.
.

Kredi Kartına EFT Yapılır Mı? Hesaba Ne Zaman Geçer?

.
.

Kredi Kartına EFT Yapılır Mı? Hesaba Ne Zaman Geçer? Bazen başkasının kredi kartına para göndermek için interneti kullanabiliyoruz. Kimi zaman kredi kartındaki borcu ödemek için kredi kartına para göndermemiz gerekiyor. Fakat kredi kartınıza EFT yolu ile para göndermek istiyorsanız EFT yolu ile kartınıza para yatırarak borcunuzu atmlere gitmeden ödeyebilirsiniz. Günümüzde işlerinizi halledebileceğiniz ve size rahatlık sunan en iyi hizmetlerden biriside budur. Siz de deneyerek zaman kaybetmeden işlerinizi halledebilirsiniz. 

Kredi kartına EFT yapmak için farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ise şunlardır: Mobil bankacılık ile kredi kartına para gönderme, İnternet bankacılığından kredi kartınıza para göndermek, Şubeden kredi kartınıza EFT, Müşteri hizmetlerini aracılığı ile kredi kartına EFT ile para göndermek şeklindedir.

Kredi Kartına EFT Nasıl Yapılır?

Kredi Kartına EFT Nasıl Yapılır?

Kredi kartına EFT yapılır mı sorusunun cevabını “Evet” olarak verdikten sonra kredi kartına EFT nasıl yapılır sorusunu cevaplayalım. Yöntemlerini belirttiğimiz kredi kartına EFT yapma işlemlerinden ilki olan şubeden kredi kartına EFT yapmak korona virüs zamanlarında pek tercih edilmeyen yöntemler arasında girdi. Pandemi sebebi ile çoğu kişi şubeye gitmekten vazgeçti. İnternet evlerimize, ceplerimize girdiğinden beri her işlemi internet sayesinde halledebiliyoruz. EFT işlemini de internet yapmak oldukça kolay hem şubelere gitmeye gerek kalmıyor hem de zaman kaybetmemiş oluyorsunuz.

İnternetten kredi kartına EFT yapmak için öncelikle bankanızın mobil bankacılığını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Ardından bilgileriniz ile giriş yaparak kredi kartınızı ile paranızın bulduğunu banka aynı ise direk kredi kartına ödeme yapabilirsiniz. Saniyeler içinde borcunuz ödenmiş olacaktır ve paranın kredi kartına geçmesini beklememiş olacaksınız. Bu işlemi yapabilmek için belirlenen bir zaman dilimi de yoktur 7/24 istediğiniz zaman diliminde ödemenizi yapabilirsiniz. Tüm bu durumlar hesabın ve kredi kartının aynı bankaya ait olması durumunda geçerlidir. Farklı bir banka için ödeme yapacaksınız durum biraz değişecektir. Farklı hesap ve kredi kartı ödemesi için ya da başkasının kredi kartına para gönderme için paranızın bulduğunu mobil bankacılığı giriş yaparak para transferi alanına tıklamanız gerekiyor.

Ardından iste kredi kartınızın üzerinde yer alan kredi kart numarasını transfer alanına yazmalısınız. Bu işlemi yapabilmek için belirle saatler belirlenmiştir. Kredi kartına EFT ne zaman geçer diye düşünecek olursanız işlemi saatinde yaparsanız 20-45 dakika içerisinde olabilir. Zaman diliminin dışında yapıldığında ise ertesi güne kalır. Mobil bankacılık kullanmayanlar ise bankalarının müşteri temsilcilerini arayarak EFT işlemlerini istediği gibi yaptırabilir.

Kredi Kartına EFT Ne Zaman Geçer?

Kredi Kartına EFT Ne Zaman Geçer?

Kredi kartınızı mobil bankacılık ile ödeme yaptıktan sonra 20-45 dakika içerisinde işlem gerçekleştirilmiş olur. Fakat bazı bankalar da işlem süresi daha kısadır. Ödeme yaptıktan 10-15 dakika sonra ödeme işleminiz gerçekleştirilmiş olur. Eğer yaptığınız işlemde kart numarası ile bilgiler tutarlı değil ise paranız hesabınıza geri gönderilir ve EFT işleminiz iptal edilir. Bu yüzden EFT yaparken bilgilerin doğru girildiğinden emin olmalısınız. Size iade gelen işlemde yanlış yaptığınız kısmı kontrol ederek doğrusunu yazarak yeniden EFT işlemini yapabilirsiniz. Fakat zaman dilimine dikkat etmeniz gerekir. EFT saatleri içerisinde EFT yapmanız gerekir. Bu saatler içinde EFT yaptığınızda ödemeniz o gün içerisinde hemen yapılır fakat zaman dilimi geçtikten sonraki işlemler beklemeye alınır. Bekleme işlemleri için bir gün beklemeniz gerekir.

.

Yani ödeme yaptığınız günden bir sonraki gün sabah saatlerinde işleminiz gerçekleştirilir. Başkasının kredi kartına ödeme yaptığınızda ondan kredi kart numarasını isteyerek ve bilgilerini doğru bir şekilde yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartına EFT İşlemi Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Mobil bankacılık ile kredi kartına para gönderme nasıl yapılır öğrendikten sonra kredi kartı için EFT işleminin avantajlarından bahsedebilirsiniz. Öncelikle EFT işlemi için şube gitmek, sıra bekleme sizin için zaman kaybıdır. Mobil bankacılık sayesinde zaman kaybetmeden işleminizi saniyeler içinde yapabilirsiniz. ATM sırası beklemeden, kartınızın kopyalanma ihtimali olmadan en güvenilir şekilde para gönderme, yatırma, kredi borcu ödeme işlemini yapabilirsiniz.

Son anda unuttuğunuz kredi borcunuzu kolaylıkla ödeyebilir hatta ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Kredi kartına para gönderme işlemi ile hem kendinize kolaylık sağlar hem de ailenize, sevdiklerinize yardımcı olabilirsiniz. Mobil bankacılık sayesinde aile üyelerinden birisinin kredi kartı borcunu da ödeyebilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap