.
.

Lisan İsminin Anlamı

.

Lisan İsmi

.

Lisan İsminin Anlamı Bebeklerini kucaklarına almak için gün Sayan anne ve baba adayları cinsiyetini öğrendikten sonra yeni bir telaşta kendilerini bulmaktadır. Bu telaş en tatlı telaşlar arasında ve en heyecanlı kısımlardan birisi sayılabilir. Anne ve baba adayları bebeklerini isim koyarken dini kültürel değerlerini ve inançlarını yok etmeden buna bağlı anlamı güzel bir isim koymak isteyebilirler. İsim koyarken bebeklerinin uzmanları tarafından da söylenen ömrü boyunca taşıyacağı ve karakteristik yapısını belirlediği söylenmektedir.

Bebeklerimizin cinsiyeti belli olduktan sonra farklı bir isim koymak isteyebilir ya da hem erkek hem de kız çocuklarınız için kullanabileceğiniz bir ismi sizinle paylaşabiliriz. Lisan isminin anlamı nedir ve yorumlamaları nelerdir sizlerle paylaşalım. Arapça kökenli olan bu isim Uni seks olup hem kızla yani hem de erkekle kullanılabilen zeban dil konuşulan dil anlamını taşırken aynı zamanda konuşulan dil erkek ve kadın anlamlarında taşımaktadır. Başka bir anlamı da insanların zihninde olur oluşturdukları düşünceleri ve duygularını bildirmek için kelimeler ve işaret diliyle anlatmaya ifade etmektedir.

Geçmiş zamanlarda birçok ismin kötü anlam taşıdığı ve kötü Çağrışımlar getirildiği bilinmektedir. Bir ismin bir insanın hayatı boyunca üzerinde taşıyacağı için Türk dil kurumu tarafından bu kötü anlam içerikli isimleri yasaklamıştır. Lisan isminin TDK’ deki anlamı olarak konuşulan dil Ve zeban anlamını taşımaktadır. Kötü bir isim ya da kötü bir çağrışım oluşturmadığı için Türk dil kurumu tarafından bu ismin koyulmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Ebe beyinler bebeklerinin isim koyarken koydukları isimlerin kişilik analizlerini ve yorumlamalarında merak edebilirler. Sizler için Lisan isminin kişilik analizi ve yorumlamalarını detaylandıralım. Öyle bilinir ki merhameti vefakârlığı ve fedakârlığı olarak kişiliğinin en baştaki yansıttığı özellikler arasında yerini almaktadır. İyilik yapmayı seven kendi çıkarlarından önce de başka insanların çıkarlarını düşünen ve buna göre hareket eden bir kişiliği bulunmaktadır. Bu kişilikteki insanlar ileride harika birer anne ve baba adayları olarak da bilinmektedir. Oldukça şefkatli ve kimseyi ayırt etmeden bütün şefkatini ve samimiyetini gösteren bir kişiliğe sahiptir. Aynı zamanda hırs ve korkuları bir arada yaşarken bunlar yüzleşebilen dikkatli ve sadakat dolu bir kişiliğe sahiptir.

Sabırlı ol dayanıklı bütün verdiği kararda arkasının da durabilen Sezgice gücü oldukça yüksek yetenekli bir kişiliğe de sahiptir. Fiziksel özellik olarak da uzun boylu yapısıyla dik omuzlar dalgalı saçlar renkli gözlerle kararlı ses tonu ile çevresinde karizma bir yapıya sahiptir.

Alfabe de bulunan her bir harfin bir araya gelerek bir anlam içerdiği ve bazı iletişim içinde bile kullanılabilecek kelimelerin üretildiği bilinmektedir. İsim koyarak oluşturduğu her bir mananın detaylarında farklı kişilikler ve yorumlamalar yer almaktadır. Sizler için Lisans isminin harf analizi ve bu harflerin yorumlamalarını sıralayalım.

.

L: İktidarı ve gücü seven gücün ve hırsın sayesinde bütün işlerinde başarıyı sağlayan lider bir kişiliği oluşturan ve bir de bütün ortamda kendini gösterebilen bir kişiliğe sahiptir.

İ: disiplinli planlı ve programlı çalışmayı seven bunun sayesinde de her zaman kariyerinde yüksek yerlere gelebilen yardımsever tavırlı herkes tarafından takdir edilen bir kişiliği sahiptir.

S: karakterinden ve kendinden emin bir yapısı ve kararların arkasında sonuna kadar duran aynı zamanda bunun sayesinde bir o kadar da başarılı bir profesyonel karar verebilen bir kişiliğe sahiptir.

A: sakin bir kişiliği olan çözüm üretmeyi ve yetenekli bir yapısı olan çevresi tarafından da güvenilir bir karakteri yansıtmaktadır.

N: temiz ve saf bir kalbiyle içinde hiçbir zaman kötülük barındırmayan bir o kadarda sabırlı ve dikkatli çevresi tarafından da doğal davranışlarıyla fark edilen ve takdir gören bir kişiliğe yansıtmaktadır.

lisan-isminin-anlami-45419
Lisan İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları ikinci çocuklarına bu isme benzer olarak isim koymak isteyebilir ve bu ismi taşıyan ebeveynler kendi çocukları için benzer isimler kullanmak isteyebilirler. Lisan ismine benzer isimler arasında ilk başta akla gelen kız isimleri arasından da Çin lerzan Leyla kız isimleri akla gelirken erkek bebekleri için Alihan Ersan Ahmet isimleri akla gelmektedir.

Ebeveynler bebeklerin isim koyarken dini inançların ve kuranı Kerim’de yer almasını isteyebilirler. Peki, Lisan ismi caiz mi ve kuranda yer alıyor mu diye oluşan sorularınıza yanıt olarak kuranı Kerim’de lisan ismi yer almamaktadır. Fakat dinimizde belli olan ve koyması yasak olan isimler arasında da bulunmamaktadır. Yani bu ismi kullanmamızda dinimizce herhangi bir sakıncası yoktur.

.

Bazen sosyal medyalardan ya da ünlü aktörlerden veya yazarlardan bilinmiş ve başarılı işler yapmış olan kişilerin karakteristik yapılarını özenerek kendi çocuklarınıza aynı ismi vermek isteyebilirsiniz. Lisan ismine sahip olan ünlüler olarak soyadında taşıyan Ve benzer isimler şeklinde bilinen Mona Lisa bilinmektedir.

Lisan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Konuşulan Dil. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Zeban, dil
  • 3 – İnsanların düşündüklerini ve duyduklarını bildirmek için kelimelerle veya işaretlerle yaptıkları anlaşma.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Lisan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lisan ismini kullanan 413 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Lisan ismini kullanan 107 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Lisan ismini kullanan 62 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Lisan ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.

Lisan isminin Türkiye sıralaması

Lisan en çok kullanılan 4003. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 290. isimdir.

Lisan isminin Harf Analizi

Kişiye Lisan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Lisan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lisan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lisan isminin anlamını gözden geçirin!

Lisan İsminin Numerolojisi

Lisan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 67

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap