.
.

Rüyada ay görmek ne anlama gelir

.

AY

.


Gökyüzündeki Ay’ ı görmek adaletli bir yöneticiye, hayırlı bir evlada işarete der.
Ayı kucaklamak, güzel bir kimse ile evlenmeye işaret eder. Puslu bir ay görmek kendinden büyük biriyle evlenmeye, kendi evine ay doğması kadın için erkek çocuk sahibi olmaya, ayan güneşten büyük olduğunu görmek hükumet işlerinin karışmasına, ayın bulutlar içinde kaybolduğunu görmek arzu edilen şeyin olmamasına işaret eder.

Rüyada ay görmek ne anlama gelir
Rüyada ay görmek ne anlama gelir

Ay ışığında yürümek anne şefkatine, aya bakmak ve kendi yüzünü ayda görmek hasta ise iyileşeceğine işaret eder. Ayın güneşe dönüşmesi miras düşmesine, dolunay görmek, yönetimin değişmesine işaret eder. Ay ve güneşin size secde ettiğini görmek anne ve babanızın sizden hoşnut olmasına işaret eder. Ayın parçalanması veya bölünmesi hükumetin dağılmasına işaret eder. Hilal ay görmek evli ise çocuğu olacağına, bekâr ise evlenmeye işaret eder. Bazen de şiddet ve savaş ile tabir edilir.

Ayı yükselirken görmek iş hayatında yükselmeye ve kazanç elde etmeye işaret eder. Ayı yerde görmek annesinin veya aileden birini vefatı ile tabir edilir. Rüyada ay görmek kişinin isteklerine kavuşması ile de tabir olunur. Ibn- i Sirin’ e göre; ayı tam yuvarlak şekilde görmek bir devlet adamının vefatı ile tabir olunur. Ayın parçalanarak tekrar birleşmesi kişinin hastalanıp tekrar iyileşmesi ile tabir edilir.

Ayın tam dolunay iken başka bir yıldızla çarpıştığını görmek savaşmaya işaret eder. Cabrül Magribi’ ye göre; ayı yanında veya evinde gören kişi evlenir.

Eğer ay hilal şekilde ise evleneceği kişi kendinden daha alt bir seviyededir. Eğer tam daire ise evleneceği kişi üst seviyede bir kimsedir. Ayın başka bir kimsenin evinden çıktığını veya doğduğunu görmek o kişiden menfaat görmeye işaret eder. Ayı tutulmuş görmek bir takım zorluklar ile karşılaşmaya işaret eder. Cafer- i Sadık’ a göre; rüyada ay görmek, başkan, devlet adamı, arkadaş, şef, erkek, anne, baba, eş, hayır ve menfaat şeklinde tabir olunur. Ibni Fudale’ a göre; ay erkek evlat ile tabir edilir.

Rüyada Ay Görmek

Rüyada ay görmek, birçok kaynağa göre rüyada ay görmek aile hayatıyla ilgili olası durumlardır. İyi bir çocuk, mutlu ve huzurlu bir yuva gibi aile yaşamınızda olumlu gelişmeler olacağını gösterir. Ayrıca adil ve onurlu bir yöneticinin iş hayatınızda size olumlu kapılar açacağı ortaya çıkıyor. Sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizin daha olumlu yönde gelişeceğine, evlilerden çocuk sahibi olacağınıza ve iş hayatınızda başarılı adımlar atacağınıza delalet eder. Aynı zamanda bir oğula ve iyi bir eşe sahip olmak demektir.

Ay Tutulması

.

 Rüyada ay tutulması, olumsuz haberler alacağınıza, maddi ve manevi sıkıntılarla karşılaşacağınıza işarettir. Ayrıca yakın çevreden rahatsızlık hissedileceğine veya sabırlı, yaşlı bir kişinin merhametli olacağına delalet edebilir. Ayrıca bazı rüya tabirleri uzmanlarına göre, rüyada ayın tutulduğunu gören herkes için iftira anlamı da vardır. İftiraya niyet eden kişi, zaten hayalperest ile yakın olmasına rağmen, hayalperesti manevi olarak çok üzecektir. Ayın hilal şeklindeki hayalperesti, hayalperest için zor zamanların yaklaştığını gösterir.

Rüyada Ay Işığında Yürümek

Rüyada ay ışığında yürümek genellikle iyiye yorumlanır. Kişinin annesinden bir iyilik göreceğine ya da annesi vefat etmişse annesi kadar yakın birinden büyük bir iyilik göreceğine işarettir. Ayrıca çalışma hayatında gelirinin asla azalmayacağı, her zaman bir artış olacağı, mutlu ve kazançlı bir çalışma hayatı yaşayacağı anlatılmaktadır. Birbirini seven çiftlerin bir araya geleceği ve ilişkinin evlilikle sonuçlanacağı mutlu bir hayatı sembolize eder. Rüyada ay görmek, Tüm sorunların çözüleceği bir döneme girildiğine ve bu sürenin uzunluğunun rüyada görülen ayın evrelerine göre değişeceğine delalettir. Hayallerin gerçekleşmesi gerektiğini, umudun yitirilmemesi gerektiğini ve sadece bu sürecin değiştirilebileceğini belirtir. Üstelik huysuz ve kıskanç anne-baba veya arkadaşlardan kaçınılacağı veya bir sınır konulacağı bir aşamaya girmekten bıkmaktadır.

Rüyada Aya Sarıldığını Görmek

Rüyada bir ayı tuttuğunu görmek rüyayı gören kişiye hayırlı olsun demektir. Özellikle hayalperest bekâr ise, iyi bir alâmetle tanışacak ve yakında bir eve başlayacak, bu serveti geliştirecektir. Hayalperest evlenmeyi hayal ettiyse, bu rüya yorumu profesyonel hayatında başarıyı temsil eder.

Rüyada Ayın Secde Ettiğini Görmek

Bir rüyada, insanların gerçek hayatta karşılaşmayabilecekleri durumlar vardır. İçlerinden biri rüyasında ayı çömelmiş gördü. Rüyada ayın çömeldiğini gören kişinin bir devlet dairesinde göreve başlayacağına ve o makamda yüksek bir makama geleceğine yorumlanır. Rüyada başını eğerek ayı görmek, iş başarısı hakkında övgüler duyacak, bu başarılardan dolayı göğsü her zaman şişecek ve bundan çok mutlu olacaktır. Aynı şekilde rüyada secdeye kapanmış ayı görmek; Bir kişinin birçok fırsatı olacağı anlaşılmaktadır.

Rüyada Ay Doğması

Rüyada ay görmek,  hayatınızda güzel ve olumlu gelişmeler yaşayacağınıza ve beklenmedik güzel haberler alacağınıza işarettir. Bu da özellikle hanede maddi bir rahatlama olacağına ve bu rahatlama onların ihtiyaçlarını karşılamalarını kolaylaştıracağına ve kimseye bağımlı olmadan rahat ve bol bir hayat yaşayacaklarına işaret etmektedir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi ay evin içini sembolize eder, evde yükselen ay ise tüm ailenin karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde hayatlarını yaşaması olarak anlaşılır. Ailede sorunlar olsa bile, kişilerin kişiliklerini değiştirmeden saygı çerçevesinde düşüncelerini ifade edebilecekleri bir ortam yaratmak demektir. Rüyada ay görmek, Bu son derece mutlu aile ortamı, büyük huzurun ve mutluluğun çok uzakta olmadığını, kötülerin bile huzurlarını bozabileceğini gösteriyor.

Rüyada Dolunay Görmek

Dünya’nın ayı birçok şekle sahip bir Ay’dır. Bunlardan biri, ayın tamamen aydınlatılmış ve yuvarlak göründüğü Dolunay şeklidir. Rüyada Dolunay görmek, o kişi için hayırlara ve mutluluğa işarettir. Rüyaları gören insanlar, sahip olmak istedikleri birçok şeye kavuşurlar. Rüyada dolunay görmek aynı zamanda mutluluk ve neşe demektir. Kişinin şansının açılacağını ve işinde önceden belirlenmiş bereketin olacağını gösterir.

Rüyada Ay Ve Güneşin Mücadele Ettiğini Görmek

.

Ay ve güneş dünyamız için en önemli iki unsurdur. Rüyada ay görmek, dünyanın uydusuyken bize ışık veren, yaşamamızı sağlayan en büyük yıldızlardan biriyiz. Bu nedenle rüyada ay ve yıldızın mücadele ettiğini görmek, insanlar için en zevkli rüyalardan biridir. Rüyada Ay ve Güneş’in mücadelesini gören kişi, etrafındaki 2 büyük, güçlü ve rakip insanın mücadelesine şahit olacaktır. Bu mücadelenin sonunda iki halk arasında ciddi olaylar yaşanacaktır.

Rüyada Ay ve Yıldız Görmek

Rüyada ay ve yıldız görmek iyiye alamettir. Hayalperest, bir ilişki yoluyla önemli fırsatlar elde edebilir. Rüyayı gören kişi istek ve arzularını gerçekleştirebilir, yeni finansal fırsatlara sahip olabilir. Yeni bir servet edinebilir, sıkıntı ve sıkıntılardan kurtulabilir, yeni bir işte büyük ilerleme kaydedebilir. Rüyada ay ve yıldızlar güneşin etrafında toplanırsa, devlet adamlarının bir araya gelip güçlendiğine işarettir

Rüyada 2 Ay Görmek

Bazı tercümanlara göre rüyada 2 ay görmek bölmek ve seçim yapmak anlamına gelir. Hayalperest, profesyonel veya aşk hayatında seçim yapmak zorunda kalabilir. Kararsız hale gelebilir. İki aylık bir rüya, keskin zekâsı sayesinde hayalperestin parlak bir geleceğe sahip olacağına işaret eder. Aynı zamanda, böyle bir rüya iki büyük şans alametinin anlamını taşır

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap