.
.

Su Baskınlarında Konut Sigortasının Önemi!

.
.

Su Baskınlarında Konut Sigortasının Önemi! Hem yeni ev sahibi olan kişilerin hem de önceden konut sahibi olan kişilerin atlamaması gereken en önemli detay konut sigortasıdır. Konut sigortası zorunlu olmayan bir sigorta türü olmasına rağmen kişilere en büyük fayda sağlayan sigorta türleri arasında yer alıyor. Olası kazalarda ya da doğal afetlerde birçok maddi anlamda zararlar meydana gelir.

Bu zararlardan da en çok kişilerin evleri ve eşyaları etkilenir. Bu durumda yapılacak en iyi güvence su baskınları konut sigortası olacaktır. Konut sigortası deprem, yangın ya da sek felaketlerinde oluşan maddi zararları karşıladığı gibi hırsızlık ya da diğer arızalar sonucunda oluşan maddi zararları da karşılar. Oluşabilecek doğal afetlerden biri de su baskınlarıdır. Su baskınları konut sigortası bu durumda devreye girer.

Evin tesisat sorunlarından kaynaklı su baskınları meydana gelebilir. Ya da aşırı yağmur yapması sonucunda da sel baskınları oluşması mümkündür. Bu durumda ev ve eşyaların kullanılamaz hale bile gelmesi mümkündür. Sonuç olarak da ev sahipleri ciddi anlamda maddi zarara uğrar. Ancak bu durumda konut sigortası su basması teminatı bulunan bir sigorta şirketi ile anlaşma yapılmış ise zarar gören ev ve eşyalar için maddi zarar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Konut sigortası kapmasında birçok teminat yer alıyor. Bu teminatlar sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterse de hepsi için ortak olan temel teminat yangın teminatıdır. Bu teminat kapsamında kişiler konut sigortasını hangi sigorta firmasına yaptırmış olsalar da faydalanmaları mümkündür. Olası bir yangın sonucunda meydana gelen maddi zararlar sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bu genel teminat dışında ek teminatlar da yer alıyor.

Başka İçerik:  Neden Konut Sigortası Yaptırmalı?

Ek teminatlar sigorta şirketine göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda konut sigortası yaptırmak isteyen kişilerin taleplerine göre de ek teminatlar değişiklik gösteriyor. Bu ek teminatlar arasında su baskınları konut sigortası teminatı da yer alıyor. Su basma teminatı konut sahibi olan ya da olmayan konut sigortası yaptırmak isteyen bütün kişiler tarafında tercih edilir.

.

Su baskınlarında konut sigortası tesisat arızalarından kaynaklı meydana gelen su baskınları ya da aşırı yağış kaynaklı meydana gelen sel baskınları için düzenlenir. Konut sigortası yaptıran ve bu sigorta kapsamında teminatlar arasında su basma teminatı bulunuyor ise şu baskını sonucunda meydana gelen maddi zararlar konut sigortasının yaptırıldığı sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Su Baskınlarında Konut Sigortasının Önemi!
Su Baskınlarında Konut Sigortasının Önemi!

Su Baskınlarında Konut Sigortasının Önemi!

Konut sigortası su basması teminatı yaptırılan sigorta firmalarının ek teminatları arasında su baskınları için uygulanan sigorta teminatı da bulunması oldukça önemlidir. Su baskınlarında konut sigortası kişilerin evlerini ve eşyalarını oluşabilecek su baskınlarına karşı güvence altına alır. Bu teminatın önemi su baskını yaşandıktan sonra daha iyi anlaşılır.

Fakat konut sahibi olan ya da olmayan kişilerin bu durum ile karlı katlıya kalmadan konut sigortası yaptırmaları çok fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda meydana gelen su baskınında oluşan maddi zarar hiçbir sigorta tarafında karşılanmaz. Bu sebepten kaynaklı kişilerin konut sigortası yaptırırken ek teminatlar arasında su baskını teminatının bulunmasına dikkat etmeleri gerekiyor.

Evimi Su Bastı Sigorta Karşılar mı?
Evimi Su Bastı Sigorta Karşılar mı?

Evimi Su Bastı Sigorta Karşılar mı?

Evde oluşan su baskınları tesisat arızası kaynaklı olabilir. Onun dışında olası yoğun yağmur yağışları sonrasında da evlerde su baskını oluşması olası durumdur. Su baskını evdeki eşyalara büyük zarar verir. Aynı zamanda evin duvarlarından tavanlarına kadar birçok bölgesi de zarar görecektir.

Bu durumda ev sahipleri ya da evde yaşayan kiracılar maddi anlamda sıkıntıya gireceklerdir. Üstelik bu kişiler manevi anlamda da olumsuz etkilenirler. Ancak konut sigortası kapmasında maddi zararların karşılanması ile kişiler hem maddi anlamda hem de manevi anlamda huzura kavuşurlar.

Başka İçerik:  Konut Sigortası Hasar Tespit Tutanağı Hesaplanır?

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap