.
.

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran 15 Öneri

Kilo vermeyi kolaylaştıran 15 önerimiz yaza daha formda girmek isteyen kadınlar için hazırlanırken diyet fikri olmadan, psikolojinizi oldukça rahatlatacak tavs..

.
.

Kilo vermeyi kolaylaştıran 15 önerimiz yaza daha formda girmek isteyen kadınlar için hazırlanırken diyet fikri olmadan, psikolojinizi oldukça rahatlatacak tavsiyelerimiz sayesinde gerilmeden ve mutsuz olmadan kilo vermenin keyfini yaşayın. Diyet dendiğinde sürekli ertelen ya da başarısız olunan denemeler akıllara gelirken aslında biz kadınlar pratik yöntemler deneyerek fazla kilolarımızdan kolaylıkla kurtulabiliriz.

1- Zararlı gıdalar gerine birçok farklı besini yiyebilirsiniz sadece miktarına özen gösterin yani yediğiniz tüm besinleri dengeleyin bir tabak yerine 2 kaşık pilav yiyerek ve bu kurala özen gösterdiğinizde ne yediğinizin değil ne miktarda yediğinizin önemi ortaya çıkacaktır.

2- Şekeri hayatınızda kontrol altında tutun. Besinlerden alınan şeker miktarıyla doğrudan aldığınız şekeri dengeleyin. İçeceğiniz özelliklede şeker kullanarak tükettiğiniz sıvıları şekersiz tüketin. Bu sayede direk şeker tüketiminden vazgeçerek yeterli şeker dengesini kurabilirsiniz.

3- Kolay kilo vermek için kullandığınız yağ miktarı da oldukça önemlidir. Günlük yağ miktarınızı yemeklerde kullanarak salatada yağ kullanmaya bilirsiniz yine tam tersi bir uygulama yaparak yemekte yağ kullanmayın salatada yağ kullanarak vücudun sağlıklı dengeli yağ miktarı almasını sağlamak mümkün olacaktır.

4- Mutfak dolaplarınızda kuru bakliyata özellikle büyük yer verin haftanın 2 günü bu bakliyatları çorba ve salatalarda özellikle kullanarak tüketin lifli ve posa bakımından zengin bakliyat seçimleriniz hem tok olmanızı hem de sindirim sisteminizin rahat çalışmasına yardımcı olacaktır.

5- Tükettiğiniz süt, peynir, yoğurt ve etteki yağ miktarlarına dikkat ederek tüketmeye çalışın asla bu besinlerin yağsız olan çeşitlerini tüketmeyin bu hayvansal yağlara bedenin ihtiyacı vardır sadece dengeli olarak tüketmeniz yeterli olacaktır.

.

6- Birçok kadın alkolün kilo aldıracağını düşünmüyor fakat alkol sık tüketildiğinde yüksek kalorilerin alınmasına neden olurken özelliklede karın bölgesinde artan bir yağ hücresi fazlalığına neden olmaktadır. Alkol almakta ısrar ediyorsanız az miktarda şarap tercih edilmelidir.

7-Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin, özelliklede kahvaltılarda sürekli yumurta, peynir gibi besinler yanında yeşil sebzeler ekleyin ya da yoğurt ve sütle hazırlayacağınız kuru meyveli gevrekler oldukça doyurucu olacaktır beslemede tek tip besinler bedeni rutinleştirir fakat değişik besinler yağ hücrelerinin yakımını artırır.

8- Yumurta tüketmeye özen gösterin. Günümüzde tartışmalı olan yumurta asla kolesterol yapmadığı son dönemlerde açıklandı zengin protein kaynağı olan yumurtayı sadece beyazıyla yapacağınız omletlerle güne enerjik başlayabilirsiniz.

9-Yaşadığınız açlığı algılayın mideniz mi? aç yoksa psikolojiniz mi? biz kadınlar mutsuz olduğumuzda karbonhidrat ve şekerli gıdalara yöneliriz bu bizi rahatlatır mutlu olmamızı sağlar. Bu beslenme tamamen psikolojik açlıktır çoğu zaman kadınlar psikolojik yaşanan sıkıntılardan dolayı yeme zorunluluğu hissedebiliyorlar. Bu sebeple fiziksel mi? yoksa psikolojik olarak mı? Açsınız bunu çözün ve çözümler üretin.

10- Yemek saatlerinde dikkatli ve tutarlı olun kahvaltı, öğle ve akşam saatlerini aksatmayın her atladığınız öğün saati bir sonraki öğünün daha çok tüketilmesine neden olacaktır.

11- Tüm besinleri dengeli olarak tüketin yani listeleyin sebzeler, meyveler, hayvansal, tohumlar yani gün içinde öğünlerine bu besinleri paylaştırarak sağlıklı bir öğün yaratmak oldukça kolay olacaktır.

12- Kalori sayarak zaman harcamayın çünkü kalori saymanız demek hesap tutturmak adına aynı besin ölçülerini doğuracak bu da bedenin sağlıksız olarak besin tüketmesine neden olacaktır. Ne yediğinizin önemi yok ne kadar yediğinizin önemli olduğunu unutmayın.

.

13- Yeni moda gibi görünse de tüketeceğiniz besinlerin etiketlerin okuyun, bu sizin günlük ölçü çizelgesine göre hareket etmenizi sağlayacaktır.

14- Diyet yapmayı aklınızdan çıkarın. Diyeti yaşamınıza dengeli, sağlıklı ve düzenli yaparak kendinizi adapte edin. Beslenme alışkanlığı kazanmak adına birçok doğru yolu bulmanız kendi bedeninizin isteklerini anlayabilmeniz biraz zaman alsa da bu alışkanlığı kazanmak oldukça yararlı olacaktır unutmayın.

15- Yaşam tarzınızda yasaklara karşı eğilimler olacaktır yasak kelimesi de doğru beslenme alışkanlığında yoktur. Yasak çok miktarlardır az miktar yasak değil sadece ihtiyaçtır. Porsiyon olarak ince bir dilim pasta sizi mutlu edecekse yemelisiniz. Fakat büyük bir dilim doğru beslenme alışkanlığınız için yarar değil tamamen zararlı olacaktı

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap