.
.

Güne Enerjik Başlamanın Püf Noktaları

Güne enerjik başlamanın püf noktaları ve önerilerimiz kesinlikle mucize içecekler yada sizi zorlayacak püf noktalarından oluşmamakla beraber sizlere önemli püf..

.
.

Güne enerjik başlamanın püf noktaları ve önerilerimiz kesinlikle mucize içecekler yada sizi zorlayacak püf noktalarından oluşmamakla beraber sizlere önemli püf noktaları hazırladık.

Güne başlarken birçok insan stresten ya da farklı sebeplerden dolayı enerjisini kaybederek güne hazır olmadığı bir şekilde başlıyor işte güne enerjik başlamanın püf noktalarını sizlerle paylaşalım istedik.

Güne esneme hareketleriyle başlayın evet abartmadan yoga esnemeleri tarzında rahat ve yumuşak olmak suretiyle birkaç esneme hareketi sizin ve bedenin uyanmanızı tetikleyerek günü enerjik geçirmenizi sağlayacaktır.

Sabah geç kalkmak enerji azaltan olumsuzluklardan biridir mutlak erken yatarak erken kalkmaya özen gösterin erken kalktığınızda bir bardak su için ve bir elma yiyerek sabah yürüyüşünüzü yapmayı ihmal etmeyin.

Sabah yürüyüşü bedenin enerji kazanmasının yanında beninde daha fazla çalışmasına yardım edecektir. Spor yapmanız sadece beden sağlığınız için değil ruhsal ve zihinsel sağlığınız içinde oldukça yararlı olacaktır.

Kafein bağımlısı değilseniz ya da bağımlısıysanız günde bir fincan beden için yeterli doz kahve içiminizi uygun gören uzmanlar kafeinin alımında doz aşımını enerji getirmediği gibi sağlıksız bedenlere neden olduğunu belirtiyorlar.

.

Bedenin temel üç ihtiyacı olan beslenme, su ve uykuyu ihmal etmemek enerjinin azalmamasını sağlayacaktır. Sabah kahvaltısı özellikle enerji depolanmanız için gereklidir.

Su içmeye özen gösterin bedenin suya ihtiyacı vardır susuz kalan beden enerjisini yitirir bedenimiz besin ve su ile çalışan bir makine gözüyle bakmalıyız. Uyku ise bedenin temizlendiği dinlendiği bir süreç su ise uykuda bedenin temizlenmesinde depolanan suyun kullanıldığı bir süreç olarak ta dikkat çekmektedir sabah uyanır uyanmaz bedenin su ihtiyacını karşılamayı ihmal etmeyin.

Müzik ruhun gıdası derken doğru söyleyen müzik âlimleri sabah uyandığınızda hafif bir sesle uyanmak kadar insana enerji veren bir başka güzel şey düşünemiyorum. Müzik dinlemekten hoşlanmıyorsanız hayvan sever biriyseniz mutlaka bülbül, kanarya gibi kuş seslerini denemelisiniz.

Uykuya geçmeden bütün radyasyon yayan elektronik aletleri kendinizden ve odadan uzaklaştırmayı unutmayın. Bu aletler uykusuzluğa neden olurken düzenli uyku kalitenizde olumsuzluklar yaratmaktadır. Sabah saatlerinde alınan duşta bedenin enerjisini artırmak için oldukça önemlidir bedende toplanan toksinlerin atılması için sabahları duş almayı ihmal etmeyin. Enerjinizi yükseltmek için ise tamamen nefesinizi de kullanarak terapiler uygulayabilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap