.
.

Zevahir İsminin Anlamı

.

Zevahir İsmi

.

Zevahir isminin anlamı iki farklı şekilde tanımı gerçekleştirilir. Birinci olarak parlak yıldızlar, ikinci olarak ise erkek ve kadın adı olarak kullanımı vardır. Zevahir isminin anlamı cinsiyeti uniseks, kökeni Arapça, Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor.

Zevahir isminin TDK’daki anlamı, zevahir isminin sözlükteki anlamı iki farklı sözcükte araştırılabilir. Genel Türkçe Lügat olarak dış görünüş dış karşıtı. Türk Dil Kurumu genel Türkçe sözlük anlamı olarak ise görünüm anlamına gelir.

Zevahir isminin analizi ve zevahir isminin anlamı dostları az ve öz şeklindedir. Bir kimseye bağlanma durumu olunca içten bağlanma özelliği vardır. Özellikle heyecan duymuş oldukları esnada gözleri hiçbir şeyi görmez bazı zamanlarda kalp kırabilirler. Çok heyecanlı kişiliğe sahiptirler. Geniş bir kalp ve ruha sahip olan kişilerdir.

Zevahir isminin anlamı ve bu ismi taşıyan kişilerin olumlu yönleri şu şekildedir. Becerikli, arkadaş canlısı olan, tarafsız, estetik kaygıları yüksek olan, yumuşak huylu, hoşgörülü, huzuru çok önemseyen, duyarlı kişilerdir. Sevecen yönleri olan, sanatsal, tatlı dilli, dengeli hareket eden, nezaketli, eğlenmeyi çok seven, adil olan, zevk sahibi uyumlu, uzlaşmacı, iyimser ve ılımlı zarif kişilerdir.

Zevahir isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, aşırı şekilde detaya önem veren, zor affedebilen, aşırı şekilde sorgulayıcı, kuşkucu, titiz zor bir şekilde memnun olan kişilerdir.

Zevahir isminin anlamı ve bu ismi taşıyan kişilerin fiziksel olarak özellikleri, atletik bir yapısı vardır, pürüzsüz cildi olan, gözleri ince ve düz, kaş yapısı düz ve arası açık, gamzeli kısa çeneli, düz saçlara sahip, kalın ve gür ses tonu vardır. Bu ismi olan kişilerin rengi yeşildir Kader sayıları ise 7’dir.

.

Zevahir isminin kişilik analizi ve Zevahir isminin anlamı, Zevahir ismindeki olan insanlar çok zekidir ve olaylara devamlı mantığı ile yaklaşmayı severler. Pratik bir zekâya sahip oldukları için yaşamlarında çoğu şeyi kolaylaştırıcı özellikleri vardır. Onlar için çözülemeyecek herhangi bir sorun bulunmaz yeter ki insanlar biraz olayların üzerine düşünsün yeterlidir.

Çevresinde bulunan kişiler genellikle akıllı insanlar olmasını ister ve buna özen gösterir. Özellikle ailesine fazla bir şekilde düşkün yönleri yoktur. Değer verir fakat özgür olmayı daha çok sever ve tercih eder. İkili iş ilişkilerinde soğuk olma özellikleri vardır. Duygularını kolay bir şekilde belli edemez. Aramış oldukları doğru kişiliğe sahip olan birini bulduğunda onu çok mutlu etmeye çaba gösterir

Zevahir ismi caiz mi, Zevahir ismi caiz olmayan sakıncalı olan isimler listesinde yer almaz. Zevahir isminin anlamı Yine de bu ismi bir çocuğa konulacak olursa zevahir isminin anlamı araştırıldıktan sonra çocuğa verilmesi gerekir.

Zevahir ismine benzeyen isimler, zevahir ismine benzemiş olan isimler arasında Zeval, Zevkan, zevrak, Zevra, Zevvak’ tır.

Son 6 harfi ses uyumu olan isimler ise Cevahir’ dir.

Zevahir ismine sahip ünlüler, zevahir ismine sahip herhangi bir ünlü kişi ismi bulunamamıştır.

Zevahir isminin numeroloji olarak sıralaması şu şekilde yer alır. Zevahir isminin içinde bulunan harflerin alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı olarak isminizin numerolojisi sayısı verilmiş olur.

  • Z harfi 29
  • E harfi 6
  • V harfi 27
  • A harfi bir
  • H harfi 10
  • İ harfi 12
  • R harfi 21 toplamda ise 106 rakamdır. 
.

Zevahir isminin anlamı kişiye zevahir ismi ile hitap edilince, bilimsel olarak okumayı seven bu yolda ilerlemeyi kafasına koyan birini çağrıştırır.

zevahir-isminin-anlami-72888
Zevahir İsminin Anlamı

Zevahir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Parlak Yıldızlar.
  • 2 – [Bakınız: Zahir]. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zevahir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zevahir ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zevahir ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Zevahir ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Zevahir ismini kullanan bulunmamaktadır.

Zevahir isminin Türkiye sıralaması

Zevahir en çok kullanılan 11571. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 873. isimdir.

Zevahir ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Zevahir isminin Harf Analizi

Kişiye Zevahir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Zevahir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

.

✔ Zevahir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zevahir isminin anlamını gözden geçirin!

Zevahir İsminin Numerolojisi

Zevahir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
E: altı
V: yirmi yedi
A: bir
H: on
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 106

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap