.
.

Alneo POS Cep Telefonunu POS’a Dönüştüren Teknoloji

.
.

Alneo POS Cep Telefonunu POS’a Dönüştüren Teknoloji Ülkemizde son yıllarda farklı ödeme yöntemleri insanların ilgisini çok fazla çekmeye başlamıştır. Ülkemiz tarafından da uygulamaya geçirilen çeşitli bankaların Ar-Ge ve startup çalışmaları, pratik ödeme sistemlerinin yaygınlaşmasına olanak sağlıyor.

Son zamanlarda bankacılığa ve teknolojiye aynı atmosferi sağlayan Albaraka Türk önemli işler için büyük ve olumlu bir başlangıca sebep olmuştur. Alneo da bu önemli çalışmalardan biri haline gelmiştir ve bununla birlikte bankacılık sektörü kapsamında büyük önem kazanmıştır. Alneo POS uygulaması sayesinde cep telefonunu POS cihazı olarak kullanma insanlar tarafından kullanıma yaygın hale gelmiştir.

Alneo Ne Anlama Gelir?

Alneo Ne Anlama Gelir?

Alneo nedir? Sorusu son yıllarda oldukça merak edilen konulardan biri arasında yer alıyor. Bu sistem, cep telefonunu POS cihazına çevirmek için kullanılan bir dijital ödeme sistemi olarak bilinir. Alneo POS cihazı, üye işyerlerinin müşterilerden talep edecekleri tahsilatlar için kullanım avantajı sağlarken aynı zamanda banka müşterileri için Alneo cüzdan uygulaması sayesinde herhangi bir fiziki kart ya da nakit paraya gerek kalmadan Alneo kapsamında olan üye işyerlerinde ödeme yapabilme imkanı sunuyor. Bu sayede hem size hem de çalışanlara son derece kolay bir işlem kazandırıyor.

Bazı işyerleri cep telefonunu POS olarak kullanmak istiyorlar. Çünkü bu sayede müşteriler tarafından peşin ve taksitli ödeme alabilmelerine yardımcı oluyor. Alneo uygulamasında peşin ödeme esnasında kesilen miktar işyeri tarafından karşılanıyor fakat taksitli ödeme olduğu zaman bu kesinti kartın kendi sahibi tarafından alınıyor. Bunların yanı sıra ödemelerin tahsilatı için alışverişte kullanılacak kartların MAİL ORDER yetkisine sahip olması gerekir.

Alneo POS Avantajları Neler Olabilir? Cihazı Ne İşe Yarar?

Alneo POS birden çok avantaja sahiptir ve git gide daha çok kullanıma yaygın olmaya başlayacaktır. POS cihazları içinde bulunan hat bedeli, iletişim bedeli, rulo bedeli, POS ücreti ve mobil POS ücreti gibi masraflar Alneo sistemi içerisinde bulunmadığından dolayı üye işyerleri bu tür masraflardan kaçınma avantajına sahip oluyor. Bunun yanı sıra Alneo cüzdan uygulamasını kullanarak kart taşıma veya fiziki kart bulundurma sorunundan kurtulmuş olursunuz.

Alıcı ve kullanıcı için güvenlikli bir sistem olmasıyla birlikte her iki tarafa da oldukça kolay bir işlem imkanı sunuyor. Bir işyeri sahibi iseniz ve çok fazla POS cihazı ile uğraşmak zorunda kalıyorsanız Alneo Pos cihazı son derece pratik bir sistem olarak sizlere kolaylık sağlayacaktır. Alneo cihazı diğer ödeme yöntemlerine göre daha çok avantajlı ve hızlı olmasının yanı sıra sizleri Mobil POS taşıma sorunundan da kurtarıyor. Bu sistem internet bağlantısının bulunduğu her yerde kullanıma hazırdır.

Alneo POS Başvurusu Ne Şekilde Yapılır?

Alneo POS Başvurusu Ne Şekilde Yapılır?

.

Alneo POS başvurusu yapmak için iki farklı seçenek bulunur. Uygulamayı telefonunuza indirerek Albaraka Türk müşterisi olduğunuzu belirtiniz. Ardından T.C kimlik numaranızı ve bunun gibi sizden istenen diğer temel bilgileri giriniz. Bu işlemlerden sonra üyelik başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız. Sizden birkaç belge talep edilecektir. Bunları da sisteme giriniz ve cep telefonunuzu POS cihazı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Albaraka Türk müşterisi olmadığınız takdirde gerekli bilgileriniz uygulama ile yakında bulunan Albaraka Türk şubesine aktarılır ve ardından en kısa sürede iletişime geçmek için çalışanlar tarafından aranırsınız.

Bu Alneo sisteminin ikinci başvuru seçeneği ise herhangi bir Albaraka Türk şubesine giderek Alneo POS için başvuru yapacağınızı bildirmektir. Alneo indir veya Alneo Cüzdan uygulamalarını cep telefonunuza indirebilirsiniz. Android ve İOS cihazları için Alneo uygulaması uygundur. Bu uygulama gün geçtikçe güncellenerek yeni özellikler sunuyor.

Komisyon Oranları Nasıldır?

Alneo POS komisyon oranları diğer bankalara göre daha çok uygundur. Covid-19 salgını öncesinde bu Alneo sistemi üye işyerlerine haftanın iki günü ödeme yapardı ancak bu salgından sonra üye işyerlerine ertesi gün ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu sistemin komisyon oranı ertesi gün sitemi için %0.99’dur.

Alneo POS Cihazı Nasıl Kullanılır?

3 farklı ödeme yöntemi bulunan bu sistem için ilki kart bilgilerinin üye işyeri ile paylaşılmasıdır. Diğeri karekod yöntemi ile yapılır. Son olarak da kullanıcıya şifre ya da link gönderilmesi ile yapılır.

 Alneo Destek ve Alneo Müşteri Hizmetleri İletişim

Alneo müşteri hizmetleri numarası 444 5 666 ve 0 850 222 5 666 olup bu numarayı kullanarak Albaraka Türk müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir ya da web sitesinden destek alabilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap