.
.

Açelya İsminin Anlamı

.

Açelya İsmi

.

Açelya İsminin Anlamı Yunanca kökenli bir isim olup genellikle kız çocukları için tercih edilmektedir. Güzel anlamlara sahip olmasından dolayı birçok kişi Açelya isminin anlamı konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. ‘’ Beni gül olan, güzel renkli çiçek’’ anlamlarıyla bilinmektedir. Bu isme sahip olan kişiler zarif duruşları ve duru güzellikleri ile birçok kişiyi kendilerine hayran bırakmayı başarırlar. TDK’ ye kokusuz güzel açan bir bitki anlamına gelmektedir.

Anne ve babalar çocuklarına isim koymadan önce bu ismin Kur’ an da geçiyor olmasında dikkat etmektedir. Bu nedenle birçok kişi internet üzerinde Açelya ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusunun cevabını aramaktadır. Açelya Kur’ an da geçmemesine rağmen birçok kişi tarafından özellikle son dönemlerde sıkça tercih edilen bir isimdir. Kur’ an da geçmiyor olması bu ismin koyulmayacağı anlamına gelmemektedir.

Türkiye’ de bu isme sahip 5813 kişi bulunmaktadır. Her isimde olduğu gibi Açelya ismine benzeyen isimler de bulunmaktadır. Aleyna, Alya, Almila, Alara, Ada, Asya, Ayça, Aysima, Aynur, Aylin gibi isimler ile benzerlik göstermektedir. Kolay telaffuzu olması da birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmesinin en önemli nedenler arasında yer almaktadır.

Özellikle son dönemlerde popüler olan Açelya ismini birçok ünlü çocukları için tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Açelya isimli ünlüler de bulunmaktadır. Açelya Topaloğlu; Türk dizi ve film oyuncusudur. Açelya Akkoyun; Türk tiyatro ve dizi oyuncusudur. Açelya Devrim Yılhan; başarılı bir Türk oyuncudur.

Ebeveynler çocuklarına bu ismi koyarken Açelya ismi kişilik analizi konusunda da detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Liderlik vasıflı başarılı kişilerdir. İnsanlarla iletişim kurma konusunda başarılı olmalarından dolayı katıldıkları ortamlarda çok çabuk arkadaş edinirler. Çok heyecanlı ve duyguları yoğun yaşayan kişilerdir. Duyguların saklamaktan çekinmezler. Sanatsal yönleri gelişmiştir. Hırslı ve çalışkan olmaları en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Güzellikleri ile birçok kişiyi kendilerine hayran bırakmayı severler. Çabuk sinirlenirler ama kin tutma özellikleri yoktur.

Açelya isimli kişiler fiziksel özellikleri ile birçok kişiyi kendilerine hayran bırakırlar. Düzgün görünüşe sahip bakımlı kişilerdir. Uzun boylu ve uyumlu yüz hatları vardır. Diksiyonları düzgün olmasından dolayı topluluk önündeki konuşmalarda dikkat çekmeyi başarırlar. Belirgin yüz hatları ve zarif duruşları Açelya isimli kişilerin fiziksel özellikleri arasında en belirgin olanıdır. Dış görünüşlerine dikkat eden güzel görünümlü kişilerdir.

.

Bebek sahibi olacak kişiler çocukları için her zaman güzel anlamları olan ve birçok kişi tarafından bilinmeyen isimleri tercih etmektedir. Bunun yanı sıra dini açıdan herhangi bir sıkıntı oluşturmayacak isimler tercih edilmektedir. Bu nedenle birçok kişi Açelya ismini koymak caiz mi konusunda araştırma yapmaktadır. Açelya, koyulmasında dini açıdan herhangi bir sakınca olmayan bir isimdir. Güzel anlamları ve kolay telaffuzu ile birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Çağrışımlarına göre Açelya ismi harf analizi de dikkat çeken en önemli konular arasında yer almaktadır. A; mantıklı düşünme yetenekleri üst seviyededir. Enerjisi hiç bitmeyen kişilerdir. Ç; duygusal kişilikleri ile ön plana çıkarlar. Sanatsal yönleri gelişmiştir. Her konuda kendini yetiştirmiş başarılı kişilerdir. E; ruhsal dünyaları karışıktır. Üzüntü ve sevinç gibi birbirine zıt duyguları bir arada yaşarlar. L; birçok konuda yetenekli olmaları en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Y; geçmişin etkisinden çıkamazlar. Geçmişte yaşadıklarından ders çıkarırlar fakat ne yaşadıklarını asla unutmazlar. A; enerjik yapıları sayesinde birçok işte başarılı olmayı başarırlar. Hırslı olmalarından dolayı başarı her onlarla birliktedir.

acelya-isminin-anlami-83285
Açelya İsminin Anlamı

Açelya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Renkli Çiçekleri Olan Bir Bitki
  • 2 – Beni Gül Olan, Beni Gül Gibi Güzel Olan
  • 3 – Güzel Çiçekleri Açan Bir Tür Bitki.
  • 4 – [Bakınız: Açalya].
  • 5 – Fundagillerden, güzel, renkli, kokusuz çiçekler açan bir bitki.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Açelya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Açelya ismini kullanan 5.813 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Açelya ismini kullanan 1.186 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Açelya ismini kullanan 399 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Açelya ismini kullanan 517 kişi bulunmaktadır.

Açelya isminin Türkiye sıralaması

Açelya en çok kullanılan 1387. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 652. isimdir.

Açelya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 296 kişi artmıştır.

Açelya isminin Harf Analizi

.

Kişiye Açelya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Açelya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

.

✔ Açelya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Açelya isminin anlamını gözden geçirin!

Açelya İsminin Numerolojisi

Açelya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Ç: dört
E: altı
L: on beş
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 55

Açelya ismiyle tanınan bazı ünlü kişilere örnek vermek istiyorum:

  1. Açelya Elmas: Türk oyuncu. “Aşk Yeniden” ve “Kalbim Yangın Yeri” gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.
  2. Açelya Topaloğlu: Türk şarkıcı ve oyuncu. “Hovarda” ve “Çok Sevdim Yalan Oldu” gibi popüler şarkılarıyla tanınmıştır. Ayrıca televizyon dizilerinde de rol almıştır.
  3. Açelya Akkoyun: Türk tiyatro ve dizi oyuncusu. “Kiralık Aşk” ve “Yasak Elma” gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.
  4. Açelya Samyeli Danışman: Türk televizyon sunucusu ve gazeteci. “Yemekteyiz” ve “Evleneceksen Gel” gibi televizyon programlarını sunmuştur.

Bu listede sadece birkaç tanesini saydım ve başka ünlüler de olabilir.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap