.
.

Brokoli Nasıl Temizlenir, Haşlanır, Pişirilir?

Brokoli düzgün temizlendikten sonra haşlanıp pişirilirse kokusu giderilir. Tek başına lezzetli olmayan bu sebzeyi özel soslarla tatlandırabilirsiniz.

.
.

Brokoli yalnızca C vitamini ve folik asitlif içermekle kalmaz aynı zamanda son derece basit pişirilebilen bir besini olduğundan dolayı hızlı şekilde haşlanarak tüketilebilir.

Kavurmasını yapmak fırınlamak brokolinin pişirme şekillerinden sadece birkaçıdır. Hemen yanında rahatlıkla kullanabilirsiniz brokoli ekleyerek yemekleri daha zengin hale getirebilirsiniz

Brokoli Pişirme Yolları?

Brokoli temizleyerek başlamanız gerekiyor ve ardından soğuk suyun altında iyice yıkadıktan sonra daha etkili olabilmesi için soğuk tuzlu su içerisinde yaklaşık 10 dakika bekletin. Kalın odunsu bir gövdesi bulunan sebzenin üst tarafını ayırdıktan sonra sert ve lezzetsiz olan gövdenin yemesini önermiyoruz.

Kılçıkları da bir bıçak yardımı ile temizledikten sonra tüketilebilir hale getirmiş olacaksınız. Bir tencere içerisinde su kaynattıktan sonra su tamamen kaynamaya başlayınca içerisine az miktarda tuz atmanız gerekiyor.

Tam olarak kaynamış olan suların içerisine brokoli atarsınız ve isteğe bağlı olarak 35 dakika fazla da pişirebilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra bir Süzgeç yardımı ile beraber Brokoli suyu dan ayrılacaksınız. Tercihan bir bardak soğuk suyla tekrar yıkayabilir ve sonra tekrar sıcak su kullanabilirsiniz.

Brokoli Daha lezzetli hale getirebilmek için üzerine yoğurt limon suyu ve diğer baharatları ekleyebilir ciddi anlamda lezzetli ürünler çıkartabilirsiniz.

.

Brokoli pişirilirken dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta da çok fazla pişirin demesidir. Mantar yumuşaklığında brokoli hiçbir zaman tüketmek istemeyeceğiniz için ağır brokoli kokusunu Bu tamamen giderebilmek için suyuna birkaç damla sirke atıp fazla pişirmeyin. Bu şekilde koku tamamen engellenebilir.

Pişme tamamlanınca kalan kokuyla geçirmek için tencere gibi koku yayan eşyaları temizlemek adına normal sıvı bulaşık deterjanı da birkaç damla çamaşır suyu ya da beyaz sirke ekleyerek bu işlemleri kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. Son derece sağlıklı olan brokoli lezzet açısından birçok çocuğu sevmediği bir yiyecek türüdür.

Bu şekilde süslenme ve tatlandırılması gerçekleştirilebilirse çocuk gelişimi ve son derece büyük faydaları bulunmaktadır. Düzenli tüketimi nerede ciddi anlamda sağlığımıza olumlu avantajlar katacaktır.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap