.
.

Gömlekteki Lekeler Nasıl Çıkar?

Gömlekteki Lekeler Nasıl Çıkar? Hem kadınlar için hem de erkekler için gömlek olmazsa olmaz önemli kıyafetler arasında yer almaktadır.  Gömleklerimi gün içeris..

.
.

Hem kadınlar için hem de erkekler için gömlek olmazsa olmaz önemli kıyafetler arasında yer almaktadır.  Gömleklerimi gün içerisinde en çok giydiğimiz kıyafetlerimiz olduğundan dolayı Halil en çok kirlenen kıyafetlerimiz arasında da bulunmaktadırlar. Sebeplerden ötürü gömleklerimi nasıl temiz tutmamız gerektiğini ve üzerindeki lekeleri nasıl çıkarmamız gerektiğini iyi bir şekilde biliyor olmamız gerekir.

Gömlek lekeleri nasıl çıkarılır?

Alkol lekesi:

Ülkenin bulunduğu bölgeye Öncelikle sirkeli Bir bez yardımı ile temizledikten sonra daha sonra kuru bir bez ile kurulayıp bekletmek gerekiyor. Gözün renginin solmasını istemiyorsan içerisinde bol miktarda tuz atılmış soğuk su içerisinde bir gün kadar bekleterek de gömlek rengini korumaya yardımcı bir hareket gerçekleştirebilirsiniz.

Boya lekesi:

Leke veya Taze ise hızlı bir şekilde terebentin kullanarak lekeyi çıkartabilirsiniz fakat Zekeriya kurumuş ise ekinin bulunduğu bölgeyi sabunlu suyla yıkadıktan sonra bir saat kadarbeklemeniz gerekiyor. boya yumuşama işlemini tamamladıktan sonra boyayı herhangi bir tahtayla kazıyarak terebentin yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Çamur lekesi:

.

Çamur lekesi hemen fırçalanırsa leki üzerinde daha kalıcı hale geleceğinden dolayı fırçalama işlemi yapmamız gerekiyor. Ellerin aksine çamur lekesi kurulduğu zaman çok daha kolay çıkan bir lekedir yazıyor çıkacak gibi duruyorsa bölgeye sirkeli su döktükten sonra iyice temizleyerek çıkarabilirsiniz.

Çay lekesi:

Çay lekesi beyaz bir gömlek üzerine damladı ise eğer limonlu su ile ıslak bir bez yardımıyla bu lekeyi kolayla çıkartabilirsiniz.

Eğer çay lekesi bir renkli gömlek üzerine döküldüyse bu sefer Yumurta sarısı ile bir suyu karıştırın ve bu Karışımı lekenin üzerine uygulayın bir süre bekledikten sonra karışımı sürerek lekeyi tamamen çıkartabilirsiniz.

Çikolata lekesi:

Ülkenin bulunduğu bölgeye önce gliserin yardımıyla temizleyerek çikolatanın iyice emilmesini sağlayın ve ardından bu şekilde lekeyi daha kolay çıkartacağını göreceksiniz.

Eğer leke kalıcı bir şekilde bulaşmışsa bu sefer alkol yardımıyla rahatlıkla temizlenebilir. Kan lekesi: Kesin çıkartırken tamamen Sabunlu su karışımı kullanmanızda büyük bir fayda göreceksiniz. Kesinlikle sıcak su kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü sıcak su lekenin daha zor çıkmasını sağlayacaktır.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap