dağda gezinmek ülke içinde bulunan güzelliklerden faydalanmaya ya da devlet hakkında bilgi sahibi olmaya işarettir.


Rüyada dağın oğlan doğurması ülke için iyi bir yöneticinin gelecek olmasına dalalettir. Kız doğurması ise ülke için bolluk bereket demektir.


Dağa eğer kar ya da yağmur yağarsa bu devlet için hayırlı bir şeyler olacağına çamur yağması kötülüklerin geleceğine yorumlanır.


Rüyada dağ görmenin devletle ilgisi olmayan yorumları da vardır.
Rüyada dağ görmek kötü şansa ve monoton bir hayata işaret eder. Ancak rüyada dağ görmek genellikle hayra yorulur.


Eğer rüyanızda bir dağa tırmanıyorsanız bu fazla emek verdiğiniz hedefe ulaşacağınız anlamına gelir. Doruğa ulaşırsanız bu başarınızın müthiş olacağına işarettir. Eğer dağa tırmanırken çok zorluklarla karşılaşırsanız bu hayatınızda da pek çok zorlukla karşılaşacağınız anlamına gelir. Dağın tam ortasında eğer tırmanmaktan vazgeçiyorsanız bu ulaşmak istediğiniz hedeften vazgeçtiğiniz ve başka bir işe yöneldiğiniz anlamını taşır. Ancak eğer dağdan yuvarlanıyorsanız bu, onca emek verdiğiniz işten kendi hatalarınız yüzünden vazgeçeceğiniz ya da kovulacağınız anlamına gelir.

.


Eğer rüyanızda dağı seyrediyorsanız üstesinden gelmekte zorlandığınız bir işi çözdüğünüz ve bu yüzden de ödüllendirileceğiniz anlamını taşır.


Eğer bir dağda yaşam alanı kuruyorsanız bu büyük bir devlet makamı biçiminde yorumlanır. Dağda bir mağaraya giriyorsanız bu bir kimsenin sırlarını öğreneceğiniz anlamına gelir. Ayrıca eğer mağaradan bir şeyler alıyorsanız bu da öğrendiğiniz sırdan fayda göreceğiniz şeklinde yorumlanır.


Rüyanızda bir dağa dayanıyorsanız bu sizi koruyabilecek bir kişiye sığındığınız anlamına gelir.
Dağda çimenlerin üzerinde ibadet etmek Allah’ın rızasının alındığı biçiminde yorumlanır. Dağ içinde bir yol gördüyseniz bu azap göreceğiniz şeklinde yorumlanır.


Rüyada Cudi Dağı’na çıktığınızı görüyorsanız bu iyi şeyler olacağına dalalettir. Arafat’a çıkıyorsanız bu tövbe edeceğiniz anlamına gelir. Cebel – i Lübnan’a çıkıyorsanız bu ilim göreceğiniz biçiminde yorumlanır.

Rüyada Dağ Görmek

Rüyada dağ görmek genel olarak iş alanında kariyer hayatını temsil eder. Rüyalarda farklı durumlarda görülen dağ farklı durumlarda yorumlanır

Rüyada dağ görmek durumun çeşitli anlamları bulunuyor. Genel olarak rüyanızda dağ görmüş iseniz şöhreti ya da itaat etme gibi durumları yansıtmaktadır. Özelliklede ticaret dünyasında iş kariyer için genel durumlar olarak da yorumlanmaktadır. Rüyalarda dağ görme durumlarının farklı türleri bulunur. Rüyanızda dağ görmek her zaman için aynı şekilde yorumlanmıyor. Rüyanızda ki detaylara göre dağ görme durumlarının yorumları da değişmektedir.

Rüyada Dağın Yayıldığı Görmek

Rüyalarda dağın yayıldığına şahit olmanın yorumu genel olarak yumuşak kalpli olmayan bir kadın olur. Dağın yayılması yumuşak olmayan kalpli bir kadın hayatınızda bir yerde yer aldığı ya da alacağı anlamına gelir.

Rüyada Dağda Hamd Etmek

.

Rüya yorumlarına göre eğer rüyanızda dağda hamd ettiğinizi görmüş iseniz; bu adaletli bir devlet başkanı temsil eder. Rüyasında dağda Elhamdüllilah sözü ile hamd eden kişinin adil bir ortamı temsil edeceğine işaret eder.

Rüyada Dağda İsyan Ettiğini Görmek

Rüyanızda bir dağda isyan ya da haddi aşma durumlarını görmüş iseniz; bu rüya zalimlik kavramı ile yorumlanır. Zalim bir ortamın yer olacağını haber verir.

Rüyada Dağda Secde Etmek

Genel olarak rüya yorumcularına göre rüyada dağ görmek durumunda farklı anlam bulunur. Eğer rüyanızda bir dağda secde ediyorsanız; bu rüya düşmanlara galip gelme olarak yorumlanır. Dağda ezan okunduğuna şahit olma rüyası ise vali konumunda olma olarak rüyanız yorumlanır.

Rüyada Dağdan İnebilmek

Rüya yorumcularına göre rüyada bir dağdan inmek; rüya sahibinin malı durumunda azalmalar olacağı olarak yorumlanır. Özelliklede rüya sahibin mesleği ticaret ile ilgili ise; bir süre için iflas edecek olarak rüya yorumlanır.

Rüyada Boş Dağa Çıkmak

Bazı dağlarda çiçek ya da ağaç çeşitleri hiç bulunmaz. Dağda sadece boş toprak bulunur. Eğer rüyanızda boş dağa çıktığınızı görmüş iseniz; rüya sahibi için endişe ve kaygıyı ifade eder.

Rüyada Dağdaki Yolda Bulunmak

Rüyanızda eğer bir dağın içindeki yolda bulunuyorsanız; bu rüya zorlu bir süreci ifade eder. Dağdaki yol yokuş şeklinde ise ve rüyanızda bu yokuştan aşağı iniyorsanız zorlu bir sürecinin sonuna geldiğiniz anlamına gelir. Eğer rüyada bir dağda yokuş yukarı çıkılıyor ise bu rüya oldukça zorlu ama zorluğa değecek bir zafer olarak yorumlanır.

Rüyada Dağ Etrafında Taş Görmek

Rüyalarda dağın her türlü hali görülür. Siz rüyanızda bir dağın etrafını taşlar ile çevrili olarak görmüş iseniz; bu rüya devlet büyüklerinin düşmanı ya da sevdiği olarak yorumlanır.

Rüyada Dağdan Düşmek

.

Rüyanızda eğer bir dağdan düşerseniz; hata ya da günah olarak rüya yorumcular tarafından yorumlanır. Rüyada dağdan düşme esnasında ayağına zarar geldiği görmek ise; genellikle çevrenin etkisinde kalarak malına zarar verme olarak yorumlanır.

Rüyada Bir Dağın Yandığına Şahit Olmak

Rüyanızda bir dağın yandığını görmüş iseniz bu rüya genellikle makam olarak yüksek birisinin ölümü şeklinde yorumlanır. Rüyalarda ateş görmenin genel anlamı makam bakımından yüksek kişileri temsil eder.


Rüyada Bir Dağın Sallanmasının Anlamı

Rüyalarda eğer bir dağ sallanır ardından durur ise devlet büyükleri için musibeti anlatır. Rüya sahibinin yaşadığı yerdeki devlet büyükleri için musibet durumlarının yaşanmasının yakın olacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Bir Dağdan Gidememek

Rüyalarda bir dağın içinde hareket etmemek ya da ne yukarı ne de aşağıya gidememek ömür süresinin yarılarında öleceği anlamına gelir. Rüya tabircilerine göre genel olarak bir ömrün süresi yaklaşık kırk yıldır.


Rüyada Bir Dağın Tepesinde Oturmak

Rüyalarda dağa çıkarak tepeye oturan kişilerin çocukları güzel olmaz olarak yorumlanır. Dağın tepe noktasına çıkmaya çalışmak devlet büyüklüğüne işaret eder. Dağın tepesinden aşağıya doğru inmek ise devlet görevinden alınma sürecine işaret eder.

Rüyada Bir Dağa Yaslanmak

Rüyanızda eğer bir dağa yaslandığınızı görmüş iseniz; bu rüya güçlü bir devlet büyüğünü işaret eder. Eğer dağın gölge kısmında oturduğunuzu görmüş iseniz; bu rüyada devlet koruması altında olacağınızı anlatır.

Rüyada Bir Dağa Yüklenmek

Rüyalarda dağların sıklıkla görülmesi çeşitleri rüya tabirciler için çeşitli anlamları içerir. Rüyada dağ görmek çeşitlerinden birisi de bir dağa yüklenmek oluyor. Rüyanızda eğer bir dağa yüklenmiş iseniz; zorlu olarak ticaret dünyasında yer alacağı anlamına gelir. Eğer dağa yüklenir iken rüyada dağ hafif ise ticaret dünyasında zorlu süreçlerin yaşanmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Dağın Göğe Çıktığına Şahit Olmak

.

Rüyanızda eğer bir dağın göğe doğru yükseldiğini görmüş iseniz; ikamet ettiğiniz yerin vahşet ile bir durumun yaşanmasına delalet eder.

Rüyada Bir Dağdan Bir Şet İtmek

Rüyanızda herhangi bir dağın en üst kısmından bir şey ittiğinizi görmüş iseniz; siz çevrenizdeki birisi hakkında önemli bir söz söyleyeceğinize işaret eder.

Rüyada Bir Dağa Çıkmak

Çok istenilen bir dağın rüyada çıktığını görmek hayallerin kolaylıkla kavuşacağı anlamına gelir. Özelliklede rüyada çıkılan dağda en tepe kısmı oturmak ise hayallerin pratik bir şekilde ulaşılacağı anlamına gelir.

Rüyada Dağdan İndirilmek

Rüyanızda eğer bir dağdan indirildiğinizi görmüş iseniz bu rüya genel olarak olumlu yorumlanmaz. Rüyanın yorumu ise hayal edilen bir duruma kavuşulamayacağı anlamına gelir.

Rüyada Dağı Uzak Bir Yerde Görmek

Rüyalarda dağın uzak bir yerden görülmesi çoğu zaman bir seyahate işaret eder. Bazı rüya yorumculara göre dağın uzak bir yerden görülmesi kederli günlere delalet eder.

Rüyada Dağda Ağcın Olduğuna Şahit Olmak

Rüyalarda dağ üzerinde ağcın bulunduğuna görmek genel olarak toplum tarafından beğenilmeye ve makamı anlatmaktadır.

Rüyada Bir Dağda İnsan Topluğu Görme

Bir dağın tepe kısmında insanların toplandıklarını rüyada görmek genel olarak görme yaşanılan şehrin devlet büyüğünün vefat etmesini anlatır. Bir kısım rüya tabircilerine göre ise bu rüya kedere işaret eder.

Rüyada Dağda Su Görme

.

Rüyalarda dağlarda görülen su çevredeki kişilerin hayır ya da şer durumlarını anlatır. Genel olarak rüyalarda dağ sunulan vaatlere işaret eder.

Rüyalarda Dağın Yürümesini Görmek

Rüyalarınızda herhangi bir dağın yürüdüğünü görmek rüya tabircileri tarafından bazen korku durumu bazen ise şiddet durumu olarak yorumlanır. Bu tarz rüyalar bazı rüya tabircileri tarafından ise yolculuk halinde iken denizde boğulma anlamını taşır.

Rüyada Dağ Bölgesinde Yiyecek Bulma

Rüyalarda görülen nesneler çoğu zaman farklı durumlarda görülür. Rüyalarda dağ görmenin de farklı durumları sıklıkla yaşanır. Eğer rüyanızda bir dağda yiyecek bulmuş ise rüya tabircileri bu rüyayı iki farklı şekilde yorumlar. İlk yorum olarak güzel ahlaka sahip olan bir kadının çevresinde yer alacağı olarak yorumlanır. İkinci yorum olarak ise; rüya sahibinin yüksek ilim bilgisine sahip olunacağı şeklinde yorumlanır. Genel olarak dağda yiyecek bulma rüyalarda hayra işarettir. Bazı rüya tabircileri tarafından da rüyalarda dağda yiyecek bulmak mesleğinde başarı için ilim anlamını taşır.

Rüyada Dağda Düz Yolda Bulunmak

Rüyalarda bazen ilim için önem taşıyan dağlar görülür. Bu tarz dağlarda rüyada düz yolda bulunmanın anlamı ilimi yolunda ilerleneceği şeklindedir. Düz yol olduğu için de genel olarak ilmin kolaylıkla erişmek anlamını taşır.


Rüyada Bir Dağın Yıkıldığı Görmek

Rüyanızda eğer bir dağın yıkıldığını görmek çevrede vefatı anlatır. Bazı rüya tabircileri için ise bu rüya ibadet anlamını taşır.


Rüyada Göğüs Kısmında Dağ Görmek

Rüyanızda eğer göğsünüzde dağ olduğunu görmüş iseniz; bu rüyanın anlamı toplumda kısa bir sürede yönetici olma olarak yorumlanır. Rüyada kendi vücudunda dağ görmek genel olarak kederi anlatır.
Rüyada Dağın Devrildiğine Şahit Olmak

Bazen rüyalarda dağın devrildiğine şahit olunur. Bu tarz rüyalar rüya sahibinin çevresindeki birisini helak edeceğini işaret eder. Bazı rüya tabircileri için ise rüya sahibinin kısa süre içerisinde vefat edeceğine işaret eder.

Rüyada Dağa Tırmanmak

.

Rüyalarda herhangi bir dağa tırmandığını görmek genel olarak hayırlı işler için yorumlanır. Rüya sahibinin emekler ile geleceği başarıya işaret eder.

Rüyada Bir Dağdan Yuvarlanmak

Genel olarak rüyalarda herhangi bir dağdan yuvarlanmak olumsuz durumlarda yorumlanır. Rüya sahibinin kendi çabası ile geldiği yerden yine kendi yaptığı hatalar ile makamından düşeceği anlamına gelir.

Rüyada Dağları İzlemek

Rüyanızda eğer bir dağı izliyorsanız emek verdiğiniz işin sonuçlarının yakın olacağı anlamına gelir. Özelliklede zorlu süreçlerinin çok az kısmı kaldığı olarak da yorumlanır. Genel olarak rüyada dağ görmek rüya tabircileri için devlet makamlarını anlatmaktadır. Rüyaların detayları ile rüyaların tabirleri de değişmektedir.

Rüyada Dağa Tırmandığını Görmek

Rüyada dağ görmek genel anlamı iyi yorumlanır. Rüyada dağa tırmandığını görmek ise başarı anlamına gelir. Ancak tırmanılan dağın nasıl olduğu rüyayı gören kişinin nasıl bir başarı yaşayacağı açısından önemlidir. Örneğin tırmandığı dağ karlı ve buzlu bir dağ ise, hayal ettiği, istediği her ne ise eninde sonunda kavuşacağı ama bu yolda defalarca başladığı yere geri döneceği anlamına gelir. 

Karlı ve buzlu bir dağa tırmandığını gören kimse, başarmak istediği hedefe giderken yaşadığı zorlukların kendisini yıldırmaması gerektiğini ve başarısız olsa bile tekrar tekrar denemesi gerektiğini anlamına gelir. Gördüğü puslu ve karlı dağa tırmanması, kişinin zorlu uzun ve meşakkatli bir tırmanıştan sonra arzuladığı hedefe varacağının da işaretidir.

Rüyada Çok Yüksek Ve Bulutlu Dağa Tırmandığını Görmek

Rüyada kişi eğer çok yüksek ve bulutlu bir dağa tırmanıyorsa, bunun birden çok anlamı vardır. Rüyada dağa tırmandığını gören kişiyi genellikle başarı beklese de bulutlu bir dağa tırmanması bazı tatsız kalp kırıklıkları yaşayacağına işaret eder. Çıktığı bir yolculukta veya hedeflediği yolda birçok engel ile karşılaşacağı ve bu engellerin genellikle en yakınları ile ilgili olduğu anlamına gelir. Rüyada bulutlu dağ aynı zamanda kişinin tahmin ettiği, hedeflediği başarının da çok üstünde bir başarı veya bir zenginlik ile karşılaşacağı anlamına da gelir. Tabiri caiz ise o isteyecek bir göz, ona verilecek iki göz.

Rüyada Orman Ve Ağaçlı Dağ Görmek

.

Rüyada ağaçlı ve ormanlı dağ görmek farklı ve heyecanlı duygular yaşayacağına, rahata ereceğine, hasta ise şifa bulacağına, neşeli, eğlenceli ve keyifli günler göreceğine, sıkıntılı günlerin ardından hayatın belli bir düzene gireceğine, işaret eder. Rüyada dağa tırmandığını görmek hatta ağaçlı bir dağa tırmandığını görmek bereketli ve bolluk içinde yaşayacağı bir döneme işaret eder.

 Ayrıca rüyada ağaçlı ve ormanlı dağa tırmandığını görmek tanıdığı bir yakını aracılığı ile bir işe gireceğine, girdiği bu işte çok başarılı olacağına işaret eder. Yeni girdiği bu iş hayatında çok başarılı olacağına ve çok büyük itibar göreceğine saygınlığının da artacağı anlamına gelir.

Rüyada Kayalıklı Ve Dik Bir Dağa Tırmandığını Görmek

Rüyada dağa tırmandığını görmek iyi, güzel ve başarı olarak bilinir. Ancak Rüyada görülen dağ sarp kayalıklar ile dolu bir dağ ise rüya gören kişinin çok dikkatli olması gerektiğine işaret eder. Rüyayı gören kişi bir işe girecek veya girdiği bir işte, güvendiği sevdiği kişilerin ihaneti ile karşılaşacağı anlamına gelir. 

Rüyada görülen ve tırmanılan dağda kayalık ve dik yamaçlar ne kadar çok ise rüyayı gören kişinin çevresinde kendisine gülen ama arkasından kuyusunu kazan o kadar çok insanın olduğu anlamına gelir. Ayrıca kayalıklı ve dik yamaçları olan bir dağa tırmanmak, kendisine gizliden düşmanlık eden ve kin güden kişilerin çok olduğu anlamına da gelir. 

Rüyada Tırmandığı Dağın Yandığını Görmek

Rüyada bir kişi dağa tırmandığını görse ve tırmandığı dağın yandığını görse, o kişi başarılı olmak için olmayacak işlerin içine girdiği anlamına gelir. Rüyayı gören kişi eğer belli bir mevkiye gelmiş ise bilerek ya da bilmeyerek geldiği mevki ve makama gelmek için birçok kişinin günahını ve ahını aldığı anlamına gelir. Rüyada dağa tırmandığını görmek başarı olarak bilinse de yanan dağa tırmanmak bu başarının nasıl elde edildiği ile ilgili bilgi verir ve bir uyarı niteliğindedir. Yanan dağa tırmandığını gören kimse eğer bu şekilde bir başarı elde etmiş ise bol bol sadaka dağıtması önerilir.

Rüyada Yemyeşil Bir Dağa Tırmanmak

Rüyada yemyeşil bir dağa tırmandığını gören kimse, kısa zaman içinde birçok güzellik yaşayacağına işaret eder. Hayatındaki pürüzlerin ve sıkıntıların sona ereceğine, mutlu bir evlilik ya da başarılı bir işe atılacağına eğitim görüyorsa çok başarılı olacağına kısaca sonunda başarı olan büyük bir başlangıç yapacağına işaret eder. 

Rüyada yemyeşil bir dağa tırmandığını gören kişinin hayatı başarılarla, takdir ve ödüller ile geçer. Baht ondan yana olur ve Hayatı boyunca bir daha zorlum, sıkıntı yüzü görmeyeceği anlamına gelir. Eğer çevresinde varsa düşmanı onlardan asla bir zarar görmeyeceğine ve yardıma muhtaç olan kişilere elinden geldiğince çok yardım edeceği anlamına gelir.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap