.
.

Ziraat Bankası 0.55 İhtiyaç Kredisi Sosyal Destek

.
.

Ziraat Bankası 0.55 İhtiyaç Kredisi Sosyal Destek Özellikle pandeminin etkileri insanların alım gücünü düşürdü.  Bu aşamada yapılan kampanyalar ile insanların ihtiyaçlarını karşılaması için düşük faizler öneriliyor. Bazı bankalar dönem dönem kampanyalar uygulasa da düşük faiz oranları aşamasında kamu bankaları önderlik ediyor. Bu bankalardan biri olan Ziraat Bankası yerli üretici desteklemek ve aynı zamanda insanların günlük tüketim ve ev eşyası teminini karşılamak için 0.55 oranlarında faizler sunuyor.

Ziraat 0.55 ihtiyaç kredisi mobilya beyaz eşya ev eşyaları gibi tüketim malzemelerinin kapsıyor. Bu tür ürünleri satın alacaksanız yerli üretim yapan ve anlaşmalı olan firmalardan ürün temini yapabilirsiniz. Ziraat Bankası söz konusu anlaşmalı firmaların ürünleri için sizlere düşük faizli 60 aya varan vadelerle krediler sunuyor.  Taşıt kredileri konut kredileri gibi ihtiyaç kredilerinde düşük faizler insanların alım gücünü artırma açısından önemlidir. Pandemi nedeni ile gerek üreticilerin gerekse de tüketicilerin yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi için bu kampanya hazırlanmış durumda.

Bu tür ihtiyaç kredisi imkânları ile her ürün almak mümkün değil. Örneğin bilgisayar cep telefonu ya da tablet alacaksanız bu krediden yararlanamıyorsunuz.  Bunun dışında kalan beyaz eşya mobilya ve diğer ev ürünleri için 0.55 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.  Ülkemizde bu aşamada yerli olarak üretim yapan birçok firma Ziraat Bankası ile anlaşmalı olarak kredi kullanımı konusunda müşterilere yardımcı oluyor. 

0.55 İhtiyaç Kredisine Nereden Başvurulur?

Söz konusu ihtiyaç kredisine başvurabilmek için henüz online ortamlar hazır değil. Yani internet bankacılığı  mobil bankacılık veya ATM üzerinden başvuru yapamıyorsunuz. Sadece şubelere giderek bizzat başvuru yapmanız gerekiyor. En az 3.000 TL en fazla 30.000 TL olmak üzere  Ziraat Bankası 0.55 ihtiyaç kredisi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Tabii ki alacağınız ürünlerin faturalarının temin edilmesi ve izin verilen yerli üreticilerden alışveriş yapılması da şartlar arasında.

İhtiyaç kredisine başvurabilmek için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor. Gelir belgeniz alacağınız ürünün faturaları  nüfus kimlik belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Bankalar ihtiyaç kredisi aşamasında sizlere kredi puanınıza göre cevap veriyor. Eğer kredi puanınız çok düşük ise  bankalar size ret cevabı verebilir. Kredi puanı yüksek olması için ödemelerini düzenli bir şekilde yapmak ve bankacılık ürünlerini kullanmak gerekiyor. Kredi puanı 0 ile 1900 arasında değişiyor.

Başvurularınızı Ziraat bankalarından kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Her başvuru kabul edilecek anlamına gelmiyor. Fakat pandemi nedeniyle birçok kişi bu kampanyadan yararlanabiliyor. Aynı zamanda ödemelerinizi 6 ay sonra başlatabilirsiniz. Söz konusu kampanya dâhilinde insanların ev eşyalarını satın alma noktasında yaşadıkları ekonomik zorluklar açılmış olur. Bunun dışında yerli üreticinin desteklenmesi için de yine bu kampanya önemlidir. 

Ziraat Bankası Sosyal Hayat Destek Kredisi

Ziraat Bankası Sosyal Hayat Destek Kredisi

.

Ziraat Bankası Sosyal hayat destek kredisi pandemi nedeniyle zor günler yaşayan insanların alım gücünün desteklenmesi amacıyla kullanılıyor. Üreticiler insanların alım gücünün düşmesi ile zor zamanlar yaşıyor. Bu nedenle de bu tür destek kredileri kamu bankaları tarafından sunuluyor.

Söz konusu kredi kampanyasına yararlanabilmek için bazı şartları tamamlamanız gerekiyor. Eğer takipte bir dosyanız var ise ya da bankacılık ürünlerini ödemelerini gecikmeye girdi ise bu kampanyadan yararlanmanız zorlaşıyor. Bu nedenle ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapma kredi kartı ve benzeri ödemelerinizde asgari tutarın üzerinde ödemeler yapmak sizin açınızdan önemlidir.

0.55 faiz oranları ile ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamak istiyorsanız İnternet Bankacılık kanallarını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı internet siteleri faiz tutarlarını ödeme tutarlarını ve vade sayısını sizleri gösterir. Bu tür internet siteleri sayesinde kolay bir şekilde faiz oranlarını ve aylık ödemelerinizi görebilirsiniz. Normal şartlar altında kredi vadeleri özellikle ihtiyaç kredileri vadeleri 48 ay vade ile olmakla birlikte bu kampanya dâhilinde 60 aya kadar vade ile ödemeler gerçekleştiriliyor. 

Ziraat Sosyal Hayatı Destek Kredisi İle Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

Ziraat Sosyal Hayatı Destek Kredisi İle Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

Ziraat sosyal hayatı destek kredisi ile beyaz eşya başta olmak üzere oturma grubu masa çekyat halı ve benzeri ev eşyaları satın alınabiliyor. Tabii bu ürünlerin yerli üreticiler tarafından üretilir olması da bir diğer unsur.  Ziraat sosyal hayatı destek kredisi kapsamında sizde sözü edilen ürünleri temin edebilirsiniz.

İnsanların elektronik eşyaları da kampanya ile satın alabilmesi mümkün değil. Örneğin bilgisayar cep telefonu tablet gibi ürünleri Ziraat sosyal hayatı destek kredisi ile satın alamıyorsunuz.  Bu aşamada elektronik eşyalar için diğer ihtiyaç kredilerini kullanabilirsiniz. Ya da satıcıların sizin için hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Son zamanlarda insanların alım gücü düştüğü için aynı zamanda üreticilerin maliyetleri yükseldiği için bu tür kampanyalar hem üreticiyi hem de tüketiciyi etkilemektedir. Tüketicilerin alım gücünün düşmesi ve bankaların bu konuda uyguladığı bu kampanya ile ihtiyaç duyulan ev eşyalarının satın alınması mümkün hale gelir. Söz konusu ürünlerin temini noktasında bankalar hangi üreticiler ile çalıştıklarını sizlere söyleyerek bu firmalardan satın alma yapmanız konusunda sizi yönlendirirler.  Bu şekilde de ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap