.
.

Çözüm İle İlgili Sözler

Çözüm İle İlgili Sözler. Yargılamadan, sorgulamadan, eleştirmeden çözüme odaklanmak, kişinin birçok kişi tarafından sevilmesini de sağlar.

.
.

Çözüm İle İlgili Sözler. Çözüm, problemlerin sona ermesidir. Çözüm odaklı insanlar için ise aşılamayacak hiçbir problem yoktur. Çözüm ile ilgili sözler ise bu gibi insanları ve durumları anlatır.

Her sonun bir çözümü vardır. Çözüm konusunda yazılmış güzel sözler de problemleri aşamayan ve her seferinde hata yapmaktan korkan insanlar için oldukça etkilidir. Motivasyon kaynağı olmaktadır.

Tembel insanlar bahane üretirken, akıllı insanlar çözüm üretir. Çözüm üreten kişiler her zaman bulundukları ortamda bir adım önde olurlar. Çünkü en güvenilir kişi çözüm odaklı kişidir.

Yargılamadan, sorgulamadan, eleştirmeden çözüme odaklanmak, kişinin birçok kişi tarafından sevilmesini de sağlar. Herkes tanıştığı insanı analiz eder. Olumsuz ve şikayet eden tavrı olan insanlardan uzak durulur.

Çünkü en çok problem çıkaracak kişi olarak görülür. Ancak herkese olumlu ve anlayışlı yaklaşan insanlar ise her zaman çözüm odaklı oldukları için birçok dosta sahip olurlar.

Hayata konu ne olursa olsun her defasında çözüm odaklı ve objektif yaklaşan insanlardan olmak gerekir. Çözüm bulmak en mantıklı davranıştır.

Çözüm İle İlgili Sözler
Çözüm İle İlgili Sözler

Çözüm İle İlgili Sözler

  • Gerekçe Üretme, düzelt. Frank Herbert
  • Hayat kalıcı bir çözümü olan geçici bir durumdur.
  • Hep kazanırsın ey çözümsüzlük. Cemal Süreya
  • İnsanoğlu önüne çıkan sorunlara çözüm arar. Karl Marx
  • Siyaset ve çözüm üretemeyen devlet savaş üretir.
  • İsyan ediyorum çaresizliğe, bir çözüm ol isyanım çaresizliğe.
  • Bugünün sorunları dünün çözümlerinden kaynaklanır.
  • Kendini çözemeyen kişi kendi dışında hiçbir sorunu çözemez. Oğuz Atay
.

Çözümde görev almayanlar, sorunun bir parçası olurlar.

Engellerdeki fırsatları gören sorunlardan çözümler üretir. Muhammed Bozdağ

Sorunlar dışarıda görülür, çözümler ise içeridedir. John Harrichharan

Her problemin çözümü, çözülmemiş yeni problemler doğurur. Karl Popper

Kadınlar matematiğe benzer, çözüm yolu çoktur ama tek bir sonuç vardır.

Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar. Wolfgang Van Goethe

Bugünün sorunları dünün çözümlerinden kaynaklanır. Peter M. Senge

.

Olumsuz insanlardan uzak durun. Onlar her çözüm için bir sorun bulurlar. Spirit Science

Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Albert Einstein

Karamsarlığa kapılan kalp, çözümleri düşünmeye fırsat bulamaz. Muhammed Bozdağ

Umutsuz durumlarda umutsuz çözümlere başvurursunuz. Jodi Picoult

Kadınlar matematiğe benzer, çözüm yolu çoktur ama tek bir sonuç vardır. Mert Yaşlı

En önemli sorumluluğumuz; sloganlarla, çözümleri bir biriyle karıştırmamaktır.

Bir şeyler yapmalıyım, her zaman bir şeyler yapılmalıdırdan daha çok sorun çözer. Bits & Pieces

.

Milliyetçiliğin birinci erdemi her sorun için bir çözümden çok sorumlu bulmak değil midir?

Çözümü ertelenen sorun, uykunuzda sizi yakalamasından korktuğunuz akrep gibidir. Muhammed Bozdağ

En önemli sorumluluğumuz, sloganlarla çözümleri birbiriyle karıştırmamaktır. Edward R. Murrow

Her mesele çözülmemelidir! Bu felsefeye yapış, dünya kadar zamanını kurtarmış olursun! Bu felsefeye yapış!

Sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur.

Geleneksel yöntemlerden bağımsız düşünün ve plan yapın. Her sorunun bir cevabı ve çözümü olduğunu bilin. Joseph Murphy

İnsanların yanılgısı, karşılaştıkları sorunları tam olarak açıklamadan önce, çözümleri istemeleridir. Jorge Angel Livraga

.

Karşılaştığınız herhangi bir problem, o problemi yaratmış olduğumuz zamandakiyle aynı düşünce düzeyinde çözülemez. Albert Einstein

Sorunun ne olursa olsun, eğer onu doğru bir şekilde düşünebilirsen, parıldayan bir güneş gibi ufukta belirecektir çözüm!

Her sorunu kolay yönünden ele al, hayatında rahat edersin; çünkü sen sorunları kolaylıklarıyla ele aldıkça çözümleri de kolaylaşacaktır. Hz. Ali

İnsanlık ölüme, ıstıraba ve cehalete çare bulmayı başaramayınca çözümü mutlu olabilmek için bunları asla düşünmemekte buldu. Bruno Portier

Bizler hayatta çoğu zaman korkumuzu yenmek ve korkunun altında yatan çatışmaları çözümlemek için en korktuğumuz şeylerin peşine düşeriz. Gary Small

Önemli bir problemde, yetkinizi aştığı halde size danışılıyorsa, kahramanlık yapmayın. Çünkü mutlaka olaya çözüm değil, suçlu aranıyordur. Erich Fromm

Çözüm problemin içindedir, cevaplar da soruların içinde yatar. İnanç ve güvenle yardımınıza çağırdığınız sınırsız zeka size beklediğiniz karşılığı verecektir. Joseph Murphy

.

Işık karanlığı dağıtır. Yapıcı düşünceler yıkıcı düşünceleri yok eder. Çözüm problemde saklıdır. Her sorunun cevabı kendi içindedir. Joseph Murphy

Yukarı çıkarken ayaklarını her basamağa koyman gerekmez, bazılarının üzerinden atla! Sorunlarını çözerken her bir sorunu çözmeye çalışman gerekmez, bazılarının üzerinden atla!

Sorunlarını erteleme, onları şimdi çöz! Çünkü yarın bugünden daha zayıf olabilirsin ve ek sorunlar ortaya çıkabilir! Kılıcını kınından şimdi çıkar; yarını unut, zaman şimdi!

İnsan yaratma süreci içinde kendini dünya ile bütünleştirir. Tam çözüm, insanlar arası birlikteki başarıda, bir başka insanla sevgi içinden kaynaşmada yatmaktadır. Erich Fromm

Uçaklar, bir pistte sorun varsa eğer yere çakılmazlar, hemen bir manevra yapıp başka bir piste giderek oraya iniş yaparlar. Sorunlar karşısında esneklik göstermek çözüm getirir.

Hayatında bir sorunla karşılaştığında her zaman onu çözmeye çalışma; bir kanguru gibi uzun bir sıçrayış yap ve yoluna devam et! Bazen onlara hiç dokunmadan sorunların üzerinden atlamak gerek!

Herhangi bir sorun için öncelikle onu mutlak surette çözebileceğimize kesinkes inanmalıyız! Sonra, çözüm gelecektir; bu konudaki bizim kararlılığımız ve kati inancımız çözümü getirecektir!

.

Bir sorunun mu var? Dikkatlice düşün! O gerçekten bir sorun mu yoksa sadece zihninin bir icadı, zihninin bir abartması mı? Sorunun gerçekten bir sorun mu? Dikkatlice düşün, çünkü çoğu kez sorunun sorun değildir!

Hep sevenler mi ağlar bu hayatta? Hep aşık olanlar mı ölür aşkının uğruna? Hep aşk acısı çekenler mi dertleri atar içine, işte benimkide bunlardan biri artık sonum ya ölüm yada bana vereceğin bir çözüm.

Hayat çözülmesi gereken bir sorun değildir. Her gün olabildiğince akıllıca, olabildiğince bütün ve olabildiğince duyarlılıkla yaşanması gereken bir şeydir hayat. Katlanmamız gereken bir şeydir. Onun çözümü yoktur. Thomas Szasz

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap