.
.

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? Konut Taşıt ve İhtiyaç

.
.

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? Konut Taşıt ve İhtiyaç En kolay kredi veren bankalardan biri olan Halkbank, haliyle çok sayıda kredi müşterisine de sahiptir. Pek çok vatandaşın maddi zorluklar içerisinde olduğu bugünlerde, Halkbank müşterileri “Halkbank açık hesap erteleme” konusunda oldukça merak içerisindeler.

Bu yazıda sizlere Halkbank kredi erteleme ve hangi kredilerin ertelenebileceği konularını detaylıca anlatıp Halkbanklıların kafalarındaki soruları yanıtlayacağız.

Halkbank Kredi Ertelemek İçin Nasıl Başvurulur?

Halkbank kredi ertelemek için pek çok farklı yöntem sunmaktadır. Bunların en başında elbette size en yakın olan Halkbank Şubesi’ne başvurmak gelmektedir. Ancak fiziksel temasın minimuma indirilmeye çalışıldığı bugünlerde banka şubesine gitmenize hiç gerek yok, bunun yerine teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanarak Halkbank kredi borcu erteleme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Erteleme işlemi adımlarını uygulamak için öncelikle mobil uygulama veya internet bankacılığına giriş yapın. Karşınızda açılan sayfada sırasıyla Kredi ve Bireysel Kredi seçeneklerine tıklamanız yeterlidir. Bu adımların ardından karşınızda açılan seçeneklerden “Kredi Erteleme” seçeneğine basın. İşlemi doğru şekilde yapıyorsanız, Halkbankası kredi erteleme başvurunuz tamamlanacaktır. Banka tarafından değerlendirilen Halkbank açık hesap erteleme talebiniz 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Halkbank kredi kartı erteleme işlemi de yine aynı şekilde gerçekleştirilebilir ve banka tarafından size bildirilmesinin ardından mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden sizin için tanımlanmış yeni ödeme planınızı kolayca görebilirsiniz.

Buna ek olarak tüm taleplerinizde olduğu gibi Halkbank açık hesap erteleme işlemlerinizi de Halkbank müşteri hizmetlerine 0850 222 0 400 numaralı telefon üzerinden ulaşarak 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

.

Günümüzde tüm dünya ekonomisini derinden etkileyen Covid-19 salgını, devletleri ekonomi destek programları hazırlamak durumunda bırakmıştır. Ülkemizde uygulanan ekonomi destek programı ile uyum içerisinde çalışan Halkbank, maddi zorluklar sebebiyle borçlarını ödemekte zorlanan müşterileri için optimum ödeme planlarını sağlamaktadır. Dolayısıyla eğer siz de Halkbank açık hesap erteleme işlemi gerçekleştirmek ve bu imkanlardan faydalanmak istiyorsanız taleplerinizin sonucunda 3 aya kadar borcunuzu öteleyebilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

25 Mart 2022 öncesinde kullanılmış krediler için, Halkbank açık hesap erteleme imkanı sunuyor. Ne yazık ki bu tarih sonrasında kullanılmış kredilerde bir öteleme söz konusu olmamaktadır. Erteleme yapılabilecek bireysel krediler arasında ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi en başta gelmektedir. Ayrıca Halkbank ek hesap erteleme talebinde de bulunmak için yukarıda belirttiğimiz gibi mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullanabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Ertelenir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetleri servisinden faydalanarak Halkbank ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra şubeye gidebilir mobil bankacılık ve internet bankacılığı servisleri üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Hatta internet üzerinden yapılan işlemler diğerlerine göre daha kolay olması sebebiyle Halkbank müşterileri tarafından daha çok tercih edilmektedir. Yolu fark etmeksizin talep ettiğiniz ihtiyaç kredisi ertelemeleri 3 aya kadar çıkabilmekte olup ötelenmiş olan taksitler diğer taksitler üzerine eklenerek ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Nasıl Ertelenir?

Halkbank Konut Kredisi Nasıl Ertelenir?

Halkbank’tan konut kredisi almış müşteriler de erteleme konusunda meraklanmaktadır. Bugüne kadar daima müşterilerinin zor günlerinde onların yanında olan Halkbank, konut kredilerinde de Halkbank açık hesap erteleme gibi 3 aya kadar erteleme şansı tanımaktadır. Erteleme işlemi şubeye gidilerek, 0850 222 0 400 çağrı merkezi üzerinden veya mobil bankacılık/ internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilir.

Halkbank Taşıt Kredisi Nasıl Ertelenir?

Doğrudan bir Halkbank şubesine başvurmanın yanı sıra 0850 222 0 400 numaralı Halkbank çağrı merkezi, mobil bankacılık, internet bankacılığı seçenekleri Halkbank taşıt kredisi erteleme işlemlerinde kullanılmakta olan yöntemlerdir. Bu konuda en basit ve pratik yol olan Mobil bankacılık’a giriş yaptıktan sonra menüden bireysel krediler seçeneğinden ertelemek istediğiniz krediyi seçin ve burada bulunan Kredi Erteleme butonu aracılığı ile taşıt kredisini erteleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Halkbank KMH Nasıl Ertelenir?

Halkbank KMH Nasıl Ertelenir?

Halkbank KMH erteleme işlemleri için en çok tercih edilen yöntem Halkbank Müşteri Hizmetleri’dir. 0850 222 0 400 numaralı telefondan Halkbank Müşteri Hizmetlerine ulaştıktan sonra, Halkbank açık hesap erteleme anonsu gelecektir. Sonrasında çağrı merkezi operatörünün sizi yönlendirmesi ile birlikte başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda, mobil bankacılık uygulaması üzerinden de bu işlem kolaylıkla yapılabilir. Mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Hesaplar menüsüne gidin. Burada bulunan “açık hesaplar” seçilerek borcunuzu kolaylıkla erteleyebilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap