.
.

Müsemma İsminin Anlamı

.

Müsemma İsmi

.

Müsemma İsminin Anlamı Anne baba olmaya hazırlanan bazı ebeveynler bu süreçte çocukların cinsiyetini öğrendikten sonra isim arayış içerisine girmektedir. Bazı ebeveynler çocuklarına model bir isim koymak isterken bazı ebeveynler ise çocuklarına geleneksel bir isim koymayı tercih etmektedir. Bu aşamada geleneksel bir resim koymayı düşünen kişilerin karşına çıkan kız isimlerinden bir tanesi değ Müsemma ismidir.

Geçmiş dönemlerden günümüze kadar gelen ve oldukça hoş anlama sahip olan Müsemma ismi pek çok kişinin değerlendirmeye aldığı isimlerden biridir. Genel bir inceleme gerçekleştirildiğinde ebeveynler bu süreçte Müsemma isminin anlamı nedir? Sorusunu gündeme getirmektedir. Pek çok ebeveynin oldukça büyük merak içerisinde araştırdığı bu ismin anlamı adanmış, adlı, ismi olan, birine zaman olmak üzere farklı şekillerde ifade edilebilmektedir.

Arapça kökenli olan ve genellikle kız çocuklarında kullanılan Müsemma ismi hakkında merak edilen ilk soru Müsemma ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusu olmaktadır. Arapça kökenli olması ve pek çok kişinin bu ismi tercih etmesi sebebiyle oldukça fazladır. Uzmanlar bu konuda çeşitli açıklamalar gerçekleştirmiş ve Arapça kökenli olmasına rağmen bu Müsemma isminin içerisinde geçmediğini söylemiştir.

Müsemma ismi hakkında merak edilen bir diğer konu ise Müsemma isminde kaç kişi var? Sorusudur. Müsemma ismi 2022 yılında toplam 351 çocuğa verilmiştir. Bu çocuklardan 72 tanesi İstanbul’da, 41 tanesi Ankara’da, sekiz tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Müsemma isminin Türkiye sıralaması da elde edilebilmektedir.

Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesinde yer alan Müsemma ismi 4224. sırada bulunmaktadır. Türkiye’de en çok kullanılan kız çocuğu isimleri arasında ise 1008. Sırada Müsemma ismi bulunmaktadır.

Bu ismi seçmeden önce ebeveynler dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise Müsemma isminin özellikleri olmalıdır. Müsemma sahip olan kişiler genel olarak gri rengi sevmekte ve kader sayıları ise  iki olmaktadır. Bu ismin de diğer isimler gibi olumlu ve olumsuz özellikleri bulunur. Müsemma isminin olumlu özellikleri arasında sessizlik sakinlik, merhamet, romantiklik, empati yeteneği, fedakarlık, hayal gücü vardır.  Müsemma isminin olumsuz özellikleri arasında ise ani kararlar alma ve inatçılık özellikleri bulunmaktadır. Kişiler bu özellikleri kontrol altına almalı ve inatlarını yenerek daha kaliteli bir yaşam sürmeye çalışmadır.

.

Bu nedenle ebeveynler isim seçimi gerçekleştirmeden önce olumlu mu olumsuz özellikleri göz önünde bulundurmalı ve en son olumlu özelliklerin baskın gelmesi üzerine isim tercihini gerçekleştirmelidir. Aksi bir durumda isimlerin çocuğun üzerinde olumsuz etkileri bulunabilir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Müsemma isminin olumlu özelliklerinin olumsuz özelliklerinden daha fazla olduğunu görmek mümkündür.

Müsemma ismini çocuğuna vermek isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu ise Müsemma ismine  benzer isimler olmaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Müsemma ismi ile benzerlik gösteren pek çok isim bulmak mümkündür. Bizler yazımızın bu kısmında Müsemma ismine  benzer isimler listesine yer verdik. Sizler de Müsemma ismi ile benzerlik gösteren isimler arıyorsanız aşağıda yer alan listeden yardım alabilirsiniz.

Müsevver, Müslüme, Müslime, Müstakime, Müstesna, Müstenire, Müstean, Müstekbir, Müseyib, Müslüm, Müslim, Müstesna, Müstakim, Müstecap, Mustafa, Musa, Müberra, Murtaza, Mirza, Müsemma, Müslüme, Müslime, Müstakime, Müstesna, Müstenire, Müstean, Müstekbir, Münevver, Selver, Ziver, Cansever, Gülsever, Sever, Ünver, Hüdaver, Müyesser, Müesser, Mücevher, Müzehher, Müdehher, Müdaher, Müdebber, Mukadder, Mahinur, Muteber, Meleknur, Melikenur, Mahizer, Minanur, Müseyib, Müslüm, Müslim, Müstesna, Müstakim, Müstecap, Enver, Dilaver, Baver, Server, Ziver isimleri Müsemma ismine benzeyen isimler olarak bilinmektedir. Bu isimlerden birinin tercih edilmesi durumunda çocuklara iki uyumlu ismin verilmesi mümkündür.

musemma-isminin-anlami-35781
Müsemma İsminin Anlamı

Müsemma isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Adlanmış, adlı, ismi olan.
  • 2 – Belirli zaman.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: müsemma:
Kuran ‘da geçiyor.

Müsemma ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Müsemma ismini kullanan 351 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Müsemma ismini kullanan 72 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Müsemma ismini kullanan 41 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Müsemma ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.

Müsemma isminin Türkiye sıralaması

Müsemma en çok kullanılan 4224. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1847. isimdir.

Müsemma isminin Harf Analizi

.

Kişiye Müsemma ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Müsemma İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Müsemma ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Müsemma isminin anlamını gözden geçirin!

Müsemma İsminin Numerolojisi

Müsemma isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
S: yirmi iki
E: altı
M: on altı
M: on altı
A: bir
TOPLAM: 103

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap