.
.

Elmir İsminin Anlamı

.

Elmir İsmi

.

Elmir İsminin Anlamı Ebeveyn adaylarının bazıları çocuklarına geleneksel veya aile büyüklerinin isimlerini koymayı tercih ederler. Bazı ebeveyn adayları ise daha modern isim koymayı tercih ederler. Böylece erkek isimlerinden biri olan Elmir isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde inceleyelim.

Elmir ismi 2 farklı anlama sahiptir. Elmir isminin ilk anlamı, halk ağası, halkın başkanı ve amiridir. Diğer anlamı ise, ünlü, asil ve soylu kimsedir. Elmir TDK’deki anlamı, halk ağası ve halkın başkanıdır. Elmir isminin yerel Türkçedeki karşılığı, kağnı yâda araba tekerinin ortasından geçen silindir demir parçasıdır.

Elmir ismi erkekler için kullanılan bir isimdir. Elmir isminin kökeni Arapçadır. Elmir ismi caiz mi diye merak edenler için şu söylenebilir, Elmir ismi Kuran’da yer almaz. Fakat kişilere bu ismin konulmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Yapılan istatistiklere göre Elmir ismi Türkiye’de 36 kişide bulunmaktadır. Aynı zamanda Elmir ismini İstanbul’da 8 ve Ankara’da 3 kişi kullanmaktadır. Türkiye genelinde en çok kullanılan isimler arasında Elmir ismi 7927.sırada yer almaktadır. En çok kullanılan erkek isimleri arasında ise, 4007.sırada bulunmaktadır. Elmir ismini kullanan kişi sayısında son bir yıldaki artış 5 kişi olarak görülmektedir.

Elmir isminin analizi yapılacak olursa; duygularını yoğun bir şekilde yaşayan, çabuk öfkelenen fakat kolay kin tutmayan kişilerdir. Duygu ve düşüncelerini kolay ifade edebilen, duygularını gizlemekten hoşlanmayan ve sanatsal yetenekleri gelişmiş olan kişilerdir. Aynı zamanda başka insanların etkisi altında çabuk kalan kişilerdir.

Elmir ismini taşıyan kişilerin olumlu özellikleri; dışa dönük, atılgan, enerjik, özgüveni yüksek ve hırslı kişilerdir. Dürüst yapılı, eğlenmekten hoşlanan, cömert, sevdiğine sadık, iddialı yapısı olan ve sıcakkanlı kişilerdir. Aynı zamanda lüks hayat yaşamaktan hoşlanan, ön planda olmaktan hoşlanan ve sosyal hayatta aktif olan kişilerdir.

.

Elmir ismini taşıyan kişilerin olumsuz özellikleri; tutucu yapıda olan, dışarıdan olan etkilere açık, sevdiklerini sahiplenen, alıngan ve duygusal anlamda hassas olan kişilerdir.

Elmir ismine sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri analiz edildiğinde; görüntüsü düzgün, uzun yüz yapısı, açık kahverengi saç rengi, uzun boylu, boyun yapısı ince ve oluklu çene yapısı olan kişilerdir.

İsim koyma sürecinde isimlerin kişilik analizlerinden yararlanılır. Elmir isminin kişilik analizi şöyle yapılabilir; olaylara ve durumlara iyimser olarak yaklaşan, amaçlarına bağlı, idealist kişilerdir. Çevresindeki insanlara karşı ılımlı yaklaşan ve rahat tavır takınan kişilerdir. Bu isme sahip olan kişiler özgürlüğüne düşkün ve hareketlerin kısıtlanmasını sevmeyen kişilerdir. Kalabalık ortamlarda bulunmayı seven, yaratıcı, görgülü ve kültürlü olan kişilerdir. Estetik duygusu yüksek ve sanatsal zevki olan kişilerdir.

Elmir isminin harf analizi yapılacak olursa; E: Problemler karşısında mücadele etmeyi seven kişileri temsil eder. L: Sanatsal yeteneği güçlü ve yaratıcılık özelliği olan kişilerdir. M: Ticarete yatkın ve girişimci ruhu olan kişileri temsil eder. İ: Duygusal ve hassas kişileri temsil eder. R: Tereddütlü yapısı olan, kolay kuşku ve şüphe duyan kişileri temsil eder.

elmir-isminin-anlami-16176
Elmir İsminin Anlamı

Elmir isminin numerolojik analizi; E: 6, L: 15, M: 16, İ: 12 ve R: 21’dir. Bu ismin sahibi olan kişilerin toplam numerolojik sayısı 70 ve kader rakamı 9’dur.

İsim analizleri yapılırken araştırılan diğer önemli konular arasında o isme benzer isimler ve o isimlere sahip olan ünlü isimlerdir. Elmir ismine benzer isimler olarak, Mirel, Elman, Almir, Emir, Demir, Semir, Amir, Özdemir, Aydemir, Elbir, Elvir, Enver, Ebubekir, Ensar, Eser, Ender, Ejder, Elmira, Elmas, Nemir, Esmanur, Ebrar ve Elanur isimleri örnek olarak verilebilir.

Elmir ismine sahip olan ünlüler, dizi ve film karakterleri araştırıldığında herhangi bir isim görülmemektedir.

Elmir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Halk Ağası, Halkın Başkanı Amiri.
  • 2 – Asil, soylu, ünlü kimse.
.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: İngilizce
Kuran ‘da geçmiyor.

Elmir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elmir ismini kullanan 36 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elmir ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elmir ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elmir ismini kullanan bulunmamaktadır.

Elmir isminin Türkiye sıralaması

Elmir en çok kullanılan 7927. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4007. isimdir.

Elmir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 5 kişi artmıştır.

Elmir isminin Harf Analizi

Kişiye Elmir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Elmir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elmir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elmir isminin anlamını gözden geçirin!

Elmir İsminin Numerolojisi

Elmir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
M: on altı
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 70

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap