.
.

Ispanak Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ispanak Dondurucuda Nasıl Saklanır? Buzdolabında bekledikten sonra çok hızlı bir şekilde bozulmaya başlayan Ispanakları uzun süre taze kalması için dondurucuda..

.

Ispanak Dondurucuda Nasıl Saklanır?

.

Buzdolabında bekledikten sonra çok hızlı bir şekilde bozulmaya başlayan Ispanakları uzun süre taze kalması için dondurucuda saklayabilirsiniz.

Dondurucuda belli başlı metotları uygulamanız ıspanakların daha uzun süre saklanmasını sağlamanız adına oldukça önemlidir.

Ispanak dondurucuda nasıl saklanır?

Taze Ispanakları dondurucuda saklama dan önce güçlü bir temizleme işlemi gerekir. İçerisinde herhangi bir toprak ya da bir parçası kalmadığından Emin olmanız gerekiyor.

Aynı zamanda üretiminde sürekli olarak tarım ilacı ve kirletici maddeler kullanıldığı için bunlardan arındırılması da son derece önemlidir.

En keskin temizlik ürünü olan aynı zamanda organik olan sirkeli su içerisinde bir süre bekle etmeniz yeterli olacaktır. Yıkamış olduğunuz Yaprakların ardından suyunu süzerek daha sonra kurutma aparatı için iyice suyunu çekmesini sağlarsınız.

Dondurucuda saklamak istediğiniz ıspanakla yanınıza Eğer istiyorsanız bütün bırakabilirsiniz ya da doğru ya bilirsiniz. Dondurucuda ne kadar yer tutmasını istiyorsanız ona göre bir çalışma yapabilirsiniz.

.

Ispanakların dondurucuda çok fazla yer kaplamaması için şoklama yöntemi oldukça yaygın bir kullanım yöntemidir.

Toplama yöntemi için önce bir tencere içerisine su kaynatırsanız ve Ispanakları bir süzgeçle beraber kaynayan suyun içerisine bırakırsınız.

Su içerisinde yaklaşık iki dakika kadar bekleyen ıspanaklar daha sonra süzgeçten beraber tencereden alınıp soğuk su akan musluğun altında tutulur.

Eğer istiyorsanız daha iyi bir şoklama işlemi için buzlu su içerisinde yerleştirebilirsiniz. Soğuma işlemi gerçekleştirilmiş olan ve şoklanmış olan Ispanakları süzdükten sonra kurutma işlemini yapmanız gerekiyor.

Kurutma işleminde tamamladıktan sonra ıspanakların hızı porsiyonlar halinde buzdolabı poşetlerine ağzı kapanacak şekilde koyabilirsiniz.

Ondan bunları dondurucu içerisinde hava almayacak bir biçimde yerleştirerek saklama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yalnız bu sayede yaklaşık bir yıl kadar Taze bir şekilde muhafaza edilebiliyor.

Pişirilmiş Ispanak dondurucuda nasıl saklanmalı?

.

Pişirmiş ıspanaklar da tıpkı taze ıspanaklar gibi dondurucuda muhafaza edilebiliyor fakat farklı uygulamanız gereken bazı metotlar bulunmaktadır ve ortalama kullanım süresi yaklaşık 2 aydır.

Pişmiş Ispanakları Saklama lan önce bir sürmeniz gerekiyor.

Süzme işlemini tamamladıktan sonra buzdolap poşetlerinin içerisine ağızda hava almayacak şekilde yerleştirerek buzlukta istediğiniz herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap