.
.

Fısfıs Nefes Alma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Fısfıs yani nefes alma makinesi birkaç malzemeden oluşur. Sağlık ürünlerini kullanırken hijyene ve kullanım şartlarına uymak gerekir.

.
.

Fısfıslar aslında birer hava kompresörü denilebilir sıvı ilaçların nefes yoluyla alınabilmesi sağlayan fısfıslar genellikle nefes alma makinesi adıyla da satılabilir. Genelde astım hastaları tarafından kullanılan ve ilaçların doğrudan yere gönderilmesi gereken durumlarda hava yollarının açılması ve daha rahat nefes alınabilmesi için kullanılır.

Fısfıslar temizlemesi çok kolay olan bu ürünlerin kullanımı da çok basittir aşağıda nasıl kullanılmasına gerektiğine dair detaylar paylaşılmıştır.

Kompresör tüp tabak ve ağızlık gibi ya da maske olduğu gibi tüm bu ekipmanların eksiksiz bir şekilde yer altından Emin olmanız gerekiyor ve doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanmanızda büyük bir fayda göreceksiniz.

Kompresörü düz bir zeminde fişin yanına yerleştirdikten sonra fişe takın ve ilacın kapağının içerisinde olduğunu ve kapak ağızlık ya da maske ile takılır maskeler ufak çocuklarda genellikle daha iyi sonuç verir.

Ağız ve burun Doktor maskesi gibi başına arkasında uzayan elastik kayışlar lakaplar ve beyaz yerine plastikten yapılmış olan kısım daha rahat bir şekilde solumanızı sağlar.
Kompressor çalıştırıldıktan sonra maskeden buhar çıktığını sizde fark edeceksiniz. Bu kapağın içindeki ilaç tamamen bu alışana kadar kompresör açık tutun yaklaşık 10 dakika civarında sürebilir kompresörü kapattıktan sonra maske ya da aldığınız da çıkartın ve temizlerken fıstığının kapağını kapatın tüpten çıkarttın maske ya da ağırlığınızı sıcak sabunlu suda yıkayın.

Temizlik gerçekleştirmiş olduğumuz su sabun solüsyonunda 3 ölçek su için Bir ölçek sirkenin bulunduğu solüsyon ya da sabun bulunan solüsyon hazırlayabilirsiniz.

.

Fısfıs işlemi tamamlandıktan sonra buhar çıkmadığında fısfıs kapağını kapatın ve kompresörü dinleyerek zaten içerisini boşaldığını sizlere de rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Fısfıs içerisindeki ilaçlar boşaldığında rahatlıkla anlayabileceğiniz bir ses çıkarmaktadır. Üm tıbbi malzemeler satan dükkanlarda İnternette de eczanelerden satın alabileceğiniz bu Tipi temizlemeniz E gerek yoktur birkaç haftada bir üreticinin Optimum performans kılavuzuna göre değiştirerek daha avantajlı sonuçlar alırsınız

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap