.
.

Kabızlık Giderici Çay Nasıl Yapılır?

Küçük büyük demeden birçok kişinin yaşadığı problemlerden bir tanesi olan kabızlık sorunu son dönemde gördüğümüz en büyük sağlık problemlerinden biridir. Kabız..

.
.

Küçük büyük demeden birçok kişinin yaşadığı problemlerden bir tanesi olan kabızlık sorunu son dönemde gördüğümüz en büyük sağlık problemlerinden biridir.

Kabızlık giderici çay nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulduğunuzda sizler de doğal yöntemler ile kabızlık sorunundan kurtulacak ve yediden yetmişe herkesin kullanabileceği bitkisel çay tarifleri ile daha sağlıklı bir boşaltım sistemine sahip olacaksınız. Bu çay çeşitlerinden bazıları şunlardır:

Rezene çayı

Bu çay vücuttan ödemin atılmasını sağlayan ve hızlıca bağırsakların rahatlamasına etki eden sindirim sistemi için oldukça faydalı bir çaydır. Vücudunuzda şişmelerin olduğunu fark ettiğinizde ödemden kurtulmanın en etkili ve en doğal yöntemlerinden biri olarak görebileceğiniz rezene çayı mucizesi şu şekilde hazırlanır.

Rezene çayı hazırlanırken rezenenin küçük yeşil yaprakları kulplarından ayrıştırılmadan ve kaynamış suyun içerisine atılarak demlenmek üzere kapağı kapatılarak bekletilir.

Bu süre içerisinde bardakta soğumak üzere aldığınız çayınızın ağzını küçük bir havlu kağıt ile kapatarak suyun içerisinden özünün ayrılmamasını ve buharlaşmamasını sağlamalısınız.

15 dakika kadar demleme işlemi gerçekleştikten sonra isteğinize bağlı olarak bal veya tatlandırıcı diğer maddeler ile çayınızı tüketebilir ve bu şekilde vücudunuzda şişkinlik, kabızlık gibi birçok problemden kolayca kurtulabilirsiniz.

Nane çayı

.

Bilindiği üzere nane yoğun aromalı, lezzetli ve birçok rahatsızlığa iyi gelen bir bitki olup genellikle bağırsaklarda tutucu bir özelliğe sahip olduğu gibi bir algı oluşmaktadır.

Ancak bu bilginin aksine bağırsaklarda şişkinlik oluşumunu ve toksin attırıcı özelliğe sahip olup kaynar suyun içerisine atılarak dinlendiğinde birkaç limon damlası ile beraber Kabızlığa çare olarak görülebilecek en kuvvetli bitki çaylarından biridir. Nane çayını tüketirken tatlandırıcı olarak sizler bal yada diğer tatlandırıcı besinlerden faydalanabilirsiniz.

Toksin sökücü bitki çayları

Bu başlık altında sizler bir çok faydalı ve birbiriyle etkileşim halinde toksin attırıcı özelliğe sahip bitkilerde faydalanabilecek ve bu karışımlar ile vücudumuzdaki hazımsızlığı, kabızlığı ve şişkinliği giderebileceksiniz.

Zencefil, kuşburnu, karanfil ve ekinezya gibi kuvvetli birer toksin söktürücü bitki belirli oranlarda kaynar suda demlenerek sizlerin sağlığı açısından oldukça faydalı ve kabızlığa direk çözüm üretecek şekilde tüketilebilir.

Bu karışımı tükettiğiniz gün bağırsaklarınızda hemen rahatlama hissedecek vücudunuzda biriken işe yaramaz maddelerden kolayca kurtulacaksınız. Tek başına ayrı ayrı kullanıldığında da oldukça faydalı olan bu bitkiler belirli oranlarda karıştırılarak çayı hazırlandığında ve kaynar suda demlenerek tüketildiğinde yine hızlı ve etkili çözümler sağlar.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap