.
.

Gavs İsminin Anlamı

.

Gavs İsminin Anlamı

.

Gavs İsminin Anlamı İsimlerin anlamları her zaman önem taşımaktadır. Bu yüzden yeni doğacak bebeklere anne ve baba isim ararken mutlaka isimleri anlamları ile beraber araştırmaları gerekir. Kişiler her zaman isimlerinin anlamını taşımaktadır. Gavs isminin anlamı nedir? Hep birlikte inceleyelim.

Gavs isminin pek çok anlamı bulunmaktadır. İlk olarak suya dalan, dalgıç anlamı bulunur. Diğer anlamı ise yardım isteyen, yardım istemek için bağırmak ve yardımcı, imdada yetişen kişi şeklindedir. Son olarak gavs isminin bir diğer anlamı da Allah’ın velileri şeklindedir. Bu özellikle Abdulkadir Geylani için kullanılmaktadır.

Gavs ismi erkek isimleri arasında yer almaktadır. Köken bakımından Gavs ismi Arapça kökenli bir isimdir. Ebeveynler bebeklerine isim koyarken Kur’an – ı Kerim’de geçip geçmemesine de çok dikkat etmektedir. Ancak Gavs ismi Kur’an – ı Kerim’de geçmeyen bir isimdir. Gavs TDK’ de ki anlamı incelenecek olursa yardım, medet şeklindedir.

Gavs ismi bilinmeyen ve duyulmayan bir isimdir. Bu yüzden kullanımı da diğer isimlere göre çok ama çok azdır. Ülkemizde Gavs ismini kullanan sadece 2 kişi bulunmaktadır. Türkiye’de Gavs ismi en fazla kullanılan isimler listesinde 11,989. Sırada bulunmaktadır. Erkek isimleri arasında ise en çok kullanılan 6438. Isimdir. Bir sene içerisinde Gavs ismini kullanan kişilerin sayısında herhangi bir artış görülmemiştir.

Gavs isminin analizi incelenecek olursa Gavs ismini taşıyan kişilerin favori renkleri beyaz rengidir. Uğurlu sayıları ise 3 sayısıdır. Gavs ismini taşıyan kişiler ailelerine çok bağlı olurlar. Hem sosyal hayatlarını hem de iş hayatlarını güzel bir şekilde bir arada yürütebilirler. Etraflarındaki insanlar eğer stresli bir haldeyse onları pozitif hale getirmeyi severler. Bu yönleri sayesinde çok fazla çevreleri bulunmaktadır. Hayatındaki insanlara çok sadıktır. Ve son olarak Gavs isimli kişiler hem çok güçlüdür hem de özgüvenleri yüksektir.

Olumlu yönlerine bakacak olursak çok insancıldırlar, özgür ruhları vardır, üretmeyi severler, sosyal ve yenilikçidirler, mantıklı düşünürler ve ekipçe çalışmaya yatkın olurlar, arkadaş canlısıdır ve geleceğe yönelik hareket ederler.

.

Olumsuz yönleri ise çok kontrolcü, çekingen ve otoriterlerdir. Duygusallıktan çok uzaktadırlar ve  duygularını çok fazla kontrol altına alırlar.

Fiziksel özelliklerini inceleyecek olursak alınları geniş, kaşları dümdüz, yüz şekilleri ovaldir. Elleri ve ayakları uzundur, parmakları incedir ve boyunları da uzundur. Gözleri kısık ve küçük bir şekildedir ancak bakışları çok kararlıdır. Gavs isimli kişiler anne ve babalarından daha uzun olurlar.

İsimlerin kişilik analizleri önem taşımaktadır. Gavs isminin kişilik analizi nelerdir? Gavs ismine sahip kişiler bulundukları her ortama pozitif enerji verdikleri için herkes tarafından çok sevilirler. Güvenilir ve sorumluluk sahibi bir yapıları vardır. Esprili oldukları için insanları kendilerine çekerler. Yardımsever ve hayvanseverlerdir. Temiz ve güzel giyinmeye özen gösterirler ve giydikleri ile ortamlarda dikkat çekerler. İş hayatlarında yoğun bir tempoda çalışırlar ve hızlı yükselirler. İkili ilişkilerinde uyumlu olmaya çok dikkat ederler ve karşılarındaki insanlarda kendilerini görmeyi isterler.

Harf analizleri de önemlidir. Gavs isminin harf analizine bakalım. G: inatçı, A: enerjik, V: içine dönük, umursamaz, S: hayalperest şeklindedir.

gavs-isminin-anlami-97719
Gavs İsminin Anlamı

Benzer isimler de uyum yaratır. Gavs ismine benzer isimler Gavsi, Gülbes, Gilas ve Gızbes isimleridir.

Bebeklere isim koyarken caiz olup olmadıkları da büyük önem taşımaktadır. Gavs ismi caiz mi? sorusu için verilecek cevap Gavs isminin sakıncalı isimler listesinin içinde bulunmadığıdır. Yine de koyarken iyice araştırmak gerekir.

Gavs ismi bilinmeyen bir isimdir. Gavs ismine sahip olan ünlüler arasında kimse yoktur.

.

Gavs isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Suya Dalma, Dalgıçlık.
  • 2 – Yardım Muavenet.
  • 3 – Yardım İstemek İçin Bağırmak.
  • 4 – Yardımcı, İmdada Yetişen.
  • 5 – Allahın Velileri, Hakkında Kullanılır. Daha Çok Ünvan Olarak Verilir. – Gavs-I Azam: Tarikat Kurucusu, Özellikle Abdülkadir Geylani İçin Kullanılır.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Gavs ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Gavs ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Gavs ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Gavs ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Gavs ismini kullanan bulunmamaktadır.

Gavs isminin Türkiye sıralaması

Gavs en çok kullanılan 11989. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6438. isimdir.

Gavs ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Gavs isminin Harf Analizi

Kişiye Gavs ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Gavs İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Gavs ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Gavs isminin anlamını gözden geçirin!

Gavs İsminin Numerolojisi

Gavs isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

G: sekiz
A: bir
V: yirmi yedi
S: yirmi iki
TOPLAM: 58

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap