.
.

Konut Sigortası Nedir? Neleri Kapsamaktadır?

.
.

Konut Sigortası Nedir? Neleri Kapsamaktadır? Konut sigortası ile kişiler evlerini güvence altına alır. Sadece ev güvence altına alınmaz konut sigortası sayesinde kişilerin eşyaları da güvence altına alınır. Konut sigortasından yararlanmak oldukça avantaj olarak bilinir. Kişiler yaptırmış olduğu sigorta ile geleceklerini teminat altına alırlar. Aynı zamanda konut sigortası yaptıran bireyler evlerini hırsızlığa, yangına ve daha birçok sorunlara karşı korurlar. Konut sigortası poliçeye göre ve kişinin yaşam alanlarına göre farklılık gösterir.

Bina tüm olarak sigorta ettirildiği zaman binanın içerisinde yer alan tesisatlar da bina sigortasına dahil edilir. Konut sigortasının genel olarak geçerlilik süresi bir yıl olarak bilinir. Konut sigortası sorgulama işlemleri şirketler ile poliçe imzalamadan önce yapılır. Şirketin sunmuş olduğu poliçeler içerisinde yer alan maddeler dikkatli bir şekilde okunarak imzalanır.

Konut sigortası nedir tanımından sonra şimdi de kapsamına bir göz atalım. Konut sigortası, evinizdeki eşyaları her türlü meydana gelebilecek hasarlara ve aksiliklere karşı korur. Değer verdiğimiz eşyaları kazalara karşı korumak için konut sigortası tek çaremiz olmalıdır. Konut sigortasının kapsadığı şeyler olarak şunları söyleyebiliriz. Mesela Hırsızlık durumunda konut sigortasından faydalanmak mümkün. Yangın durumlarında konut sigortasından yararlanabiliriz. Terör durumlarda yine aynı şekilde konut sigortası yardıma koşar.

Su baskını halinde konut sigortasının yararlarından faydalanabilmekteyiz. Doğal afetlerde eşyalarımıza zarar geldiğinde konut sigortasından yardım alabiliriz. Hatta eğer istersek konut sigortasında bulunan poliçeye ek istekler ekleyebiliriz. Bu eklediğimiz poliçedeki bütün durumlarda konut sigortasının hizmetlerin den faydalanabiliriz. Zaten zorunlu değil düşüncesiyle Konut sigortasını pek çok insan yaptırmaz.

Zorunlu olan deprem sigortasını her birey hanesi için yaptırmak zorundadır. Bu durumda konut sigortasını gerekli görmüyorlar. Deprem sigortası sadece deprem sonrası için bireylere güven verir. Diğer durumlar için konut sigortası şarttır.

Başka İçerik:  Dask Hasar Ödemeleri Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır

.

Sigortasına sahip evlerde yıldırım düşmesi sonucu oluşan hasarlarda da konut sigortasının sağladığı konfor içerisinde konforlu bir şekilde yaşama devam ederler. Tüm bu durumlar için konut sigortasına her ev sahip olmalıdır. Sadece ev değil bütün bireyler değerli gördükleri eşyalar üzerinde konut sigortasına sahip olmalıdır.

Konut Sigortası Neye Göre Hesaplanır?
Konut Sigortası Neye Göre Hesaplanır?

Konut Sigortası Neye Göre Hesaplanır?

Konut sigortası hesaplama şirketler tarafından yapılır. Konut sigortası ev ve eşyaları güvence altına alan en etkili sigorta türüdür. Konut sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre değişiyor. Ancak sadece sigorta şirketlerine göre değil aynı zamanda sigorta poliçesi içerinde yer alan teminat ve ek teminatlara göre de değişiklik gösteriyor.

Konut sigortası yaptırmak isteyen çoğu kişinin aklında kalan en büyük soru konut sigortası neye göre hesaplanır oluyor. Bu konuda hesaplama yapmak için öncelikle dairenin yüzölçümünün bilinmesi gerekir. Aynı zamanda dairenin depreme karşı ne derece dayanıklı olup olmadığı da önemlidir.

Neden Ev Sigortası Yaptırmalısınız?
Neden Ev Sigortası Yaptırmalısınız?

Neden Ev Sigortası Yaptırmalısınız?

Konut sigortası yaptırmak kişilerin tercihleri doğrultusunda verecekleri karardır. Fakat önerilere baktığımız zaman konut sigortasının yapılması önerilir. Konut sigortası yaptırıldığı zaman eşyalar yangın, deprem gibi felaketlere karşı sigortalanmış olur.

Hırsızlık olaylarında konut sigortası eşyaları ve konutu korur. Konut sigortasının yapılması oldukça önemli bir noktadır. Bu konuda en önemli nokta konutta veya eşyada oluşacak hasarları güvence altına alınmış olur. Aynı zamanda hırsızlık sırasında eşyalara ve eve verilen zarar da sigorta şirketleri tarafından teminat altına alınır.

Yaşadığınız bölgede deprem olması sonucunda zorunlu deprem sigortasının karşılamadığı durumları konut sigortası karşılar. Aynı zamanda konut sigortası yapıldığı zaman evde bulunan klima ve kombi bakımı yılda bir defa ücretsiz bir şekilde yapılır. Kişilerin konut sigortası yaparken imzalamış olduğu poliçeler içerisinde yer alan kurallar niteliğinde hareket edilir.

Başka İçerik:  Bina Yaşına Uygun Deprem Sigortası Fiyatları

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap