.
.

Manolya İsminin Anlamı

.

Manolya İsmi

.

Manolya İsminin Anlamı Çocuklarını kucağına alacağı gün Sayan anne ve baba adayları cesetlerini öğrendikten sonra izin telaşı olarak araştırmalar ve bazı isimleri bilmek isteyebilirler. İsim koyarken kültürel değerlerin dışına çıkmadan ve dini inançların esas alınarak ve koyulmasında yasak olmayan isimleri koymak isteyebilirler. Anne ve baba adayları bebeklerin isimlerini üzerlerinde ve karakteristik özellikleri ömrü boyunca takip edeceği için uzmanlar tarafından da uyarılarak anlamlı ve hoş isimler koyulması tercih edebilirler.

Anne ve baba adayları bebeklerin cinsiyeti kızda farklı bir isim koymak isteyebilir ve araştırabilirler. Sizlerindi sevebileceği Manolya isminin anlamı nedir yorumlamaları nasıldır sizler için detaylandıralım. Adından da anlaşılabileceği gibi çiçek temsil ederken aynı zamanda beyaz çiçekler açan yaprakları parlak verir yeşil renkte süs bitkisini andıran bir anlamda taşımaktadır. Aynı zamanda güzel bir çiçekten olan bir bitki güzel kokulu ve güzelliği temsil eden beyaz bir çiçeği temsil etmektedir.

Türk dil kurumu tarafından bazı isimlerin koyulması yasaklanmıştır. Bu yasaklamanın sebebi çocukların isimlerinin hayatları boyunca taşıyacağı için kötü Çağrışımlar ve anlamları kötü olan isimlerden uzak durmak ve koyulmasının önüne geçmek için düzenlenmiştir. Manolya isminin TDK’deki anlamı Çok iri aynı zamanda beyaz çiçekler açan yaprakları almışlık süs bitkisi olarak geçmektedir. Anlam içeriği ve yorumlamasının kötü bir isim ya da çağrışım da bulunmadığı için Türk dil kurumu tarafından koyulmasında herhangi bir problem yoktur.

Anne ve baba adaylarının isim koymadan önce kişilik analizlerini de kontrol ederek ve yorumlamalarını dikkate alarak bebeklerine isim koymak isteyebilirler. Manolya isminin kişilik analizi ve yorumlamalarını sizlerle paylaşalım. Kız bebekler için konulan bu ismi taşıyan kişiler genelde öfkeli ve yırtıcı olarak bir kişiliği bilinmektedir. Hırslarımı itirazları olan durdurulamayan fazlaca şevki olan bir kişiliği de bulunmaktadır. Özel yaşantılarında yani aşk yaşantılarında yaşadığı ilişkilerle ruhen birebir hissede bilen bir kişiliği de oluşmaktadır. Gizli bir gücü olan insancıl ılımlı başlamasını ve özveri bilen bir kişiliğe sahiptir. Yaptığı işe önemli ve titizlikle yapan bir o kadar tutumlu zeki mantıklı davranmayı seven hayalperest olmaya ve gerçeklerle yüzleşebilen bir kişiliğe sahiptir.

Aynı zamanda bir o kadar sabırlı çevresi tarafından taktir görmeyi isteyen prensiple detaycı ve çalışkan bir kişiliği de bulunmaktadır.  Bunların yanı sıra yanı sıra eleştiriden hoşlanmayan aşırı derecede gururlu bir yapısı olan hiçbir zaman geri planda kalmak istemeyen bir karakteri bilinmektedir. Fiziksel görünüş olaraktan büyük ve etkileyici gözlere sahip düz saçları genellikle koyu renkli gözler harika bir ses tonuyla karşısındakine etkileyebilen bir kişiliği de bilinmektedir.

Harflerin bir araya gelerek oluşturduğu anlamlar ve yorumlamalar kişinin başka bir karakteristik özelliğini de ortaya çıkarabilmektedir. Sizler için Manolya isminin harf analizi ve bu harflerin yorumlamalarını sıralayalım.

.

M: ticareti yatkın bir kişiliği olan aynı zamanda zeki olduğu kadar da başarılı girişken bir kişiliği sayesinde arkadaş ortamında hemen sohbete katıla bilen geniş kapasiteli kariyer konusunda ileri görüşlü bir kişiliğe sahiptir.

A: sakin bir kişiliği olurken bunun nedeni de çözüm üretmeye yeterliliği çok yüksek yeteneğinden dolayı çevresindeki güvenirliği arttıran kararlı bir kişiliğe sahiptir.

N: saf ve temiz bir kişiliği olan hiçbir zaman içerisinde kötülük barındırmayan bir o kadarda sabırlı ve dikkatleri üzerine çekmek isteyen bir kişiliğe sahiptir.

O: arkadaş ve dost canlısı olan bir o kadar sevecen herkeze elinden geldiği kadar yardım edecek bir potansiyele sahip kişiliğe sahiptir.

L: İktidara ve güce düşkün bir kişilik aynı zamanda gücü ve hırsı sayesinde bütün başarıları elde toplayabilen bir kişiliği yansıtmaktadır.

Y: kimseyi hiçbir zaman kin gütmeyecek kadar yaşayan insanları dinlemeden yargılamak ona göre olmayan karşısındakini dinleyerek ve profesyonelce karar vererek devam eden bir kişiliğe sahiptir.

A: sakin bir kişiliği olan hiçbir zaman içerisinde kötülük barındırmayan bir o kadarda sabırlı ve dikkatleri üzerine çekmek isteyen bir kişiliğe sahiptir.

manolya-isminin-anlami-80059
Manolya İsminin Anlamı
.

 Bazen anne ve baba adayları ikinci çocuklarına bu isme benzer ve isim sesteşlerine uygun olarak isim koymak isteyebilirler. Manolya ismine benzer isimler arasında en çok bilinen kız isimlerinde manika Manisa Mediha Mira Melisa isimleri yer alırken erkek isimleri arasında mirza Musa Mansur isimleri ilk akla gelen benzer isimler arasında yer almaktadır.

İsim koyarken ve bebeklerini kucaklarına almak üçün gün sayacak olan anne ve baba adaylarının bu konuda dini açıdan herhangi bir sakıncasının olup olmadığını merak edebilirler. Manolya ismi caiz mi ve Kur’an’da yer alıyor mu diye oluşan sorularınız için, Bu isim için kuranı Kerim’de yer alınmadı bilinmektedir. Bunun anlamı koyulması yasak olan isimler arasında geçtiği söylenemez. İslam dinine göre koyulmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Bazen anne ve baba adayları televizyondan gördükleri ve sosyal medyalardan işittikleri kadarıyla veya bir dizinin karakterine bağlı olarak bebeklerine yaptıkları başarıdan dolayı benzemesi için aynı ismi koymak isteyebilirler. Manolya ismine benzer ünlüler olarak bilinen ünlü bir yazarın psikoloji kitabından oluşmuş bir dizide yer alan psikiyatri karakterine ve Kliniğin ismi olan manolya olarak bilinir.

Manolya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kökeni Yunanca Olup Bal Anlamına Gelmektedir.
  • 2 – Parlayan Bir Şeyin Çıkardığı Işık
  • 3 – Güzel Kokulu Ve Çiçek Açan Süs Bitkisi Olarak Yetiştirilen Ağaç.
  • 4 – Çok iri, beyaz çiçekler açan, yaprakları almaşık, parlak yeşil renkte süs bitkisi.
  • 5 – Manolyagillerden. Beyaz renkli ve güzel kokulu çiçekleri olan, süs bitkisi olarak yetiştirilen ağaç ve bu ağacın çiçeği

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Fransızca
Kuran ‘da geçmiyor.

Manolya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Manolya ismini kullanan 1.459 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Manolya ismini kullanan 327 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Manolya ismini kullanan 86 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Manolya ismini kullanan 99 kişi bulunmaktadır.

Manolya isminin Türkiye sıralaması

Manolya en çok kullanılan 2439. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1109. isimdir.

.

Manolya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 21 kişi artmıştır.

Manolya isminin Harf Analizi

Kişiye Manolya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Manolya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Manolya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Manolya isminin anlamını gözden geçirin!

Manolya İsminin Numerolojisi

Manolya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
N: on yedi
O: on sekiz
L: on beş
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 96

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap