.
.

Poğaça Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Poğaça Dondurucuda Nasıl Saklanır? Hamur işi yiyecekler ülke mutfağımız içerisinde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Poğaça hamur işi yiyeceklerin en önemlil..

.

Poğaça Dondurucuda Nasıl Saklanır?

.

Hamur işi yiyecekler ülke mutfağımız içerisinde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Poğaça hamur işi yiyeceklerin en önemlilerinden bir tanesidir ve günlük yaşantı içerisinde sadece evlerde değil Dışarıdan da alınarak tüketilen bir gıdadır.

Hamur işi yiyecekler arasında bulunan poğaçalar ülkemizde ev oturmalarında misafirlikler de ve altın günlerinde çokça yapılan yiyecekler arasında yer almaktadır.

Poğaçaların fazla yapılması gibi durumlar söz konusu olduğunda ziyan olmaması için saklayabileceğiniz basit birkaç teknik bulunmaktadır. Teknikler sayesinde poğaçaların uzun uzun dönem muhafaza etmeniz mümkündür ve Misafiriniz geldiğinde ya da basit bir atıştırmalık aradığınızda kolaylıkla pişirebilirsiniz.

Dondurucuda poğaça nasıl saklanmalıdır?

Dondurucuda poğaça saklarken Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli husus poğaçaları Taze bir şekilde dondurucuya koymaktır. Çünkü taze halde korunmadığı takdirde poğaçaların dondurucuda beklemesi herhangi bir işe yaramayacaktır.

Dondurucuda poğaçalarınızı saklarken mayalı olmayan poğaçalar mayalı poğaçalar nazaran çok daha rahat saklanabilir. Mayalı poğaçalar bakteri üretimi daha hızlı olacağı için uzun süre dondurucuda tutulduğunda istediğiniz sonuçları almanızı engelleyecektir.

Aynı zamanda dondurucuya kaldırmış olduğunuz poğaçaların içindeki ek gıdalarda saklanma ömrünü belirleyen önemli hususlar arasındadır. Örnek olarak peynirli yada Zeytinli poğaçaların dondurucuda kalma süresi ile sade poğaçaların dondurucuda kalma süresi değişiklik gösterebilir.

.

Peynirli poğaçalarınız yada patatesli poğaçalarınız dondurucudan çıkartıp tekrar pişirildiği zaman aynı lezzeti vermeyebilir.

Dondurucuda poğaçalarınızı saklarken Öncelikle yapmanız gereken ilk aşama dondurucuda koymadan evvel poğaçaların soğumasını beklemektir. Soğuması gerçekleşen poğaçalarınızı üçerli yada beşerli gruplar halinde ayırarak dondurucuya yerleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Saklama poşetini içerisinde dondurucunun içerisine rahatlıkla koyabilirsiniz. Saklama kabı ya da buzdolabı poşetinin ağzının hava almadığından Emin olmanız gerekiyor.
Dondurucuya yerleştirdiğiniz poğaçaları tazeliğini koruması için en fazla altı ay beklemeniz gerekiyor. Tüm hamur işi yiyecekler için geçerli olan bu süre mayalı olan hamur işlerinde biraz daha kısa sürecektir.

Eksi 20 derecelik bir vücuda altı aydan daha uzun süre saklama şansınız da bulunuyor. Çözülen poğaçalarımızı dolaptan çıkardıktan sonra 150 derecelik bir fırında ısıtarak tekrardan tüketebilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap