.
.

Trafik Sigortasını Nasıl Yaptırabilirim?

.
.

Trafik Sigortasını Nasıl Yaptırabilirim? Trafik sigortası Türkiye’de her araç sahibinin yaptırması gereken ve devlet tarafından zorunlu tutulan bir sigorta türüdür. Aksi halde araçların trafiğe çıkabilmesi mümkün değildir. Zorunlu trafik sigortası sayesinde karşılaşabileceğin herhangi bir kaza veya hasar durumunda maddi kayıpları finanse eder.

Ödemeler aylık veya yıllık olabilmektedir. Her sene yenilenmesi gerekir. Trafik sigortası yaptırmak zannedildiği kadar zor bir işlem değildir. İnternet üzerinden veya yetkili sigorta acenteleri yardımıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde trafik sigorta poliçesi yaptırabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız işlemlerde bazı şirketler indirim imkanı da sunmaktadır. Detaylı bilgi için en yakın sigorta şirketi ile görüşmeniz önerilir.

Sigorta primleri ve tutarlarını online uygulamalardan yaklaşık olarak hesaplayabilirsiniz. Dilerseniz ilgili sigorta şirketi ile temasa geçerek uzman yardımıyla hesaplanmasını da talep edebilirsiniz. Prim tutarlarını etkileyen birçok unsur söz konusudur. Trafik sigorta primleri hesaplanırken bu hususlar mutlaka dikkate alınır. Herkes için sabit bir fiyat uygulaması yoktur.

Kişinin yaşı, aracın modeli ve yaşı gibi faktörlere bağlı olarak prim tutarları değişiklik gösterir. İnternette trafik sigortası yaptırmak teknolojinin sunduğu kolay bir hizmettir. Yetkili sigorta şirketlerinin web sitelerinden sigorta poliçeleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Online işlemlerin hızlı gerçekleşmesi fiyat indirimi gibi müşterilere birçok avantaj da sağlar.

Bilgilerinizi Doğru Bir Şekilde Girin

Trafik sigorta işlemlerini yetkili firmaların web siteleri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Sitedeki işlem adımlarını takip etmeniz bunun için yeterli olur. Site içerisinde talep ettiğiniz sigorta türü hakkında paketler bulunur. Paketler içerisinde sigorta ile ilgili her türlü bilgiler yer alır. Daha detaylı bilgi almak ve sizlere özel alternatif hizmetlerden yararlanmak isterseniz müşteri bilgilerinin talep edildiği ekranı doldurmanız yeterlidir.

Başka İçerik:  Zorunlu Trafik Sigortası Araç Yaş ve Modeli

.

Doldurduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Yanlış bilgiler verilmesi durumunda sorumluluk bireyin kendisine aittir.  Bu bilgiler doğrultusunda sunulacak fiyat aksi takdirde yanlış hesaplanabilir. Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcisi size ulaşacaktır. Müşteri temsilcisi sizlerin isteği ve beklentisi doğrultusunda alternatif teklifler sunuyor.

Trafik sigortasını yaptırmak zorunlu bir uygulamadır. Yapılmadığı takdirde trafiğe çıkılmasına izin verilmiyor. Kaçak olarak trafiğe çıkıldığında ve olası bir risk yaşandığında sorumluluk araç sahibine aittir. Ölümlü bir kaza yaşanması akabinde oluşan risk ve sorumluluk daha da artacaktır. Trafik sigortası kapsamında olmayan sürücüler kaza yapması durumunda karşı tarafın masraflarını üstlenmekle de mükelleftir. Bu da ödenecek masraf tutarında artışa neden oluyor.

Trafik sigortası yapılması akabinde maddi tüm hasarları sigorta şirketleri karşılıyor. Yapılan hasar tespiti sonucu belirlenen meblağ kısa bir sürede ödeniyor. İnternetten trafik sigortası yaptırmak isteyenler için indirim uygulanmaktadır. Bunun için sigorta şirketlerinin web sitelerinde yer alan Teklif Al butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Tekliflerin Karşılaştırılması İmkanı

Tekliflerin Karşılaştırılması İmkanı

Online trafik sigortası yaptırmak isteyenler sigorta şirketlerinin web sitelerinden yaptırabilirler. Öncelikle iletişim bilgilerinizin girilmesi istenir. Daha sonra size sunulan teklif paketlerini incelemeniz talep edilir. Online ortamda farklı firmaların sunduğu teklifleri karşılaştırabilmenizi sağlayan yapay zeka uygulaması bulunur. Seçtiğiniz paketler otomatik olarak kıyaslanır. Sizlere sadece size uygun olan teklifi seçmek kalır.

Sigorta şirketlerinin sunduğu imkanlar doğrultusunda ödenecek prim tutarları da değişiklik gösterir. Paketleri inceleyip teklifleri karşılaştırdıktan sonra hangi paketin size uygun olduğuna karar verin. Ardından satın alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra sigortalıya işlemlerin gerçekleştiğine dair bilgi verici teyitler verilir.

Sigorta şirketlerinin web sitesi üzerinden sunduğu trafik sigortası satış işlemleri oldukça hızlıdır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan oturduğunuz yerden işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Hem zaman kaybı yaşamazsınız hem de işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanır. Trafik sigortası aracınızın trafiğe çıkabilmesi için de zorunludur.  

Başka İçerik:  Kasko Sigortası İkame Araç Desteği Nedir?

.

Yaptırmak isteyenler için firmalar alternatifler hizmetler, uygun fiyat teklifleri ve her bütçe için ödeme kolaylığı sunar. Akıllı sözleşmelere atacağınız online imzalar ile pratik bir şekilde işlem sonuçlanıyor. Hem de sözleşmeyi imzalamadan önce dilediğiniz kadar inceleyebilirsiniz.

Sigorta poliçenizin aktif olabilmesi için prim ödemelerinin düzenli olarak yapılması ve poliçenin sene de bir yenilenmesi gerekir. Aktif tutulmasına fayda vardır. Yaşayabileceğiniz olası bir riskte oluşan maddi hasarları sigorta şirketiniz üstelenecektir. Ayrıca yaşadığınız riski daha kolay atlatmanıza yardımcı olur. Online trafik sigortası işlemleri için firmalar daha hızlı işlemler için web sitelerinde güncellemelerine devam ediyor. Çevrimiçi trafik sigortası yaptırmak isteyenlerin sunulan tekliflerden birine karar vermesi yeterli olacaktır. Online poliçe satın alma işlemlerinin ayrıcalıklarından yararlanın.

Paketinizi Seçin ve Trafik Sigortasını Satın Alın

Paketinizi Seçin ve Trafik Sigortasını Satın Alın

Araç sigortasını yaptırmak isteyenler, sigorta acentelerinden veya internet üzerinden yaptırma olanakları bulunmaktadır. Sigorta şirketlerinin web sitelerinde Teklif Al butonu tıklandığında sizlere özel teklif paketleriniz ekrana düşecektir. Web sitenizde iletişim formunu doldurduğunuz takdirde müşteri temsilcileri de sizlere ulaşacaktır.

Müşteri temsilcisi sizlerin beklentileri doğrultusunda en uygun paketi sunar. Paket tekliflerini detaylı bir şekilde inceleyin ve sizler için en iyisi hangisi ise ona karar verin. Karar verme aşamasının ardından satın alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Web sitesinden satın al butonuna tıklayın. Araç bilgilerini girin ve kredi kartı ile ödemenizi tamamlayın.

Aracın modeli ve yaşı, kayıtlı olduğu il, sürücünün yaşı ve tecrübesi, aracın hasar kaydı olup olmadığı gibi unsurlar dikkate alınarak prim tutarı belirlenir. Bu neden ödemelerde farklı tutarlar yansıyabilir. Sabit bir fiyat uygulaması söz konusu değildir. İnternet bankacılığıyla ödemenizi güvenle yapabilirsiniz.

Online araç sigorta poliçesi işlemlerini web üzerinde hızlıca tamamlayabilirsiniz. Şubeye uğramadan, resmi evrak işlemlerinde vakit kaybetmeden, evinizin konforunda, güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için poliçeyi satın almak istediğiniz sigorta şirketinin internet sitesine girmeniz yeterlidir. Teklif paketlerini inceledikten sonra seçtiğiniz paketi online olarak satın alabilirsiniz.

Başka İçerik:  Araç Sigorta Sorgulama İşlemi

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap