.
.

Kahkaha Atmak Antrenman Öncesi Size Güç Verir

.
.

Kahkaha Atmak Antrenman Öncesi Size Güç Verir. İnsan vücut ve psikolojisinde kahkaha atmanın sağlığınızın korunmasına büyük destek olan bir durumdur. Kahkaha atmanın ve gülmenin birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz?

Stres hormonu olan kortizol, yüksek düzeyde sadece kas kaybına sebep olmakla kalmaz; ekstra olarak hafızanıza da zarar verebilir niteliktedir. Gülmek ise kortizol seviyesini düşürdüğünden olumlu etkilere sahiptir. Hayata olumlu tarafından bakarak, sık sık gülün ki sağlığınızdan da ödün vermeyin!

Modunuzu Yüksek Tutun

Modunuzu Yüksek Tutun

Karnına ağrılara girene kadar gülmenin, harika bir duygu olmasının yanında son derece de sağlıklı. İçten gelen bir kahkaha, antrenman öncesinde size güç kattığını hiç fark ettiniz mi? ABD’de yapılan bir araştırma, 15 dakika boyunca gülen kişilerin, acı eşiklerinin yüzde 10 arttığını tespit etti. Diğer bir araştırma ise, kahkaha atmanın kalp krizini savuşturduğunu ortaya koyarak ne kadar önemli olduğunu kanıtladı…

Gülmenin, kahka; stresi azalttığını ve kan akışını hızlandırdığını düşünürsek, ne derece de önemli olduğunu daha iyi anlarız. Bu da kalp sağlığınız için mükemmel bir şey diyebiliriz.

Kahkaha Atmak için Komedi Filmleri İzleyin

Kahkaha Atmak için Komedi Filmleri İzleyin

Kahkaha Atmak için Komedi Filmleri İzleyin. Ayrıca yapılan bir araştırmada, iyileşme sürecindeki hastalara komedi filmleri izletildi ve sonuç olarak daha hızlı bir iyileşme gözlendiği görüldü. Tüm bu hastalar, diğer hastalara göre daha az ağrı kesici istedi dolayısıyla daha az acı hissetti. Özetle, fiziksel ve mental sağlığınız için bol bol gülün!

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap