.
.

Süresiz Doğum Sigortası Ne Anlama Gelir?

.
.

Süresiz Doğum Sigortası Ne Anlama Gelir? Anne adayları, hamile kalmadan önce doğum sigortası yaptırmamışlar ise özel hastane masraflarını karşılamak için alternatif yerler arama içerisine girerler. Birden çok hamilelik sigorta çeşitlerinden, şirketler adına düzenlenme yapılmış ve bekleme süreleri oluşturulmuştur. Bunların yanında anne adaylarının bekleme süresiz doğum sigortası yaptırmak için arayışları devam eder.

Şimdiki zamanda bu tarz da sigorta arayışı içinde olan hamile bayan sayısı oldukça çoktur. Hamile sigortasında belirtilen bekleme süresinin ne anlama geldiği ve bekleme süresiz doğum sigortası ne demektir gibi sorular, her hamile ya da hamile kalmayı düşünen kadınlar tarafından merak edilir. Bekleme süresiz doğum sigortası için merak ettiklerinizi bu yazımızda inceleme altına alarak öğrenebilirsiniz. 

Doğum Sigortasında Bekleme Süresi Nedir ?

Sigorta şirketleri tarafından karşılanan hamile sigortası poliçelerinde bir zaman zarfı belirlendi. Bu süre zarfı içinde bayanların hamile kalması halinde, sigorta şirketi tarafından oluşabilecek hastane masrafları karşılanmaz. Bundan dolayı da bayanlar, doğum sigortası yaptırırken kesinlikle bekleme sürelerini önemli derecede göz önünde bulundurmak zorunda kalırlar.

Sigorta şirketleri, doğum sigortasında bekleme zaman zarfını genel olarak bir sene şeklinde belirler. Yani sigorta poliçesini imzalama işlemi yapıldıktan sonra bir sene boyunca hamile kalmamanız sizden istenilir. 11. ayda dahi hamile kalmanız halinde poliçe geçersiz sayılır. Bütün poliçe türlerinde bekleme zaman zarfı aynı değildir.

Bu konular hakkında detaylı bir inceleme süreci durumuna girdiğiniz zaman bekleme süresinin üç ay, altı ay, on iki ay ya da on sekiz ay gibi farklı zaman zarfında olduğunu görmeniz mümkündür. Zaman zarfı aralıkları sigorta şirketleri tarafından beklenilir. Bu nedenle doğum sigortası yaptırmadan evvel , sigorta uzmanları tarafından detaylı bilgi almanız tavsiye edilir. 

Başka İçerik:  Hamilelikten Sonra Özel Sağlık Sigortası

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırmanın Detayları

.

Doğum sigortaları hamile olmayan bayanları kapsamaz. Hamile olan anne adaylarının da doğum sigortası kapsamında sigortanın sunduğu imkanları alma durumu vardır. Doğum sigortasının ücretleri , anne adayının risk haline göre şekil değiştirir. Risklerin fazla olduğu hamilelik durumlarında, poliçe primlerinde de değişiklikler meydana gelir.

Bazı bayanlar bekleme süresinin kesin olduğu doğum sigortası türlerinden faydalanmak istemeyebilirler. Bu durumda bekleme süresi olmayan doğum sigortası türlerine de göz atabilirler. Şimdiki zaman diliminde bekleme süresinin olmadığı doğum sigortası türleri de mevcuttur.

Bekleme Süresi Olmayan Doğum Sigortası Çeşitleri

Hamile kalan kadınların, son zamanlarda yoğun ilgisini çeken bekleme süresi olmayan doğum sigortası türleri, son derece fayda sağlıyor. Bu şekilde yapılan sigorta çeşidinde, hamileliğin hangi zaman zarfında gerçekleşmiş olduğu fark etmeksizin poliçe sayesinde hem anne hem de bebek teminat altına alınmış olur.

Ama eğer hamile değilseniz ve yakın zamanda aklınızda böyle bir düşünceniz yoksa, poliçenizi bu olaylardan daha önceden yaptırmanız tavsiye edilir. Bu şekilde daha fazla fayda elde etme şansınız vardır. Bundan dolayı hamile kalma planı yapmadan evvel ,  önce doğum sigortası araştırma yapmanız gerekir.  Ardından kalan süre zarfında da poliçenizi belirlemenizde fayda sağlar.

Bekleme Süresiz Doğum Sigortasının Sunmuş Olduğu Avantajlar 

Bekleme Süresiz Doğum Sigortasının Sunmuş Olduğu Avantajlar 

Bekleme süresinin olmadığı doğum sigortası türlerinin kadınlar açısından avantajları çoktur. Sunulan katkıların kısaca şu şekilde cetvel haline getirmek mümkündür;

 • Hamile kalma planları yapmaya başladığınız andan itibaren bu sigortayı satın alabilirsiniz.
 • Gebeliğin başlaması noktasında herhangi bir zaman dilimi olmaması, sizin zora girmemenizi ve bu süreci daha uygun geçirmenizi sağlar.
 • Totalde baktığınız zaman bir senelik sağlık sigortası hizmeti almış olmaktasınız. Hastanelerde karşınıza çıkacak olan ameliyat ya da yatış gibi farklı çeşitlerde dahi güvence olarak %100 alma karşılığını alma imkanınız vardır.
 • Bekleme süresiz doğum sigortası Türkiye’nin pek çok bölümlerinde hizmet verir, bir il ya da bölge kapsamı yoktur.
 • Hamile kalmanız durumunda herhangi bir yere bilgi paylaşım yapma zorunluluğunuz yoktur. Anlaşmalı olan sağlık noktalarından birine giderek takibinize başlayabilirsiniz.
 • Hastanelerde olunan muayeneler sırasında yapılması zorunlu olan testlerden, eskiye ait ödemeniz gereken farklar yüzde yüz karşılanır.
 • Muayeneye gittiğiniz zaman sadece katılım fiyatındaki tutarı ödemeniz yeterli olur.
  Sigorta ödemelerinizi vade farkı olmadan herhangi bir kredi kartına taksit yaparak da ödeyebilirsiniz.
 • Doğum süresine kadar hemen gelişen durumlara bağlı olarak yatış ve benzeri gibi durumlarda da limitsiz olarak yüzde yüz karşılama yapılır.
 • Özel hastanelerden alacağınız doğum ücretleri ile karşılaştırma yaptığınız zaman ortalama yüzde elli ile yüzde elli beş oranında daha karlı olduğunu görebilirsiniz.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası Nereden Yapılırsa Sağlıklıdır

Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Bekleme süresiz doğum sigortası güvencesi ile ilgili çok merak edilenler arasında yer alır. 
Kişilerin, bu bekleme süresiz sigorta kapsamında ödeme yapacakları ücret ve alacakları hizmetler önemli yer tutar. Ücretler ve hizmetler, sigorta şirketlerine baz alınarak farklılık gösterir. Özellikli limitsiz doğum güvencesi, son zamanların hamile bayanların bir numaralı gözdesi haline geldi. Üstelik ödeme konusunda ise ekstra avantajlar sunması daha cazip hale getirdi. Bunlara ek olarak ödeme seçeneklerinin yer alması bayanlara kolaylık sağlar. Bu yüzden detaylı araştırmalar yapılmasında fayda vardır. 

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap