.
.

Antrenman Sonrası Bunları Yapmak Kas İnşasını Engelliyor

.
.

Antrenman Sonrası Bunları Yapmak Kas İnşasını Engelliyor. Ağırlık antrenmanlarını hakkıyla yaptınız diye biraya da yüklenebileceğiniz yanılgısına asla düşmemelisiniz!

Amerika’da yapılan bir araştırmada, katılımcıların antrenman ve alkol tüketimleri gözlemlendi. Kimileri zorlu bir antrenmanın ardından kendini ödüllendirmek için alkol tüketti; bazıları ise alkol yüzünden aldığı kalorilere karşı yağ yakma egzersizleri yaptı. Uzmanlar, “Alkol antrenman sonrası oluşan kas inşa etme sinyallerini azaltabiliyor. Antrenmandan sonra ilk iş protein tozu içerseniz bu etkiyi azaltabilirsiniz” şeklinde öneride bulunuyor.

Antrenman Sonrası Kaslarını Besle

Antrenman Sonrası Kaslarını Besle

Antrenmanın Ardından Kaslarını Besle. Kaslar spor salonunda geliştirilir ancak mutfakta ortaya çıkar sözünden de anladığımız gibi beslenme son derece büyük önem taşımakta. Protein tükettiğiniz zaman, vücudunuz onu kas liflerinizi iyileştirme ve yenilemeye yarayan amino aside çevirir. Bu işlem protein sentezi olarak bilinir ve meydana gelmesinde kilit rol oynayan da lösin adlı amino asittir.

Esas dikkat etmeniz gereken konu, öğün başına 30 gram protein almak olmalı. ABD’li diyetisyenler: “Günlük almanız gereken yeterli proteini alıyorsanız, kas gelişimini en yükseğe çıkaracak kadar lösin elde etmiş olursunuz” diye ekliyorlar.

Az Zaman Çok Kas

Az Zaman Çok Kas

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, 10 tekrardan 3 set şeklinde çalışmak, kas inşa etmenin en etkili yolları arasında yer alıyor. Üstelik altı hafta süresince bu şekilde antrenman yapan erkekler, daha yüksek ağırlıklı 3 tekrardan 7 set şeklinde çalışan ve spor salonunda kendisinden yüzde 75 oranında daha fazla vakit geçiren kişilerle aynı miktarda kuvvet kazandı ve kas inşa etmeyi başardılar. Araştırma grubundaki uzmanlar, “Daha fazla ağırlık daha uzun süreli dinlenme ihtiyacı doğurur ve dinlenmeden de antrenmanlar yapamazsınız. Fakat vücudunuzu şaşırtmak ve gelişiminizi hızlandırmak için 3 ila 6 ayda bir yüksek ağırlık-düşük tekrar şeklinde çalışmalısınız” diye tavsiyelerde bulunuyorlar.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap