.
.

En çok izlenen yabancı diziler

En çok izlenen yabancı diziler Yabancı diziler, süre olarak kısadır ve kurgulamaları daha dikkat çekicidir. Bu yüzden ülkemizde izlenme oranı yüksektir. En beğenilenleri derledik.

.

En çok izlenen yabancı diziler

.

En çok izlenen Yabancı diziler Evde kalınan vakitleri en keyifli hale getiren güzel yabancı diziler severlerin gözdesi olmaya devam etmektedir. En çok izlenen ve beğenilen , bittiği için üzüldüğümüz veya yeni sezonu merakla beklediğimiz  en güzel yabancı dizileri sizler için derledik. Bu Harika Kolaj Tüm Zamanların en iyisi hemen keşfetmek için aşağı doğru ilerle.

Netflix’de en çok izlenen diziler arasında şunlar yer almaktadır:

  1. “Stranger Things”: 80’lerin kültürünü yansıtan ve bilim kurgu unsurlarıyla dolu olan bu dizi, gizemli olaylar ve genç kahramanların maceralarını konu almaktadır. İzleyicileri büyüleyen atmosferi ve etkileyici hikayesiyle büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.
  2. “Money Heist” (La Casa de Papel): Bu İspanyol yapımı suç dizisi, bir grup soyguncunun İspanya Kraliyet Darphanesi’ni ele geçirmesini anlatmaktadır. Planlı soygun ve karakterler arasındaki karmaşık ilişkileriyle izleyicilerin ilgisini çekmiş ve dünya çapında popülerlik kazanmıştır.
  3. “Narcos”: Bu gerçek olaylara dayanan suç draması, Kolombiya uyuşturucu kartellerinin yükselişini ve DEA’nın bu kartellerle mücadelesini anlatır. İzleyicileri etkileyen gerçekçi hikayesi, sürükleyici atmosferi ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla büyük bir beğeni toplamıştır.
  4. “The Witcher”: Bu fantastik dizi, Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisinden uyarlanmıştır. Bir yarı insan yarı canavar olan Geralt of Rivia’nın maceralarını konu alır. Büyü, sihir ve epik savaşlarla dolu olan bu dizi, izleyicileri etkileyici dünyasıyla büyülemiştir.
  5. “The Crown”: Bu dizi, İngiliz Kraliyet ailesinin tarihi ve Kraliçe Elizabeth II’nin hükümdarlık dönemini anlatır. İzleyicileri sürükleyen hikayesi, dönemin atmosferini başarıyla yansıtması ve mükemmel oyunculuk performanslarıyla büyük bir beğeni toplamıştır.
  6. “Ozark”: Bu suç draması, bir finans danışmanının ailesiyle birlikte Missouri’ye kaçmasını ve yeraltı dünyasının tehlikeleriyle mücadelesini konu alır. Gerilim dolu hikayesi ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

Bu diziler, Netflix platformunda geniş bir izleyici kitlesi tarafından tercih edilmekte ve büyük bir beğeni toplamaktadır. Her biri kendine özgü hikayeleri, atmosferleri ve karakterleriyle izleyicilere keyifli bir deneyim sunmaktadır.

İşte Diğer Kaynaklara göre en çok izlenen yabancı diziler

1.The outsider  2020- IMDb 8.1

En çok izlenen yabancı diziler
En çok izlenen yabancı diziler

2020 yapımı dizi Türkiye’de en beğenilen yapımlardan olup merakla izlenen suç, dram, polisiye severlerin takip ettiği bir dizidir. Stephen king romanından uyarlanan dizi oldukça konuşulacak gibi..

2.Better Call Saul 2015-  IMDb 9.0

2.Better Call Saul 2015-  IMDb 9.0

Breaking bad ile tanıdığımız Saul Goodman ın tanınmış bir avukat olmadan önceki hayatını anlatan dizi oldukça hayran kitlesine sahiptir. Türkiye de en güzel yabancı diziler aksiyon dizileri sevenler mutlaka izlemelisiniz.

3. The Witcher  2019 IMDb 8.5

3. The Witcher  2019 IMDb 8.5

Fantastik film sevenlerin beğeni le izlediği dizi canavar avcısı Rivialı Geralt ın yolculuğunu anlatıyor. Netflix in en güzel yabancı dizilerinden olan yapımın yeni sezonu çekileceği söylenmektedir.

4. Homeland 2011 IMDb 8.4

Politik gerilim dizisi izlemeyi sevenlerin takip ettiği 8 sezondur devam eden dizi ABD de Cia ajanının hayatını anlatıyor. Terörizm, istihbarat teşkilatları ve siyaseti birleştiren yapım yakın tarihin anlatıldığı etkileyici bir dizi.

5. You 2019 IMDb 7.9

5. You 2019 IMDb 7.9
.

You romantik bir gerilim suç dizisi. Gizemlerin çözülmesini beklerken her bölümü merakla takip edilen ve beğenilen bir aşk konulu yabancı dizidir.

6. Messiah 2020 IMDb 7.9

6. Messiah 2020 IMDb 7.9

Hiç bir zaman El Messiah olduğunu söylemeyen ama onu taklid eden bir gizemli adamın öyküsü. Dizi severlerin oldukça ilgisini çeken sıradışı bir hikaye. Yeni yapılan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan dizi sizleri bekliyor.

7.True Detective IMDb 9.0

Antoloji formatinda bir suç dizisi. Polisiye suç dizilerini seviyorsanız üç sezonu olan diziyi izlemelisiniz. her bölümü bağımsız olan ama genel olarak olay akışı takip edildikçe gizemlerin çözüldüğü en güzel polisiye dizilerden birisidir.

8. Stranger Things 2016 IMDb 8.9

Gençlerin beğeni ve merakla takip ettiği fantastik bir dizi olan stranger Things yeni sezonu merakla beklenen dizilerdendir. En güzel genç yabancı dizilerinden olan yapımı yeni sezonu başlamadan izlemelisiniz.

9. Sherlock 2010 IMDb 9.1

Her bölümünde ayrı bir sırrı çözen efsane Sherlock Holmes en başarılı dizilerinden birisi. En beğenilen yabancı dizilerden olmaya aday kitap uyarlaması olan dizi polisiye dedektif dizisidir. İzlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz.

10. When They See Us  2019 IMDb 9.0

Emmy ödülü almış bir netflixs dizisi  Gerçek hayattan uyarlanan öyküsü ile merakla izlenen bir suç dram dizisidir. 

11.Prison Break 2004-2017 IMDb 8.4

Efsane dizi yayınlandığı yıllarda her bölümü merakla beklenmekte idi. Bitmesine rağmen  şimdi de en çok izlenen yabancı dizilerden olan dizi zeka içeren senaryosu ve bitmeyen aksiyon ile en sürükleyici dizilerden birisidir. Abisini kurtarmak için girdiği hapishanenin projesini çizen bir mühendis neler yapacak, izlemediyseniz başlayın pişman olmayacaksınız.

12.Lost 2004 IMDb 8.4

.

Her bir karakterin ayrı hayatı vardı ve biz de onlarla beraber hatırladık. Tüm zamanların en çok beğenilen dizilerinden ve izlenen dizisi olmaya aday lost sizi de kendi dünyasına alacak. Amerikan yapımı bir macera dizisi olarak dünya çapında efsanedir.

13. The walking Dead 2010 IMDb 8.4

Bu kadar çok izlenmesi bile The Walking Dead dizisini merak etmeye yol açıyor . Bir çok izleyici kafasını havaya uçurmadan ölmeyen bu zombileri sevmese de dizi en uzun soluklu ve en güzel yabancı dizilerden olmaya devam etmektedir.

14. Hannibal 2013-2015 IMDb 8.5

Dr Hannibal ın öyküsü dizi yapmak için en güzel hikayelerden birisidir ve merak edenler için en iyi yabancı dizilerden birisidir. Amerikan psikolojik gerilim filmlerinden uyarlanmış kült bir yapımdır.

15.Spartacus 2010-2013 IMDb 8.5

Roma gladyatörlerinden sapartaküsün şiddet ve kanla dolu hayatı. Tarihsel gerçekleri dramatik bir şekilde sahneleyen dizide kostüm ve makyaj da ustalıkla kullanılmış keyifli bir yapımdır. Aksiyon ve macera içerikli dizi severlere özellikle şiddet ve cinsellik içerdiğini hatırlatmakta fayda var.

16. Dark 2017 IMDb 8.6

Alman yapımı güzel yabancı dizilerden Netflix dizisidir. Kaybolan iki çocuğun hikayesi ile başlayan sürükleyici bir dizidir. Nefessiz dikkatle izlenen dizi izleyicilerden de oldukça yüksek puan almaktadır.

17.Mr Robot 2015 IMDb 8.6

Hacker ve bilgisayar seven izleyicilerin merakla takip ettiği Robot dizisi bilişim dünyasındaki suç ve gizemleri konu edinmektedir. Oldukça geniş bir izleyici kitlesinin takip ettiği dizi karakterlerinin de ayrı hayran kitlesi vardır.

18. Shameless 2004-2013 Imdb 8.7

Televizyon dünyasının en renkli ve en çok izlenen dizilerinden olan Shameless en iyi yabancı komedi dizilerindendir. Yayınlandığı yıllarda çok beğenilen dizi hala keyifle izlenmektedir.

19. How I Met Your Mother 2005- 2014 IMDb 8.7

.

En iyi yabancı diziler denildiğinde efsane dizi sitcom tarzı ile merakla izlenen ve 9 sezon boyunca Ted Mosby nin çocuklarına anneleri ile tanışmasını anlatan diziyi izlemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz. Çok keyifle izleyecek ve oldukça eğleneceksiniz.

20. Dexter 2006-2013 IMDb 8.7

Polisiye suç denildiğinde Dexer açık ara en iyi yabancı dizidir. Oldukça fazla hayran kitlesi olan katil bir polisin hikayesi 2013 te bittiğinde izleyiciler oldukça üzülmüştü. En güzel yabancı dizileri izlemek isterseniz Dexterı  mutlaka izlemelisiniz.

21. La Casa De Papel  2017 IMDb 8.7

Netflix yapımı İspanyol bir dizidir. En iyi yabancı dizilerden olan La Casa De papel her bir karakteri bir dünya şehridir. Kendi kurgusu içinde karakterin geçmişini de anlatan dizi merakla takip edilmektedir.

22. Doctor Who 2005 IMDb 8.7

Fantastik bilim kurgu filmlerin belki de en iyisi olan Dr. Who bir zaman yolcusununun galaksiler arası yolcuğunu anlatır. Oldukça eğlenceli sıradışı bir dizidir. Her bölümün bağımsız bir hikayesi vardır. En güzel ve uzun soluklu yabancı dizilerden Dr Who yu keyifle izleyeceksiniz.

23.Supernatural 2005 IMDb 8.9

Heyecanlı korku filmlerini fantastik yaratıklarla birleştirmiş güzel bir dizi Supernatural sıradışı senaryosu ile beğenilen yabancı dizilerden olmuştur. Adını duyduğumuz her varlığı canlandırıp karşımıza çıkaran dizi oldukça ürkütücü sahnelere sahiptir. Gerilim Şiddet ve korku izlemeyi sevenleri ekrana kilitleyen diziyi izleyebilirsiniz

24. Narcos 2015-2017 IMDb 8.9

Uyuşturucu baronu olarak tüm dünyanın tanıdığı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi oldukça merakla izlenmiş bir biyografik suç dizisidir. Netflix yapımı diziyi severek izleyeceksiniz.

25. Westworld 2016 IMDb 8.9

Vahşi batı parkında bir macera anlatan dizi oldukça heyecanı ve dikkat çeken bir yapımdır. Bilim kurgu içeren ama gizemlerle dolu dizi oldukça merakla takip edilmektedir.

26. Black Mirror 2011 IMDb 8.9

.

En iyi yabancı dizilerden olan Black Mirror hayatımıza ayna olmaya devam ediyor. Her bir bölümü bir film kalitesinde kurgulanan dizide teknolojinin kötü yanları anlatılıyor. Oldukça karamsar bir tablo içeren dizi en başarılı yabancı dizilerden birisidir.

27.Hause Of Cards 2013-2018 Imdb 8.9

İlk kadın başkanın hayatını konu edinen dizi tam bir politik drama dizisi. Amerikan yapımı dizi kirli siyaseti işleyen en güzel yabancı dizilerden birisi olarak 5 sezon ilgi ile izlenmişti.

 

28. Games Of Thrones 2011-2018 IMDb 9.5

İzleyicilerinin yeni sezonunu beklediği en fazla izlenen yabancı dizilerden birisi. Her sezonu büyük ilgi ile izlenen başarılı dizi George R.R Martin’in romanından uyarlanmış. Tüm dünyada ve ülkemizde en beğenilen dizilerden birisidir.

29. Breaking Bad 2008-2013 IMDb 9.5

En iyi amerikan dizisi seçilen ve uyuşturucu kartelini önce ele geçirip sonra bitiren bir kimya öğretmeninin sıradışı hikayesi.Tüm dünyada heyecanla izlenmiş ve karakterleri yeni dizilere can veren dizi izlemeyenlerin mutlaka izlemesi gereken harika ve sürükleyici bir yapım.

30 Chernobly 2019 IMDb 9.7

Efsane dizilerden birisi de Chernobly Ukraynanın Çernobil şehrindeki felaketi anlatmaktadır. İzleyiciden tam not alan dizi mini dizi olarak çekilmiş  en iyi yabancı dizidir.

31. House 2004-2012 IMDb 8.8

Dr House sıradışı tedavi yöntemleri ile tüm dünyada en çok izlenen dizilerden olup 2012 yılında bittiğinde hayranları üzülmüştü. Doktor ve hastane temalı birçok diziye ilham kaynağı olmuş izlenmesi gereken en güzel yabancı dizilerdendir.

32. Mindhunter 2018 IMDb 8.6

.

Kriminal psikoloji dizileri arasında en ilgi ile takip edilen bir netfliks dizisidir. 1970 leri yansıtan film FBI ın davranış bilimleri bölümünün kuruluşunu anlatmaktadır. Yeni Sezonu merakla beklenen en güzel yabancı dizilerden birisidir.

 

.

20 yorum

Birkaçını yeni keşfettim, çok teşekkürler.

Yeni bir diziye başlamayı düşünüyordum, buradaki öneriler çok işime yaradı

Yeni bir diziye başlamayı düşünüyordum, buradaki öneriler harika.

Efsane diziler, daha ne olsun! İzlemeyenler çok şey kaçırıyor.

En çok izlenenler arasında olmaları haklı, harika diziler

Listedeki dizileri izlemek için sabırsızlanıyorum

Dizi önerileri için teşekkürler, bazılarını daha önce hiç duymamıştım.

Bazılarını daha önce izlemediğim için pişmanım, izleyecek yeni dizi buldum!

Listede sevdiğim birçok dizi var, harika bir liste!

Çoğunu izledim ve hepsi muhteşem. İzlemeyenlere öneririm.”

Bu listeyi görünce yeni bir diziye başlama kararı aldım.

Birkaçını izledim, çok kaliteli diziler var, öneri için teşekkürler.

Listede sevdiğim birçok dizi var, öneriler için teşekkürler.

Efsane dizi önerileri, emeğinize sağlık.

Çoğunu izlemiştim bile, ama yeni öneriler için teşekkürler.

Bazılarına başlamayı düşünüyorum, tavsiyeler için teşekkürler.

Çoğunu izlemiştim ama bazılarına daha yeni başladım, tavsiye için teşekkürler.

Çoğunu izlemiştim ama yeni öneriler buldum, teşekkürler!

Harika bir liste, dizi önerisi arayanlar için birebir.”

Yeni bir dizi arayışındaydım, bu liste tam zamanında geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap