.
.

Telafi Mesajları

.
.

Telafi Mesajları. Eskiden sayfalar dolusu mektup, kartpostallar ararcılığıyla, en yoğun duygu paylaşımları gerçekleştirilirdi. Günümüzde teknoloji bize iletişimin yine yazılı ancak daha kısa şekilde olmasını sağlayacak avantajlar sunuyor. Kısa bir mesaj aracılığıyla, olaylarla, kişilerle ilgili neler hissettiğimizi anlatabildiğimiz bir zaman dilimine tanıklık ediyoruz.  Çeşitli güzel mesajlar, bu sebeple yeni tür bir edebiyat alanı oluşturuyor.

Çeşitli konularda hazırlanan mesajlar, her konuda yaşamlarımızı ve insan ilişkilerimizi sürdürmemiz için gerekli durumda. Öyle ki bu tür mesajlaşma yazılımlarının kullanılmıyor olması, artık günümüzün insanının düşünme biçimini bile yakalayamamıza neden olabilecek bir eksiklik durumundadır. Telafi mesajları bu noktada, moral vermek, yapılan hata ile ilgili özür dilemek ve bir anlamda gönül almak için kullanılan mesaj türlerine verilen bir isim.

Bir şeyleri telafi etmek, kişiyi kaybından dolayı teselli etmek ve kaybıyla ilgili yardımda bulunacağımızı bildirmek gibi konularda, bu tür mesajlara başvuruyoruz. Elbette bir tür kayıp ve onun getirdiği hayal kırıklığı nedeniyle, farklı ve hassas ruh halinde olan kişilere, gönderilecek olan mesajlarda özenle seçilmelidir.

Telafi Mesajları
Telafi Mesajları

İşte Editörün Seçimi Telafi Mesajları

 1. “Sevgili [İsim], çok üzgünüm, yapmam gereken bir şeyi atladığımı fark ettim. Özür dilerim ve hatamı telafi etmek için elimden geleni yapacağım. Sana karşı olan saygımı ve değerimi korumak benim için önemlidir. Lütfen benimle iletişime geç ve bu konuyu düzeltmek için birlikte çalışalım.”
 2. “Merhaba [İsim], son zamanlarda sana karşı bir haksızlık yaptığımın farkındayım ve bu durum beni gerçekten üzüyor. Sana olan saygımı ve sevgimi önemsiyorum ve hatamı telafi etmek için elimden geleni yapacağım. İçtenlikle özür dilerim ve seninle yeniden dengeyi sağlamak için çalışmak istiyorum.”
 3. “Sevgili [İsim], geçtiğimiz günlerde seni hayal kırıklığına uğrattığımın farkındayım ve bu durum beni üzüyor. İtiraf etmeliyim ki hatalarımı telafi etmek için adımlar atmaktan mutluluk duyarım. İnanıyorum ki, ilişkimizi güçlendirmek ve yeniden dengeyi sağlamak için birlikte çalışabiliriz. Özür dilerim ve seni anlıyorum.”
 4. “Merhaba [İsim], son zamanlarda seninle olan anlaşmazlıklarımızda hatalı olduğumu kabul etmek istiyorum. Yaptıklarımı telafi etmek ve seninle sağlıklı bir ilişki kurmak için samimiyetle çalışacağım. Senden özür dilerim ve birlikte ilerlemek için yeni bir başlangıç yapmak istiyorum.”
 5. “Sevgili [İsim], son zamanlarda verdiğim sözleri tutamadığımın farkındayım ve bu durum beni üzüyor. Sana karşı olan güvenin ve saygının önemini biliyorum ve hatamı telafi etmek için çalışacağım. İnandığım değerlere sadık kalmak ve seninle güvene dayalı bir ilişki kurmak benim için önemlidir. Özür dilerim ve seninle iletişim halinde olmak için sabırsızlanıyorum.”
 6. “Merhaba [İsim], geçtiğimiz günlerde yaptığım davranışın seni üzdüğünü biliyorum ve bu konuda gerçekten pişmanım. Seninle aramızdaki bağı güçlendirmek ve senin mutluluğunu sağlamak için telafi etmek istiyorum. Sana olan saygımı ve sevgimi korumak benim için önemlidir. Lütfen beni affet ve bu hatayı düzeltmek için birlikte çalışalım.”
 7. “Sevgili [İsim], hatalı davranışımın seni hayal kırıklığına uğrattığının farkındayım. Bu durum beni gerçekten üzüyor ve sana olan saygımı ve değerimi korumak benim için önemlidir. Yaptıklarımı telafi etmek ve tekrar güvenini kazanmak için elimden geleni yapacağım. Özür dilerim ve seninle yeniden dengeli bir ilişki kurmak için çaba göstereceğim.”
 8. “Merhaba [İsim], son zamanlarda gösterdiğim sabırsızlık ve anlayışsızlık nedeniyle seni üzdüğümün farkındayım. Bu davranışlarımın seninle olan ilişkimi olumsuz etkilediğini kabul ediyorum. Sana olan saygımı ve sevgimi korumak için hatalarımı telafi etmek istiyorum. Özür dilerim ve seninle daha sağlıklı bir iletişim kurmak için çalışacağım.”
 9. “Sevgili [İsim], yanlış bir şey yaparak seni hayal kırıklığına uğrattığımın farkındayım ve bu durum beni gerçekten üzüyor. Hatalarımı kabul etmek ve seninle sağlıklı bir ilişki kurmak için adımlar atmaktan mutluluk duyarım. Seninle birlikte büyümek ve öğrenmek için elimden geleni yapacağım. Özür dilerim ve birlikte ilerlemek için bir fırsat vermeni umuyorum.”
 10. “Merhaba [İsim], geçtiğimiz günlerde seninle olan anlaşmazlığımızda hatalı olduğumu kabul etmek istiyorum. Sana karşı olan saygımı ve sevgimi korumak benim için önemlidir ve hatamı telafi etmek için elimden geleni yapacağım. Özür dilerim ve seninle birlikte daha sağlıklı bir ilişki kurmak için adımlar atmak istiyorum.”

Bu mesajlar, hatalarınızı kabul etmek, özür dilemek ve telafi etmek için kullanabileceğiniz örneklerdir. Unutmayın, samimiyet ve karşılıklı anlayış, ilişkileri güçlendirmenin temelidir. Kendi duygularınızı ifade etmek ve mesajları özelleştirmek, hatanızı telafi etmek için daha etkili olacaktır.

Telafi Mesajları

 • Affetmek geçmişi değiştirmez; ama geleceğin önünü açar.
 • Telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir. Victor Hugo
 • Çok ciddi bir mesajdır, içeriği kalbimin en derin köşesinden geliyor. Özür dilerim.
 • Güzel yüzünü soldurmaya neden olduysam lütfen beni affet.
 • Bir daha asla ama asla seni üzmeyeceğim. Seni çok seviyorum anla. Lütfen beni affet.
 • Bir ölümün bir de kaybolan güvenin telafisi yok şu dünyada!
 • Bu çok ciddi bir mesajdır, içeriği kalbimin en derin köşesinden geliyor? Özür dilerim.
 • Geçmişte yaşadığımız tüm kırgınlıklar için özür diliyorum senden.
 • Tartışmalar aslında hayatta verdiğimiz bir sınav. Aşkımızın sınavı. Bu sınavı kazanalım olmaz mı?

Bir daha asla ama asla seni üzmeyeceğim. Seni çok seviyorum anla. Lütfen beni affet.

Yaptığım hatalardan dolayı senden özür dilerim bir daha tekrarlanmayacak kusura bakma canım.

.

Senden çok özür diliyorum ben böle olmasını istemezdim ne olur affet beni yalvarırım.

Bir daha şakamı asla, rahat ol bundan sonra, moralin bozuksa, gülmen için senden özür diliyorum.

Hatalar yapılmasa affetmenin güzelliği olmazdı hayatta. Çok üzgünüm. Lütfen beni affet.

Ne varsa bilmeden yaşanan, yorgun argın soluklanan elde olmadan yaşlanan, yaşamdan özür dilerim.

Üzüntümü anlatacak kelime yok. Olanlar için gerçekten çok üzgünüm ve çok özür dilerim.

Sözlerinden belli kırmıştım seni bilmeden. Bir öpücük versem sarılsam özür dilesem affeder misin beni?

Yaptığım tüm hatalara ve saçmalıklara rağmen beni affedebilmen büyük incelikti. Tekrar özür dilerim.

.

Ağladıysan ağlamak istiyorsan ve buna sebep bensem. Akan her damla gözyaşın için senden özür diliyorum.

Sensiz bir hayatın benim için cehennemden hiçbir farkı yok. Lütfen beni affet benim cennetim sensin.

Güzel yüzünü soldurmaya neden oduysam lütfen beni affet. Sen benim her şeyimsin. Sana nasıl kıyarım biriciğim.

Bilirsin affetmek gibi bir başka büyüklük yoktur. Ben de bir hata yaptım ve affına sığınıyorum. Affet lütfen beni.

Ey oğul! Susarak kaçırdığın bir şeyi telafi etmek, konuşarak gücendirdiğin bir kalbi tamir etmekten daha kolaydır. Hz. Ali

Sensiz hiçbir şeyin tadı yok. Tüm duygulara anlam katan yalnızca senin sevgin. Seni seviyorum. Lütfen beni affet.

Seni incitmemin tek sebebi, seni her şeyden çok sevmem. Seni sevmesem böyle bir hata yapmazdım. Sevgimize affet beni hayatım.

.

Sevgilim ne olur, darılma bana. Seni üzgün görmek beni yıkıyor. İnsan hata yapar, sözüm yok sana, bir sitemin bile, yürek yakıyor.

Bu özel günümüzü içinde bulunduğum yoğunluktan dolayı unuttum. Ama bunu telafi edebilirim. Çünkü ben seni bir gün değil her gün sevdim.

Beyaz bir güvercin yolluyorum sana bu mesajla birlikte. Bu bir barış mesajı. Tüm kırgınlıkları yok etsin ve sen özürlerimi kabul et diye.

Beni affetmen için ne söylemem gerekiyor? Şaka mı gerçek mi diye düşünme, sana hiç yalan söylemedim. Ben sensiz yaşayamam aşkım. Her şey için özür dilerim. Beni affet.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap