.
.

Dolma İçi Arttığında Buzluğa Atılır Mı? Nasıl Saklanır?

.
.

Dolma İçi Arttığında Buzluğa Atılır Mı? Nasıl Saklanır?. Yeniden Dolma yapılacağı zaman iç harcıyla uğraşmamak ve buzluğa atılmış olanı kullanmak kulağa mantıklı geliyor.

Fakat genellikle artan dolma içi çok daha az bir miktar olacağı için yeterli seviyede olmayacaktır. Ayrıca dolma içi ile sarma için kullanılan harç hemen hemen aynıdır. Pirinç odaklı olan bu harcın buzlukta saklanma koşulları ise yine değişkenlik gösterebilir.

Eğer dolma hazırlığında iç harcını biraz daha fazla tuttuysanız ve bunu değerlendirmek istiyorsanız farklı sebzelerde kullanabilirsiniz. Bunun için genellikle patlıcan, biber, kabak gibi sebzeler tercih edilir.

Yine tercihe bağlı olarak patates gibi sebzelerde de dolma içi kullanıldığına şahit olabilirsiniz. Yani bir bakıma iç harcı buzluğa atmak yerine tencerede pişirmek için bir alternatif aramak daha mantıklıdır.

Artan Dolma İçi Buzlukta Nasıl Saklanır?

Artan Dolma İçi Buzlukta Nasıl Saklanır?

Artan Dolma İçi Buzlukta Nasıl Saklanır? En sevilen yemeklerden birisi olan dolma için hazırlanan iç harcı elbette ki buzdolabına atılabilir. Ancak bunun yerine farklı sebzelere doldurularak tüketilebileceğinden söz etmiştik.

Ek olarak ise daha farklı bir yöntemden söz etmek gerekiyor. Pratik bir mutfak bilgisi olarak iç harcı kağıt ile pişirebilirsiniz. Yanmaz mutfak kağıtları gibi ürünlerin içerisine kalan harcı yerleştirdikten sonra tencerenin en üst kısmına koyabilirsiniz.

.

Dolmaların üzerinde yer almasına rağmen buharla beraber çok taze bir biçimde pişeceğinden emin olabilirsiniz.

Yalnızca dolmalık biber gibi bir sebzenin içerisinde olmadığı için sadece içinin tüketilmesi mümkün olacaktır. Bu kapsamda böyle tüketmek istemiyorsanız buzluğa atarken dikkat etmeniz gereken püf noktalara geçebiliriz.

Buzluğa atma aşamasında dondurucu poşetlerinin içerisine koymanız gerekecek. Ağzının çok iyi kapatılabildiğinden emin olduğunuz poşetler tercih etmeniz önemlidir. Doldurduğunuz içi poşetledikten sonra içerisinde hava bırakmamaya özen gösterin. Havasını aldıktan sonra ise ağzını güzelce kapatarak buzluğa atabilirsiniz.

Dondurucudan çıkardıktan sonra kullanım aşamasında da çözdürmek önemlidir. Yaklaşık olarak buzluktan çıktıktan sonra 2 saat beklemesi yeterli olacaktır. Sonrasında dolmalık biber ya da diğer sebzelerin içerisine koyarak pişirmeye başlayabilirsiniz. Aklınıza takılanları yorum bölümünden yazarak bizlerle ve diğer kullanıclarla paylaşabilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap