.
.

Kesme Tahtası Nasıl Kullanılır?

Yapacağınız yemek tipine göre değişiklik gösterecek olan kesme tahtaları tercih edilirken mutlaka yemek türüne göre belirlenmelidir. Tavuk dana balık domuz ürü..

.
.

Yapacağınız yemek tipine göre değişiklik gösterecek olan kesme tahtaları tercih edilirken mutlaka yemek türüne göre belirlenmelidir.

Tavuk dana balık domuz ürünleri ile ilgili olarak karışık bir kesme tahtası kullanmak istiyorsanız aldığınız yerden hangi tahtanın hangi yemeklerde kullanılması gerektiğine dair bir bilgi alabilirsin.

Karışık kesme tahtaları genellikle yemişler sebzeler Tahıllar ve meyveler için kullanılabilir.

Tahta için atanmış yiyecek çeşidini bir kağıda yazın ve bu tahtanın Altına yapıştırın Bu sizin ileride yapmak istediğiniz yemeklerin çeşitlerine göre doğru tahtayı seçmenize yardımcı olacak.

Mutfakta kesme tahtası kullanırken tezgahın düz ve sabit bir bölümüne yerleştirmeniz yiyeceklerin tahtanın üzerinden kaymadan rahat bir şekilde kesilmesi için sizlere uygun ortam oluşturur.

Keskin bir bıçak kullanmak tahta üzerinde işlem yaparken hareketlerimizin daha basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için oldukça önemlidir. Şu an her zaman tahtaya temas halinde olması elinizi kesmeniz için yine Önemli olan noktalardan biri diğeridir.

.

Kesme tahtası üzerinde çalışırken işleminizi bitirdikten sonra tahta yıkamanız son derece önemlidir. Üzerinde bulunacak akıntıların oluşturduğu mikroorganizmalar ve bakteriler hastalık yaşayabileceği için temizlenme işlemi gerçekleştirmeniz ve bunu yaparken de sıcak su ile bulaşık deterjanını karıştırarak uygulama yapmanız oldukça önemlidir.

Hatasını haftada en az bir kez çamaşır suyu ya da daha sağlıklı olmasını istiyorsanız beyaz sirke suyu ile dezenfekte etmenin ileride yapacağınız çalışmalarınızın daha temiz bir şekilde gerçekleşmesine imkan sağlayacaktır ortalama dört ölçek kadar bir süre içerisinde atacağınız bir çay kaşığı çamaşır suyu ya da 5 ölçek su içerisine atacağınız

Bir ölçek sirke karışımı bu dezenfektasyon işlemini gerçekleştirebilmeniz için sizlerin kullanacağı temizleyicidir.

Sıvıları ve kokuları emmesini engellemek için ahşap tahtaların da çoğu zaman madeni yağ ile yağlama işlemi gerçekleştirilmektedir.

Yumuşak bir bez gıda sınıfı madeni yağ tercih edildikten sonra madeni yağın tahta üzerine sürülmesi suretiyle temizlik işlemini gerçekleştirir.

Ahşap üzerine çalışma yapmak oldukça keyifli ve bir o kadar da titizlik isteyen çalışmadır.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap