.
.

Lisa İsminin Anlamı

.

Lisa İsmi

.

Lisa İsminin Anlamı Bebek bekleyen anne babaların en çok araştırdıkları konular arasında bebeklerine koyacakları isim yer almaktadır. Hem güzel bir okunuş ve seslenişe sahip isim seçmeye çalışırken hem de ismin anlam olarak da güzel olmasını tercih etmektedirler. Bu anlamda Lisa ismini beğenen ebeveynlerin ilk sorusu ise “Lisa isminin anlamı nedir” olarak yer alır. Lisa isminin anlamı ile ilgili birçok farklı içerik bulunuyor. İsim anlamları araştırmasında ise yoğunluk iki anlam arasında yer alıyor.

Lisa ismi asil ve mükemmel anlamını taşımak ile beraber bazı kaynaklarda ise Lisa ismi kutlu, bereketli kadın olarak da ifade edilmektedir. Kız bebekleri için tercih edilen Lisa isminin kökeninin Arapça olduğu belirtilmektedir. 4 harfe sahip olan Lisa ismi ile ilgili olarak farklı kaynaklarda anlam içerikleri bulunmak ile beraber genel itibari ile bu anlamlar döngüsüne sahiptir. Aynı zamanda bazı kaynaklar ismin İngiliz kökenli olduğunu da söylemektedir.

Lisa isminin anlamı ile ilgili olarak araştırma yapan ebeveynler aynı zamanda isim ile ilgili farklı detayları da merak etmektedir. Bu detaylar arasında ise “Lisa ismi Kuran’da geçiyor mu” yer almaktadır. Arapça kökenli bir kelime olmak ile beraber Lisa ismi kutsal kitapta yer almamaktadır. İsim ile ilgili yapılan araştırmaya göre bebeklere konulması caiz olmayan isimler listesinde de Lisa ismi geçmiyor. Bu araştırmaya nazaran bebeğinize Lisa ismini koymanızda bir sakınca yoktur.

Lisa isminin anlamı ile ilgili olarak araştırma yaparken aynı zamanda ismin kullanım oranı da ebeveynler için önemli olan detaydır. Kimi ebeveynler nadir kullanılan isimleri bebeklerine koymak isterken kimi ebeveynler ise nadir olan isimler yerine daha sık kullanılan isimleri tercih ediyor. Lisa ismi ülkemizde ortalama 215 kişi tarafından kullanılmaktadır. Seyrek bir kullanım oranına sahip olan Lisa ismi ise son yıllarda daha sık kullanıma sahip olmaya başlayan isimler arasında yer almaktadır.

Lisa isminin analizi ile ilgili olarak ismin harf titreşimlerinden yararlanılmaktadır. Dört harfe sahip olan ismin ilk harfi olan L isme iktidar ve güce olan düşkünlüğü sunmaktadır. Hırslı bir kişiliğe sahip olmasını sağlayan L harfi başarılı olmaya odaklanma olarak da ifade edilebilir. İsmin ikinci harfi olan İ ise isme sahip olan kişilerin son derece disiplinli olmasına ve planlı bir karaktere sahip olmasına etki etmektedir. S harfi kendinden emin olma ve özgüvenin yüksek olmasını sağlarken A harfi ise isme sahip olan kişilerin daha sakin bir kişilik sergilemesine ve bu sakinliği ile de etrafındakilere de güven sunmasına etki etmektedir.

Lisa ismine sahip olan kişiler ile ilgili olarak iyi bir dinleyici olduğu da ifade edilir. Başaramayacağı hiçbir işe girişmeyen Lisa ismine sahip olan kişiler aynı zamanda verilen her görevi de layığı ile yapma konusunda da oldukça detaycı ve titizdirler. Keskin ve pratik bir zekâya sahip olan Lisa ismine sahip olan kişilerin özellikleri arasında yaratıcılıkları da yer almaktadır. Karakterinden ödün vermeyen ve doğruları ile hareket eden kişiliği sergilemesi ise etrafındakilerin hayranlık duymasına neden olmaktadır.

.

Lisa isminin anlamı, analizi, kökeni gibi detayları merak eden ebeveynler aynı zamanda isim ile ilgili olarak Lisa ismine sahip ünlüler ile ilgili de araştırma yapmaktadır. Lisa ismine sahip olan ünlüler ile ilgili yapılan araştırmaya göre isme sahip ünlü ülkemizde bulunmaktadır. Son zamanlarda ismin daha sık kullanılmaya başlanması ile beraber ilerleyen dönemlerde Lisa ismine sahip olan ünlü de yer alma ihtimali son derece yüksektir.

lisa-isminin-anlami-17383
Lisa İsminin Anlamı

Lisa isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kutlu, Bereketli Kadın

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Lisa ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lisa ismini kullanan 201 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Lisa ismini kullanan 63 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Lisa ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Lisa ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.

Lisa isminin Türkiye sıralaması

Lisa en çok kullanılan 5026. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2511. isimdir.

Lisa ismini kullananların sayısı, son bir yılda 46 kişi artmıştır.

Lisa isminin Harf Analizi

Kişiye Lisa ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Lisa İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lisa ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lisa isminin anlamını gözden geçirin!

Lisa İsminin Numerolojisi

Lisa isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
A: bir
TOPLAM: 50

Lisa ismi farklı kültürlerde ve coğrafyalarda yaygın olarak kullanılan bir isimdir. İşte bazı ünlü Lisa isimleri:

  1. Lisa Kudrow: Amerikalı oyuncu ve komedyen. “Friends” dizisindeki Phoebe Buffay rolüyle büyük ün kazanmıştır.
  2. Lisa Marie Presley: Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı. Elvis Presley’in kızı olarak tanınmaktadır.
  3. Lisa Bonet: Amerikalı oyuncu. “The Cosby Show” ve “A Different World” gibi yapımlarda rol almıştır.
  4. Lisa Gerrard: Avustralyalı müzisyen ve şarkıcı. “Dead Can Dance” adlı müzik grubunun üyesidir ve film müzikleriyle tanınmıştır.
  5. Lisa Eldridge: İngiliz makyaj artisti ve yazar. İngiltere’nin en tanınmış makyaj artistlerinden biridir.
.

Bu isimler, Lisa ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnek olarak verilebilir.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap