.
.

Vakumlu Poşet Nedir? Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

.
.

Vakumlu Poşet, Vakumlanarak havası alınmış olan poşetlerin yalnızca mutfak için kullanılmadığını söylemek gerekiyor.

Yani yiyecekler dışında da evde stoklayacağınız ya da saklayacağınız her şey için kullanabilirsiniz.

Fakat vakumlu poşet denildiğinde insanların aklına ilk olarak yiyecekler geliyor. Uzun yola giderken ya da daha uzun süre saklamamız gereken bir besin söz konusu olduğunda rahatlıkla bu yola başvurabiliyoruz.

Eğer vakumlu poşet kullanırsanız yiyeceklerin havayla olan temasını tam anlamıyla kesmiş olursunuz. Çünkü buzdolabı poşeti ya da saklama kaplarında da havayla temasını kesmiş olsanız dahi bu kesin çözüm olmaz.

Çünkü kabın ya da poşetin içerisinde hava kalacağından ötürü bu hava yine bozunumun başlamasına yol açacaktır. Yiyeceklerin bozulmadan uzun süre dayanabilmesi ise vakumlu olan poşetler sayesinde çok kolaydır.

Vakumlu Poşet Nasıl Kullanılır?

Vakumlu Poşet Nasıl Kullanılır?

Özellikle süt ürünlerinde sık sık tercih edildiğini görebilirsiniz. Peynir satın alınırken vakumlanırsa bu poşet içerisinde uzunca bir süre ilk günkü tazeliğini koruyacaktır.

.

Aynı zamanda süt ürünleri çok net bir örnek olsa da sebze ve meyvelerin farklı mevsim dönemlerinde tüketilmesi için de en doğru saklama metodudur.

Eğer evde kendi imkânlarınızla vakumlu poşet alarak yiyecekleri bu şekilde saklayacaksanız bunun için bir aparat temin edebilirsiniz.

Bu aparatlar plastik yapıya sahip olup mevcut poşetin içerisindeki havayı tahliye etmektedir. Hava tahliye edildikten sonra ise ağzını kapatarak direkt olarak yiyecekleri taze bir biçimde saklamaya başlıyorsunuz.

Vakumlu poşet

Vakumlu olması sebebiyle poşet içerisinde hiç hava kalmaması işlevsel olması açısından önemlidir. Eğer poşetin içerisindeki tüm havayı tahliye edemezseniz standart bir buzdolabı poşetinden hiçbir farkı kalmayacaktır. Kullandığınız bu kilitli poşetlerin son derece yaygın kullanıldığı alanlardan birisi et ürünleridir.

Buzluğa atacağınız kırmızı ve beyaz etlerde ya da balık ve deniz ürünlerinde müthiş bir performans görebilirsiniz. Çünkü tazeliğini koruyarak buzlukta aylarca durmasını sağlayacaktır. Çıkarıp çözdürdüğünüzde ise lezzetinden, kokusundan ve formundan hiçbir şey kaybetmediğini fark edeceksiniz. Türkiye’de kullanabileceğiniz bir çok marka var bunlar için marketlerinizi gezmelisiniz.

İşte Türkiye’deki bazı vakumlu poşet bulacağınız markalar

Magic Saver Bag 6’lı Vakumlu

Vakum Hurcu 10’lu Set Jumbo

.

Helen’s Home 7’li Vakumlu Hurç

ÜLBAG Zip&zip 5′ Li Jumbo Set Büyük Boy Vakumlu Hurç

Layrol 4’lü Vakumlu Set-3

Ankaflex 4’lü Vakumlu Hurç Saklama Torbası 

Mobee Büyük Boy Vakumlu Hurç Yorgan Hurcu 

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap