.
.

Dr. Mehmet Öz’den Kilo Verdiren 10 Öneri

Dr. Mehmet Öz bayan ve erkeklerin kilo vermelerine destek olacak 10 öneride bulundu bizlerde silerin bu önerilere kulak vermeniz gerektiğini düşündük işte 10 ö..

.
.

Dr. Mehmet Öz bayan ve erkeklerin kilo vermelerine destek olacak 10 öneride bulundu bizlerde silerin bu önerilere kulak vermeniz gerektiğini düşündük işte 10 öneri:

* Yemek yemeden önce yemeğinizi planlayın yani sağlıklı bir sebze yemeği hazırlayabilirsiniz yemek yiyeceğiniz saat geldiğinde zararlı atıştırmalıklar yapmamak için planlı davranın.

* Yulaf son yılların kilo denesini kurmada ve tokluk hissi yaratmakta oldukça favori gösteriliyor. Özellikle gün içinde ya da sabah kahvaltılarınıza da yulafı tercih edin.

* Kilo vermek istiyorsanız hayatınızdan sofranızdan eksik etmeyeceğiniz zeytin, somon ve cevizi tüketmeye çalışın oldukça sağlıklı yağlar içeren bu besinleri ölçülü yani az miktarda tüketmeye çalışın miktar tüm besin zincirlerinde ayarlanmalı yani dengeli olmalısıdır.

* Kalori yakımını hızlandırmak istiyorsanız günde 2 ya da 3 öğün mü yiyorsunuz? Fark etmez fakat öğünlerinizi asla atlamayın ya da ertelemeyin metabolizmanız adapte olduğu saati bilir ve kalori yakımınızı erteleyen öğünlerle birlikte yavaşlayacaktır.

* Fındık kavrulmamış avuç içi kadar tüketeceğiniz fındık günlük enerji ihtiyacınızı ve ok hissini fazlasıyla kazandıracaktır.
* Stresten uzaklaşın, yaşamınızda asla stresli olmayın. Stres hastalıkların ana kaynağını olduğu gibi üstelik kilo alımının ana sebeplerinden biridir.

.

* Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin doğru besinler yiyor fakat kilo alıyor olabilirsiniz bunu için bakmanız gereken yer mutfak olacaktır pişirme tekniğiniz sürekli kızartma olabilir bu pişirme yöntemi yerine yapacağınız ızgara, buğulama, haşlama, fırınlama ve buharda pişirme gibi teknikleri kullanarak em sağlıklı hem de hafif yemekler yeme şansına sahip olacaksınız.

* Market alışverişlerinizi asla açken yapmayın ve liste hazırlayın ne alacağınızı bilerek davranmak gibisi yoktur. Bu sayede zararı gıdalara yönelmezsiniz.

* Acıktığınızda su için em su tüketin hem de tok hissinin keyfini yaşayın bazı kişiler su içtiklerinde acıktıklarını ifade ederler bu tamamen psikolojik bir uyarıdır.

* Dışarıda yemek yemeyi sık bir alışkanlık haline getirmeyin ve sağlıklı besinlerle almaya çalışın kalorisi ya da yağ oralarına dikkat ederek tüketmeye çalışın.

* Salata tüketmeye dikkat edin bol yeşil salatalarınıza tavuk ya da balık ilavesi yaparak daha da sağlıklı ve doyurucu salatalar yaratabilirsiniz. Salatalarınızı tabakta yemek yerine lavaş ekmeğine sararak tüketebilirsiniz.

* Küçük egzersizler yaparak gün içinde hareketli olmaya dikkat edin bu oldukça önemli bir kalori yakımı sağlayacaktır.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap