.
.

0.49 Faiz Oranı ile Taşıt Kredisi Veren Bankalar

.
.

0.49 Faiz Oranı ile Taşıt Kredisi Veren Bankalar Bankalar son günlerde çeşitli kampanyalar düzenleyerek insanların araba almasını temin ediyor. Bu aşamada özellikle kamu bankaları ve çeşitli katılım bankaları 0.49 oranlarında krediler vererek insanların düşük ücretler ile sıfır araba almasını sağlıyor. 0.49 Araç kredisi veren bankalar arasında Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Katılım bankaları bulunuyor.

Söz konusu 0.49 araç kredisi veren bankalar kampanyasından yararlanabilmek için tutarların bir kısmının elde bulundurulması lazım. Örneğin 100 bin TL’lik bir araç alacaksanız bunun 30.000 TL’sini sizin vermeniz gerekiyor.  0.49 araç kredisi  aynı zamanda yerli üretimi teşvik etmek için kullanıldığı için her marka araç bu krediyle alınamıyor.

0.49 Faiz Oranı Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

İnsanlar özel bankaların kredileri verip vermediğini bilmiyor. 0.49 araç kredisi veren bankalar  arasında özel bankalar ya da özel katılım kuruluşları olmadığını söylemek mümkün. Sadece devlet bankaları ve devlet katılım kuruluşları bu aşamada insanları kredi vermekle yetkili.

0.49 araç kredisi veren bankalar kredisi ile gerek ticari araç alımı gerekse de bireysel taşıt alımı amaçları gerçekleştirilir. Bankalar belirli modeller için bu taşıt kampanyalarını düzenliyor. Alacağınız aracın yerli üretim olması veya yabancı markaların Türkiye’de yaptıkları üretimlerden olması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

Vade sayısı olarak baktığımızda ise en fazla 60 aya kadar vade yapılabildiği görüyor. Araç değeri en fazla 100 bin TL olabiliyor. Daha doğrusu aracının değerinin en fazla 100 bin TL’lik kısmı banka tarafından karşılanıyor. 0.49 araç kredisi veren bankalar  bu tutarların üzerinde bir kredi veremiyor.

0.49 Taşıt Kredisi Hesaplama

0.49 Taşıt Kredisi Hesaplama

İnsanlar aylık ne kadar ödeme ile hangi aracı  alabileceklerini bilmek isterler. Bu aşamada internet siteleri gereken düzenlemeler ve hesaplamalar ile aylık ne kadar ödeyeceğinizi, kaç ay vadeli araba sahibi olabileceğiniz size söylüyor. Bunun yanında hangi araçların satın alınabildiğini öğrenmek için yine internet kullanabilirsiniz. 0.49 taşıt kredisi araçlar listesi yerli üretim yapan firmaların araçlarıdır.

.

Bu araçlar arasında Hyundai, Honda, Renault, Toyota gibi Türkiye’de üretim yapan uluslararası firmalar bulunuyor. Yine ülkemizde önemli bir yatırımı olan Fiat  marka otomobilleri yine bu destek kapsamında sunulan krediler ile satın alabilirsiniz. 0.49 gibi çok düşük taşıt kredisi sayesinde aynı zamanda yerli üreticinin desteklenmesi sağlandığı için bu markalar tercih ediliyor.

0.49 Faiz Oranı Taşıt Kredisi Hangi Araçlar İçin Geçerli?

0.49 Faiz Oranı Taşıt Kredisi Hangi Araçlar İçin Geçerli?

0.49 taşıt kredisi hangi araçlarda geçerlisorusu hangi zamanda ticari araçlar için de geçerli. Çünkü bireysel araçlar dışında ülkemizde üretim yapan ticari araç markaları da bulunuyor. Bunları da bir liste halinde sıralamak mümkün. Başta BMC, Isuzu, Ford gibi markalar olmak üzere Otokar, Temsa, Mercedes gaz gibi modellerine ticari araçlarda kredi kullandırılan araçlar olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların dışında Fiat ve karsan gibi araçlarda düşük taşıt kredisi ile satın alınabilecek araçlar olarak bilinir. Siz de gerek ticari işleriniz için gerekse bireysel amaçlar için söz konusu firmaların ve markaların araçlarını satın alabilirsiniz.  Ülkemizde üretim bandı olan ve ülkemiz içerisinde üretim yapan bu firmalar Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ile sunulan taşıt destekleri kapsamında satın alınabilir.

Sonuç olarak bireysel ve ticari amaçlar doğrultusunda kullanılan ve insanların son zamanlarda almakta zorlandığı sıfır araçlar için kamu bankalarının bu imkanlarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür düşük faizli krediler ile işletmelerin filolarını yenilemesi mümkündür.

0.49 Taşıt Kredisi Şartları

Söz konusu düşük faizli krediler de yararlanabilmek için biraz önce bahsettiğimiz gibi aracın yerli üretim olması şart. Aynı zamanda bu tür imkanlardan yararlanabilmek için belirli bir gelir olması ve bunun belgelendirilmesi de gereksiz. Kredi kullanımı aşamasında kasko trafik sigortası gibi çeşitli araç ile ilgili vergilendirme ve zorunlulukların da yine banka ile  sağlanması gerekir.

Bunun dışında bankalar hayat sigortası gibi sigortaları da kredi kullandırma aşamasında sizlere sunuyor. 0.49 faiz oranları ile araba sahip olmak istiyorsanız, bankaların şubelerine gitmeniz yeterli. Bankalar gelir durumunuza ve kredi sicil puanınıza bakarak  sizlere kredi verebilir.

0.49 Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler 

0.49 Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Alacağınız araba ile ilgili bazı belgeler önceden tahmin etmeniz gerekir. Örneğin bayiden alacağınız  proforma fatura bu aşamada zorundadır. Bunun dışında gelir belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ile bu kamu bankalarına giderek başvuruda bulunursunuz. Her başvuru durumunda araç sahibi olmak mümkün olmadığı için insanların kredi puanlarına ve mevcut kredilerin dikkat etmeleri önemlidir.

.

0.49 taşıt kredisi veren bankalar hangilerisorusunu cevapladıktan sonra hangi belgelerinin götürüleceğini bu şekilde açıklamış bulunuruz. Sizde gerek faiz oranları gerekse de ödeme planları ile ilgili bilgileri internetten edindikten sonra aklınızdaki aracı almak için düşük faizli kredilerden yararlanabilirsiniz.  İnsanların kolay bir şekilde araba sahibi olması bu kampanyalar ile  mümkün olur.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap