.
.

0.69 Taşıt Kredisi ile Hangi Araçlar Alınabilir?

.
.

0.69 Taşıt Kredisi ile Hangi Araçlar Alınabilir? Kredi faiz oranlarının yükselmesi ile birlikte insanların araba sahibi olması da zorlaştı. Bu nedenle 2023 yılında çıkarılan 0.69 taşıt kredisi faizi 2023 yılı içinde bazı detaylar barındırıyor.  Araba alırken kamu bankaları ve özel bankalar arasında bu kampanya nedeni ile bir farklılık ortaya çıkmıştır.

İnsanlar düşük faizler ile araba sahibi olurken 0.69 taşıt kredisi hangi araçlar için geçerli sorusunu merak ediyorlar. Çünkü kampanyanın şartlarından birisi de yerli üretim araçlarının bu kapsam dâhilinde yer almasıdır.  Genellikle bankalar bu konuda tatmin edici cevaplar vermediği için insanlar internet sitelerinden cevabını arıyor.

Bunun yanı sıra gidip markaların galerilerinden kesin cevap alabilirsiniz. Fakat her markanın galerisini dolaşmak zahmetli olduğu için internet sitelerinden hangi markaların ve hangi modellerin 0.69 taşıt kredisi ile satın alınabildiğini öğrenebilirsiniz. Gerek ticari gerek binek araçlarda söz konusu olan bu 0.69 taşıt kredisi sıfır arabalar için geçerlidir. Eğer ikinci el bir araç alacaksanız 0.82 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

0.69 Kredi Faiz Oranlarının Geçerli Olduğu Araçlar

0.69 Kredi Faiz Oranlarının Geçerli Olduğu Araçlar

0.69 taşıt kredisi hangi araçlarda geçerli sorusu şu şekilde cevaplandırılabilir.  Öncelikle Honda Hyundai Toyota Fiat marka araçlarda 0.69 taşıt kredisinden yararlanabilirsiniz.  Fakat bu yerli üretim firmalarının tüm modelleri taşıt kredisi kapsamına girmiyor. Onun için her markanın modellerini tek tek incelemek gereklidir.

Örneğin Hyundai marka arabalardan i20 ve i10 modeli  arabaları 0.69 taşıt kredisi ile satın alabilirsiniz. Honda için ise Civic modelleri söz konusudur. Toyota söz konusu olduğunda ise Corolla 1.6 ve Corolla Hibrit modelleri yerli üretim içerisinde yer aldığı için 0.69 kredilerden yararlanabiliyorsunuz. Fiat marka arabalarda ise Fiorino, Doblo, Egea modellerini 0.69 kredi ödeme imkânları ile satın alabiliyorsunuz.

Bu tür taşıt kredileri sadece binek araçlar için geçerli değil aynı zamanda ticari araç alacaklar için de söz konusu markaların bazı modellerinde 0.69 taşıt kredisi kullanılabiliyor.  Bazı modellerde 0.69 yerine 0.49 faiz oranları geçerlidir.  Eğer alacağınız araç bu modellerin dışında ise gerek kamu bankaları gerek özel bankalar farklı teklifler ile sizlere araba konusunda yardımcı oluyor.

.

0.69 taşıt kredisi hangi araçlarda var sorusunu yanıtladıktan sonra başvuru aşamasında hangi belgelerin gerekli olduğunu ifade edebiliriz.  Öncelikle gelir durumunun bu aşamada ispatlanması önemlidir. Eğer belirli bir geliriniz yoksa bankalar size kredi vermeyebilir. Gerek kamu çalışanları gerek özel sektör çalışanları maaş ve gelir durumlarını ispatlayarak kredilerden yararlanabilirler.

0.69 Taşıt Kredisinden Nasıl Yararlanabilirim?

Kredi başvurusu yapabilmek için internet imkânları kullanılamıyor. Hatta internet bankacılığı benzeri sistemler kullanılarak hangi marka ve modellerin alınabileceği bilgisini de göremiyorsunuz.  Bu nedenle başvurularınızı doğrudan internet şubesi dışında banka şubeleri üzerine gerçekleştirmeniz gerekiyor.  Başvuru aşamasında sizden bazı belgeler talep edilir.

Öncelikle alacağınız araçla ilgili proforma fatura getirmeniz gerekiyor. Bunun dışında kimlik belgesi gelir belgesi yine bankalar tarafından talep edilen belgeleri arasındadır. Bu belgeleri tamamladıktan sonra yeterli kredi paranız varsa kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Kredi çekeceğiniz aracın bedeli 150000 üzerinde ise bu durumda ödemeyi 150.000 dışında sizin yapmanız gerekiyor. Çünkü bankalar en fazla 150 bin TL’ye kadar kredi kullandırabiliyorlar.

Kredi kullandırma aşamasında kredi sicil puanınız 1200 ya da 1300 puanın üzerinde olmalıdır. Ödemelerinizi düzenli olması kredi ödemelerinizi aksatmadan yapmanız kredi kartı asgari tutarı üzerinden ödemeler yapmanız kredi sicil puanınızın yüksek olması noktasında avantaj sağlar.

Kredi Başvurusunda Gerekli Belgeler ve Diğer Masraflar

Kredi Başvurusunda Gerekli Belgeler ve Diğer Masraflar

Yukarıda anlatılan belgelerin dışında bazı masraflarınız olabilir. Örneğin arabanın kasko bedeli arabanın sigortalarının yapılması devir işlemleri ve diğer masraflar sonucu cebinizden bir miktar nakit çıkması gerekebilir. Bu nedenle işlemleri yapmadan önce hazırlıklı gitmeniz gerekir.

Aynı zamanda bankalar binde 5 oranında dosya masrafı ve bunun yanı sıra hayat sigortası gibi ekstra bankacılık ürünleri sizlere sunarlar.  Söz konusu bankacılık ürünleri nedeniyle bankaya giderken hazırlıklı olmanız ve ödemeler konusunda cebinizden ne kadar çıkacağını bilmeniz gereklidir.  Yeterli kredi puanınız var ise gelir durumunuz iyi ise bankalar sizlere düşük faizler ile taşıt kredisi kullandırma imkânına sahiptir. Söz konusu imkânlar ile hızlı bir şekilde araba sahibi olmak istiyor iseniz hemen banka şubelerine uğrayabilirsiniz.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap