.
.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

.
.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor? Acil bir ihtiyacı olan veya yanında nakit para bulunmayan bireylerin, ihtiyaçlarını karşılamak için başvurdukları yöntemlerden biri de bankalardan kredi çekmektir. Bankanın belirlediği şartları taşıyan ve çektiği parayı ödeyebileceği bir işte sürekli olarak çalışan kişilere birçok banka belli tutarlarda kredi vermektedir. Kredi çeken kişilerde aranan şartlardan en önemlisi sigortalı bir işte çalışmalarıdır. Sigortalı bir işte çalışan kişilerin üzerinde herhangi bir borç veya ipotek bulunmadığı zamanlarda rahatlıkla kredi çekebilirler. Kredi talebinde bulunmak için krediyi verecek olan bankaya giderek birtakım belgeleri imzalamak gerekir. Daha sonra gerekli kontroller yapıldıktan sonra kredi tanımlaması gerçekleştirilmektedir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Gün Sigortalı Olmak Gerekir?

Birçok kişi kredi çekmeden önce, kredi çekmek için kaç gün sigortalı olmak gerekir sorusuna cevap arar. Bankalar genellikle 4 aydan daha uzun bir süre çalışmış ve sigortası aktif olan  kişilere kredi verirler. 1 veya 2 ay gibi kısa bir süre çalışan kişilere kredi verilmemektedir. Ev veya araba kredisi almak isteyen kişilerin 4 aydan daha uzun bir süre sigortalarının işlemesi ve daha sonra kredi başvurusunda bulunmaları gerekir. Birçok banka kısa bir süre çalışmış olan kişilere kredi verse de bu bankalar yok denecek kadar azdır. Kredi çekmek için sigorta şartı olması bankaların kendilerini bir bakımdan garantiye alma yöntemidir.

Kredi Çekmek İçin Sigorta Şart Mı?

Kredi Çekmek İçin Sigorta Şart Mı?

Herhangi bir işte çalışamayan kişiler çekecekleri krediyi ödeyemeyecek durumda oldukları için bankalar bu kişilerin kredi talebine olumlu bakmazlar. Sigortasız kredi çekilir mi sorusu da birçok kişinin sürekli araştırdığı konuların başında gelmektedir. Sigortasız olan kişiler, bazı şartları taşıdıkları zaman kredi kartı kullanabilir fakat yüklü bir miktarda kredi alamazlar. Kredi çekebilmek için sigorta şartı koşan bankalar, ilk olarak bireylerin borçlu olup olmadığına bakarlar. Kredi kartı borcu veya farklı bankaya ödenmemiş olan borçlar bu gruba girmektedir. Bankalar bireylerin bu borçlarını detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra kredi verirler. Kredi çekmek için sigorta şartı dışında daha farklı şartlarda aranmaktadır.

Kredi İçin Sigorta İstemeyen Bankalar Hangileri?

Kredi İçin Sigorta İstemeyen Bankalar Hangileri?

Kredi için sigorta istemeyen bankalar sürekli araştırılan konulardandır. Birçok banka kredi vermek için sigorta istemez fakat bazı şartlar da olmazsa olmazlarındandır. Düzenli bir gelir veya iş olması sigortası olmasa bile kredi çekecek kişilerde aranan özelliklerdendir. Banka ile herhangi bir olumsuz durum yaşayan veya senet borcundan dolayı avukatlık olan kişiler genellikle bu ayrıcalıklardan yararlanamaz Bunların yanı sıra,

  • Yapı Kredi Bankası
  • Şekerbank
  • İng Bank
  • Akbank
  • Teb

Deniz Bank ve bunların dışında birçok banka kredi çekmek için sigorta şartı aramayan bankalar arasında yer alır. Özel bankalar dışında yer alan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bank ise kredi vermek için mutlaka sigorta şartı arayan bankalardandır.

Kredi Çekmek İçin Sgk Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Kredi Çekmek İçin Sgk Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Sgk hizmet dökümü, birçok resmi işlem için kullanılan resmi evraklardan biridir. Sgk hizmet dökümü, kişilerin bir işte kaç gün boyunca sigortalı olarak çalıştıklarını ve sigortalı gün sayısını gösteren önemli bir belgedir. Bankalar, kredi çekecek olan kişilerin sigortalı işte kaç gün boyunca çalıştıklarını resmi olarak belgelemek ve kredi çekebilmek için Sgk hizmet dökümü isterler. Sgk hizmet dökümü almak son derece kolay bir işlemdir. Sisteme tanımlı E Devlet şifresiyle E Devlet üzerinden alınabildiği gibi Sgk binasına gidilerek de çıkarılabilmektedir. Sgk hizmet dökümü imzalı ve onaylı bir şekilde verilir.

.

Kredi veya banka borcu olan kişilerin yeniden kredi çekme işlemleri biraz zor olabilmektedir. Bu kişilerin kredi notları genellikle düşüktür ve bankaların kredi çekmek için sigorta şartı yanında kredi notunu da göz önünde bulundurmaları, herkes tarafından bilinen konulardan biridir. Kredi borcu, zamanında ödenmediği zaman işlemler için faiz uygulanır ve taksitler gecikmeli olarak ödenir. Bu durum da  kredi notunu doğrudan etkilemektedir. Kredi için sigorta şartı, detaylı bir konudur. Gerekli şartlar tamamlandıktan ve banka personelinin söylediği evraklar ve belgeler eksiksiz olarak doldurulduktan sonra kişinin krediye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Kredi türüne göre ev ve araç kredisi almak isteyen kişiler ruhsat veya tapuyu da evraklar arasında gösterirler.

Kredi Çekmek İçin Nereye Başvurulur?

Kredi çekmek için kaç aylık sigorta gerekli sorusu hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalıştık. Gerekli şartları taşıdığına inanan ve kredi çekmeye ihtiyacı olanlar kredi çekmenin kolay yollarını ararlar. Bankaya gidip detaylı bilgi alındıktan sonra kredi çekme talebinde bulunulduğu gibi, bankalara  sms yoluyla da kısa mesaj atılabilmektedir. Bunların yanı sıra, mobil bankacılık üzerinden de kredi başvurusu yapılabilir. Gerekli olan bilgiler, sisteme  doğru bir şekilde girildikten sonra başvuru işlemi tamamlanmış olur. Birçok kişinin merak ettiği ve bilgi sahibi olmak istediği konulardan biri olan kredi çekmek için sigorta şartı hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap