.
.

Azazel İsminin Anlamı

.

Azazel İsmi

.

Azazel İsminin Anlamı Farklı anlamları olan ve fonetik olarak oldukça uyumlu olan isimler son dönemde ilgi çekiyor. Azazel ismi de bunlardan bir tanesi Bu durum da çok fazla Azazel isminin anlamı nedir sorusunun ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu isim bir erkek ismi ve günah keçisi anlamına geliyor. Ancak bu isim Azazil, Azrail, Aziz gibi isimler ile karıştırılıyor ve bu isimler birbirleri üzerinden türetiliyor. Bu anlamda bakıldığı zaman çoğu zaman bu isim yerine kullanılan Azazil ismi ise sevilen kul anlamına geliyor. Bu sebep ile ismin anlamı hakkında doğru ve net bilgilere sahip olmak için ismi doğru bir şekilde aratmak gerekiyor. 

İsmin farklı anlamı ve duruşu ile ilgili soru işaretlerine bir yenisi daha ekleniyor. Bu soru da Azazel ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu olarak biliniyor. Bir erkek ismi olan Azazel ismi, Kur’an-ı Kerim üzerinde geçmiyor. Anlam bakımından günah keçisi olarak ailelerin koymak istemeyeceği bir isim de olabilen bu isim aynı zamanda bazı ebeveynler tarafından da oldukça beğeniliyor ve çocuklara veriliyor. Erkek bebek ismi olarak nitelendirilse de kız çocuklarına da verilebiliyor. Çok özel isimlerden bir tanesi olarak bilinen bu isim okunuşuyla ve yazılışıyla da dikkat çekiyor. İsim konusunda kararsız kalan aileler Azazel ismi ile ilgili yoğun araştırmalar yapıyor.

Azazel isminin anlamı oldukça dikkat çekiyor ve ismin kendi içerisindeki ahengi de kulağa oldukça hoş geliyor. Bu ismin yazılışına ve görünüşüne de doğrudan yansıyor. Bu sebeple aileler bu güzel ismi oldukça beğeniyor ve gerek erkek çocukları için gerek kız çocukları için kullanıyor. İsmin kökeni araştırıldığı zaman bu ismin İbraniceye ait olduğu ortaya çıkıyor. Bu sebeple ülkemizde çok fazla bilinen ve çok fazla kullanılan isimler arasında yer almıyor. Uzun ve tek fonetikte oldukça başarılı bir isim olarak görüldüğü için ek isme, 2. isme ihtiyaç duymuyor. Ancak aileler tercihlerine göre bu ismin yanına ikinci bir isim de ekleyebiliyor. 

Azazel ismi ile daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen aileler bu isme sahip olan ünlü veya tanınmış kişilerin sayılarını da merak ediyor. Azazel ismine sahip olan ünlüler konusunda söylenmesi gereken en önemli şey bu ismin çok nadir bulunan ve çok az kişide var olan bir ismin olduğunun bilinmesi ve bu anlamda da ünlü ya da tanınmış kişilerde bile çok fazla bulunmaması olarak cevaplandırılıyor. Film yönetmeni Azazel Jacobs bu isimler arasında örnek verilebilecek bir kişi olarak nitelendiriliyor. Azazel ismi bazen bir film ismi bazen ise bir kitap ismi olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bunlar bu ismi çocuğuna vermek isteyen aileler için bir referans oluşturuyor. 

Azazel ismi ile ilgili her şey incelendikten ve anlamı kavrandıktan sonra ise Azazel isminin analizi merak uyandırıyor. Bu isim içerisinde iki kez ve ard arda sıralı bir şekilde kullanılan harfler olduğu gibi tek başına kalan ve birer kez kullanılmış olan harfler de bulunuyor. Azazel ismi güçlü bir enerjiye sahip. Çünkü uzun ve baskın bir isim. İsmin analizi detaylandırıldığında ise öncülüğü ve liderliği simgeleyen A harfi en başta bulunuyor. Sonrasında uyumu simgeleyen Z harfi geliyor ve bu iki harf birbirini tekrarlayarak isim içerisinde enerjilerini birleştiriyorlar. İlk dört harf bu iki harften meydana geliyor. Geriye kalan harflerden E harfi başarıya doğru tırmanışı, L harfi ise güzelliği ve rahatlığı simgeliyor. 

azazel-isminin-anlami-61173
Azazel İsminin Anlamı

Azazel isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – günah keçisi

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Azazel ne demek? Sözlük anlamı ne?

.

Türkiye’de Azazel ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Azazel ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Azazel ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Azazel ismini kullanan bulunmamaktadır.

Azazel isminin Türkiye sıralaması

Azazel en çok kullanılan 30021. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 22418. isimdir.

Azazel isminin Harf Analizi

Kişiye Azazel ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Azazel İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Azazel ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Azazel isminin anlamını gözden geçirin!

Azazel İsminin Numerolojisi

Azazel isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Z: yirmi dokuz
A: bir
Z: yirmi dokuz
E: altı
L: on beş
TOPLAM: 81

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap